- dely/Blowjobb @ 20.10.2008 @ 09:58
- Tagi: ST STE Falcon TT oprogramowanie 16bit
Ukazała się nowa wersja KK Commandera - odpowiednika Total Commandera (lub Norton Commandera, Krusadera itp.) przeznaczonego dla Atari ST i kompatybilnych. W nowej wersji znajdziemy:
- Dokumentacja w formacie ST Guide,
- użycie AVSERVER do otwierania plików, które nie są uruchamialne,
- Ctrl+S zapisuje konfigurację,
- zaznaczanie plików jak w Total Commanderze,
- dzielenie i łączenie plików jak w Total Commanderze (z wykorzystaniem pliku .CRC)
Downloadzik na stronie autora, tamże również źródła w GFA Basic.
- dely/Blowjobb @ 17.10.2008 @ 07:51
- Tagi: Falcon oprogramowanie 16bit gry
Ukazała się nowa wersja REminiscence - interpretera, który umożliwia uruchomienie gry Flashback na Atari Falcon030. Aby móc zagrać potrzebne są oryginalne pliki z danymi z wersji PC. Opcjonalnie można doinstalować moduły z wersji na komputery Amiga oraz pliki z digitalizowaną mową z amerykańskiej wersji Flashback na SegaCD. Nowości w porównaniu z wersją 0.1.8:
- Obsługa plików z digitalizowaną mową z wersji dla Sega CD,
- support dla kontrolerów jagpad Atari,
- usprawnienia znane z portów REminiscence na GP2X/PSP,
- możliwość wykonywania zrzutów ekranu w formacie TGA,
- usunięto logowanie przebiegu programu.
Więcej informacji, a także klawiszologia znajdziemy (po angielsku) w załączonym do źródeł pliku read_me.nfo.
Do komfortowej rozgrywki rekomendowany jest akcelerator (do szyny/CPU), a użytkownicy MiNT powinni wyłączyć wszelkie programowe dopalacze ekranowe. Po binarki oraz źródła udajemy się na stronę Nokturnal.
- dely/Blowjobb @ 16.10.2008 @ 17:40
- Tagi: scena zloty
Stowarzyszenie HORROR VACUI organizuje spotkanie z demosceną zatytułowane: Demoscena - sztuka prosto z komputera.
Miejsce: klub ENeRDe, ul. Browarna, Toruń, termin: 28-30 listopada 2008. Wstępny plan imprezy prezentuje się następująco:
28 listopada 2008
godz. 18:30-19:00. Wprowadzenie charakter imprezy, krótko o demoscenie, przedstawienie gości, jak się nazywają, skąd przyjechali, jak nazywa się grupa (ewentualnie) co zaprezentują, nagrody, festiwale etc. Prezentacja sprzętu który zostanie przywieziony, ( czym się charakteryzuje, czym różni jeden od drugiego jak to wpływa na wynik końcowy - Dema? Opowieśc czasowa i tematyczna o demoscenie - do lat 80 do dziś. Polska i świat jak to było? Jak jest? Pokaz dem obrazujących historię produkcji demoscenowych od początku c64 (i starsze?) do dzisiejszego sprzętu PC - konfrontacja zdolności sprzętów. Pytania, opowiadania publiczności etc. Wszystko na luzie. Od 22:00 do 24:00, 1,5 godziny muzyki przygotowanej przez gości.
29 listopada 2008
godz. 20:00. Pokaz filmu "We are the strange". Godz 22:00. Impreza taneczna? Dyskoteka? 4-5 godzinny set przygotowany prze nas. Mix kawałków z gier i dem na c64 i Amigi. Projektor na obu salach. Nad barem, w pierwszej Sali eksponaty zdobytych amig i c64 i innych sprzętowych reliktów komputerowych.
30 listopada 2008 (wielki znak zapytania odnośnie organizacji)
godz 12:00. Przy wspólnym stole wspólne śniadanie. Kawa, mleko, herbata. Rozmowa o tym co było. Anja i Worhol co zrobił kulturze dotykając komputera i stworzonego na nim programu graficznego. Opowieści, referaty Kluszczyńskiego, Białowicza. Wg nich demoscena a nowe media - nowe media a demoscena. Konfrontacja odczuć, odbioru dwóch poprzednich dni. Wszystko w kontekście demosceny, róznice, podobieństwa, specyfikacja. Ok. 15:00 koniec. Pożegnanie gości. Powrót do rzeczywistości.
W związku ze "wstępnością" rozkładu jazdy organizatorzy proszę o kontakt osoby, które podjęłyby się wygłoszenia kilku słów nt. naszej sceny. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do mnie - przekaże informację organizatorom.
- dely/Blowjobb @ 14.10.2008 @ 09:34
- Tagi: Falcon ST STE TT oprogramowanie 16bit muzyka
Nowa wersja maxYMisera to głównie poprawienie wsparcia dla Atari 520 ST. Pełna lista zmian, które zaszły od wersji 1.22:
- Removed an extra malloc in the Falcon code path.
- Removed a free() in the DMA deinit
- Tweaked behaviour of fix detune + fix sequence
- Added 520ST mode, removed ice, digi, sample, microwire functions and the start screen
- Reduced SID waveform and syncbuzzer steps in 520ST version
- Added new more informative disk error messages for the new 520ST version
- Tidied menu system in 520ST version
- Fixed for NTSC ST/STe machines
- Reduced number of mallocs by one on STe/TT
Pobieramy klikając w link obok: maxYMiser 1.24
- gRzEnIu @ 11.10.2008 @ 21:34
- Tagi: 5200 emulacja PC Windows konsole
Ukazała się kolejna wersja całkiem nowego (!) emulatora konsoli Atari 5200. Plik emulatora pobieramy z tego miejsca.
- dely/Blowjobb @ 10.10.2008 @ 14:27
- Tagi: 8bit oprogramowanie gry
Dostępna jest już finalna wersja atarowskiego portu hitowej gry znanej z innych platform - Bomb Jack. Poniżej lista zmian poczynionych od ostatniej wersji:
- inny wygląd bomb i podestów,
- poprawione tła bomb,
- jaśniejszy odcień nieba.
Jako superbonus dostępny jest również pełny kod źródłowy gry.
Download: Bomb Jack, Bomb Jack Atari Source Code. Obrazki z gry można obejrzeć np. u Kaza.
- dely/Blowjobb @ 10.10.2008 @ 09:12
- Tagi: oprogramowanie gry 8bit
Ukazała się poprawiona wersja, przeznaczonej dla najmłodszych użytkowników Atari XL/XE, gry Cookie Monster. Gra autorstwa Filippo Santellocco wykorzystuje, oprócz joysticka również Kids Controller, a napisana została przy użyciu Turbo Basica XL.
Do pobrania: Cookie Monster v1.3, overlay dla Kids Controllera.
- dely/Blowjobb @ 6.10.2008 @ 19:33
- Tagi: oprogramowanie 8bit emulacja
Niektórzy pewnie zauważyli jakiś czas temu widniejący w górnym menu strony odnośnik do Tape Preservation Project, niektórzy pewnie nawet odważyli się kliknąć w niego. Dla tych to nie będzie nowość - dla pozostałych mam informację o tym, że dodałem małą podstronę o wcześniej wymienionej nazwie. Nie ma to być druga Atarimania, czy kolejne archiwum (świetne zresztą) jak u Fandala (greets!).
Po prostu kilka osób prosiło mnie abym wrzucił w jedno miejsce pliki z obrazami kaset dla Atari 8-bit, które co jakiś czas anonsuję na naszym forum. Gdyby ktoś chciał przesłać jakieś archiwa - proszę uprzejmie, jeśli nie - trudno :)
Dla tych, którzy chcieliby też samemu przegrywać swoje kasety na format strawny dla emulatorów Atari XL/XE, bądź też zarchiwizować swoje skarby napisałem kilka słów w artykule pod wszystko mówiącym tytułem: Jak przegrać kasetę audio. Zapraszamy wspólnie z Mikerem, który wydatnie przyczynił się do wyłapania błędów oraz napisania kilku zdań nt. gier w archiwum.
- dely/Blowjobb @ 6.10.2008 @ 11:11
- Tagi: 8bit oprogramowanie PC Windows emulacja
Ukazała się nowa wersja AtaDim - menadżera przeznaczonych dla emulatorów Atari XL/XE plików ATR autorstwa Rastera/CPU. Nowości w tej wersji:
- Zwiększone możliwości eksportu plików,
- Możliwość uruchamiania plików prosto z Atadim - przy dwukrotnym kliknięciu na nazwę (np. EXE, COM, XEX) tworzona jest jego kopia w tymczasowym katalogu i wywoływana jest systemowa obsługa skojarzenia..
Program jest dostępny na stronie Rastera.
- dely/Blowjobb @ 3.10.2008 @ 07:26
- Tagi: 8bit oprogramowanie PC Windows grafika
Nowa wersja Graph2Font - narzędzia do tworzenia grafiki dla Atari 8-bit. Lista zmian długa:
- dotychczasowa opcja Screen->Move XY zastąpiona została przez Screen->Move, Copy, Paste (ALT+M)
- dodany dodatkowy wariant wklejania skopiowanego wcześniej fragmentu obrazu MERGE w opcji Screen->Move, Copy, Paste (ALT+M)
- w EDIT CHARSET (ALT+H) dodana informacja na temat liczby wystąpień zaznaczonego znaku na obrazku
- usunięty błąd występujący podczas ładowania małych rozmiarów bitmap (szerokość linii była wyrównywana do wielokrotności bajtu)
- naprawione wyświetlanie 5-go gracza (Player 4) w trybie kolorowym (Pixel=2x1) dla piorytetów 0 i 8
- dodany bardziej szczegółowy opis dla aktualnie wybranego priorytetu (EDIT PMG) w zależności od tego czy został zaznaczony 5-y gracz (Player 4) czy też nie
- w oknach EDIT COLORS i EDIT PMG dodana możliwość wybrania aktywnego rejestru koloru przy pomocy prawego klawisza myszki (poprzednio wybór dokonywany był tylko lewym klawiszem myszki i powodował otwarcie okna z paletą kolorów)
- w zakładce SPECIAL dodana nowa opcja Save G2F+XEX zezwalająca na automatyczny zapis pliku XEX po uprzednim zapisaniu pliku G2F
- poprawione działanie zaznaczeń i markerów, m.in. pod ZOOM-em można teraz stawiać pixle równie szybko z włączonym markerem jak i bez (poprzednio marker spowalniał pixlowanie)
- plik G2F.INI i katalog UNDO przeniesione zostały do folderu użytkownika ...Documents and SettingsuserGraph2Font co umożliwi uruchamianie G2F na koncie użytkownika z ograniczeniami
- podczas edycji obiektów PMG (EDIT PMG) środkowy przycisk myszki włącza/wyłącza zaznaczenie występowania wybranego ducha/pocisku na całym obrazku, co ułatwia zorientowanie się w rozmieszczeniu danego obiektu PMG
- dodany nowy przycisk DELETE w EDIT PMG ułatwiający usuwanie obiektów PMG z ekranu
Download tam, gdzie zwykle.