1

Temat: magiC na makintoshu 68K

Czy ktos probowal MagiC'a na starym maku z procem 68K ? Od jakiegos czasu szukam alternatywy od sprzetu atarowego, na ktorym daloby sie uruchomic atarowskie srodowisko pracy. Wyglada na to, ze falcona juz sobie nie kupie (dwa lata temu sprzedalem za marne 600zl i do dzis pluje sobie w brode, ech...).  W tej chwili uzywam ARAnyMa z Mintem na maku G3 powerpc i chodzi to znosnie (pod Debianem - minimum linuksa - tylko to co potrzebne do odpalenia Aranyma, zoptymalizowany kernel), ale ostatnio zaintygowaly mnie slupki z Kronosa, gdzie stary maczek z 040 33MHz z zainstalowanym MagiCmac mial wyniki gdzies trzykrotnie lepsze niz u mnie. Zdaje sobie sprawe, ze G3 to nie jest demon szybkosci jesli chodzi o emulacje 040, ale po pierwsze nie mam peceta, a drugi G5 nie jest przewidziany do pracy w srodowisku atarowym z przyczyn praktycznych (siedze przy atari tylko wtedy jak zona cos dlubie na maku).
Pomyslalem o jakims Quadra  z 68040. Byloby to fajne rozwiazanie sprzetowe, na pewno blizsze atarynie niz pecet. Od razu mowie, ze nie chce na tym odpalac demek, od tego mam ST, jedynie programy uzytkowe.
Problem w tym, ze nigdzie nie moge znalezc odpowiedniej wersji magiCa. Znalazlem jedynie demo na OSX, ale to mnie nie interesuje. Najlepiej, jakby to chodzilo na systemie 7.5 - 8.0 - na starych jabcach z 68K nie odpali sie 9-tki. Rozumiem, ze jest to soft komercyjny, ale nie kupie kota w worku. Nie wiem nawet gdzie szukac - strona domowa jest po krzyzacku i generalnie google malo informacji na ten temat wyrzucaja. Bede wdzieczny za jakiekolwiek info na temat, jak wyglada kompatybilnosc z softem atarowym, czy emulowany jest rowniez dzwiek itp... Znalazlem jedynie jakies artykuly sprzed 15 lat i generalnie ludzie w tamtym czasie sie podniecali, bo Atari zdychalo i magiC na maku wydawal sie niezla alternatywa do odpalania softu atarowego. W tej chwili nie da sie nawet nic zassac z sieci, zeby poprobowac na wlasnej skorze. Jest demo pod system 9, po niemiecku i zdycha po 30minutach.
Wydaje mi sie, ze takie rozwiazanie powinno byc bardziej kompatybilne z softem niz mint na aranymie, ale czekam na opinie. Jakies doswiadczenia w tym temacie ?

Ostatnio edytowany przez _borys (2009-09-15 13:10:30)

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

2

Odp: magiC na makintoshu 68K

Ja nigdy nie słyszałem o magicu na maki 68k. Za to słyszałem o wersji ppc i x86. Jesli znajdziesz to to będzie ciekawe doświadczenie.

EDIT: wydaje mi się, że magic na aranimie będzie o wiele bardziej kompatybilny z atari niż magic mac.

Ostatnio edytowany przez sqward (2009-09-14 17:12:47)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: magiC na makintoshu 68K

Zadaj pytanie w ASH  (aplikation system heidelberg) - oni dystrybuują i spokojnie możesz maila po angielsku do nich wysłać. Najpierw z pytaniem, czy jest pod taki proc, a jak jest - o demówkę na próbę (jak powiedzą, że nie ma - to wiadomo, że nie szukać)

Sikor umarł...

4

Odp: magiC na makintoshu 68K

Jest MagicMac na 68k. Kiedyś próbowałem odpalić na Powerbooku, ale było za mało ramu. Jak chcesz to mam wersję DEMO, w sam raz do testów.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: magiC na makintoshu 68K

Ja wiem, ze jest... a raczej byla.
http://www.soundonsound.com/sos/1996_ar … notes.html
i pare innych artow w tym stylu idzie znalezc. Generalnie wynika z nich, ze to bylo dosc kompatybilne z Atari.
Tylko ciezko znalezc cos do sciagniecia. Google juz tego nie wypluwaja. (Artic - podeslij na maila, bede wdzieczny).

Glownie chodzilo mi o opinie tych co byc moze uzywali, bo przetestowanie na wlasnej skorze wiazaloby sie z kupnem sprzetu i softu. Nie jestem pewien czy jest sens. Moze faktycznie lepiej podrasowac maszyne z Aranim. Plusem na pewno jest to, ze taki soft nie musi emulowac procesora, wiec powinien chodzic dosc szybko.

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

Odp: magiC na makintoshu 68K

Jak coś znajdziesz to daj znać - sprawdzę na moim maczku :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: magiC na makintoshu 68K

jesli chodzi o emulacje proca, to core wyciagnienty z uae (standard jesli chodzi o emulacje 68k, pewnie i w aranymie uzyty) na dzisiejszych prockach biega znacznie szybciej 060@60MHz. szczegolnie po wlaczeniu jit

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: magiC na makintoshu 68K

Adam Klobukowski napisał/a:

Jak coś znajdziesz to daj znać - sprawdzę na moim maczku :)

Adam, tutaj jest jakas wczesna wersja:

http://ftp.lip6.fr/pub/atari/Utilities/ … 1-demo.hqx

Ostatnio edytowany przez _borys (2009-09-16 10:22:48)

lubię zapach plastiku
mam za dużo komputerów

9

Odp: magiC na makintoshu 68K

Na pigwie jest MagicPC a także MagicMac

Było miło :) Do widzenia.