1

Temat: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Po ostatnim Polconie jestem w trybie ciekawostek trudnych do odnalezienia ;):) Dlatego tym razem coś na STE: czy ktoś coś wie o ukrytej zapadce w 1 stole Obsession ?
Znajduje się obok wjazdu, w którym zwykle jest bonus 2 000 000.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Może to po prostu jakiś "błąd" w grze? ;)

Osobiście polecam czwarty stół, tam tego typu niespodzianki nie zdarzają się ;) Wszystko jest logiczne i przewidywalne ;)

3

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

No nie mogę uwierzyć ! Macgyver, zwany tu często uzależnionym od Obsession itp. nie wie o czym jest mowa ! 8-O

Nie jest to błąd, bo jak tam bilę wrzucisz w odpowiednim momencie (jakim ??) to pojawia się mniej więcej taki napis: ?UDS is good for you?.
Miejsce to jest słabo znane, bo jest ukryte i nie wiem kiedy się otwiera, przypadkiem kilka razy udało mi się wbić tam bilę.

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-09-03 15:30:19)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Kiedyś może byłem, ale tylko od czwartego stołu ;)

UDS = Unique Development Sweden ;)

5

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Ehh, Tdc, tdc... To jest dodatkowy bonus, który pojawia się po uzbieraniu iluś tam małych bonusów (nie mam teraz PO, więc nie sprawdzę, ilu). Trza czytać komunikaty w grze, które się czasem pojawiają w postaci scrolla bodajże... Szkoda gadać.

Sikor umarł...

6

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

fanpage: http://wet.atari.org/obsession/

a tu taki sobie trick:

Zapalenie SEA na stole AQUANTIC ADV. daje 2000000 bonusu. "HB" - dodatkowa premia punktowa.
Uniwersalne hasło to "EUROSWAP"

stronka z rekordami (pl) jakby ktoś chciał się pościgać z "mistrzami" (prowadzona dla wersji z Amigi) :
http://pinballs.ppa.pl/obsession.html

gep/lamers^dial

7

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Jak w Obsession-ie na Amidze punkty są tak samo naliczane jak na Atari, to Obsessions na Amidze cieszy się bardzo kiepskim zainteresowaniem, bo wyniki (szczególnie z Desert Run), to są w stylu początkujących graczy.

8

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Mac: bo na Amidze większość (w tym i ja) wolała SlamTilta :)
pamiętam pewien zjazd Quartet-u u mnie, gdzie całą noc prawie robiliśmy zawody w tego pinballa ( ja, Darth, Dracon i ś.p. Krzyś Kubeczko)..ehh...to były czasy...

ale powiem przy okazji, iż na grzybie też jest dobry pinball - > co się zowie "Balls of Steel".

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-09-04 16:29:15)

gep/lamers^dial

9

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Widziałem - jedynie plansza podobna, bo zero grywalności i klimatu rodem z Falcona/Steema ;)

10

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

macgyver: właśnie, dlatego jest to ciekawostka, którą ta firma umieściła na tym stole.

Na zielono zaznaczyłem miejsce gdzie się wbija bilę. Chodzi oczywiście o parter stołu, który jest zasłonięty.
Jedyną zależność jaką udało mi się zauważyć to taką, że to się otwiera gdy bardzo długo gramy, co jednak konkretnego trzeba zrobić to nie wiem.

Zwykle gdy się trafi w to miejsce to jest "pusty dźwięk" taki jak przy trafieniu literek D,I,V i E (co dobitnie świadczy że tam coś jest). Gdy zapadka ta się otworzy (nie wiem kiedy) to bila tam wpada jak do Starfisha lub Stop w 4 stole.

Następną z ciekawostek jest napis 137 na łodzi, który niewątpliwie się zapala, ale ja nigdy tego nie osiągnąłem.
Niebieska rybka też potrafi się zaświecić.


Aby podnieść jakość tego tematu, proszę nie wpisywać tekstów w stylu: Jak napisać demko ? Trzeba ileś tam małych klawiszy naciskać i zatwierdzać return/enter. demko pojawia się po iluś tam iteracjach ;):)

Wyjaśniam: zasady grania w 4 stoły są mi dobrze znane, jednak to jest zdecydowanie ukryty bonus. Dlatego się o niego pytam.


gepard: nie mogę się zgodzić z tym zapaleniem napisu SEA bo on w dowolnym momencie gry daje 300 000 punktów.
HB to hold bonus, powoduje że po starcie bili pamiętane są osiągnięte bonusy (przelicznik itp.). Da się to zebrać po każdej stracie blili.
SB - to safe ball - znosi się z HB, dlatego trzeba wybrać strategię. SB pozwala stracić bilę.


http://pinballs.ppa.pl/obsession.html: Tak jak na Atari to wyniki te są śmieszne.

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-09-04 18:22:34)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

11

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Tdc: ten trick jest stąd: http://ftp.pigwa.net/stuff/mirror/www.a … pl/att.htm  (btw. dobrze że na Azbestowni są mirrory ciekawych stronek)

gep/lamers^dial

12

Odp: Ukryta zapadka w 1 stole Obsession

Osiągnięcie 2 000 000 w tej grze kończy się animacją i dżinglem, natomiast 300 000 to za mała punktacja. Może ktoś miał namyśli, że przez pierwsze sekundy w tym miejscu da się zarobić tyle, ale nie ma to nic wspólnego z zapaleniem SEA, po prostu jest na to odpowiednia ilość czasu. Tak więc jeśli ktoś nie miał na myśli wersji Amigowej to na Atari to jest bzdura.


Update:
Właśnie udało mi się wbić bilę w to miejsce, bonus jaki otrzymałem nie był jakiś szczególnie duży. Jednak dalej nic nie wiem kiedy to się otwiera (wielokrotnie trafiałem tam wcześniej). Miałem: zapaloną tylko literkę E oraz PE z napisu PEARLE, mnożnik bonusa *5, grałem na bili 5, pkt około 28 milionów (słaby wynik). Cały czas nie widzę tu żadnej zależności poza długim graniem, grałem zupełnie spokojnie i nic szczególnego w rozgrywce się nie działo (np. nie wykorzystałem kickbacka, SB itp.).

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-09-05 02:08:07)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P