Temat: UMOWA wynjamu hali

Witam

mam taki akapit w umowie wynajmu hali :

§4.

1.    Wynajmujący zobowiązuje się do wykonania pełnego remontu pokrycia dachu hali warsztatowej oraz instalacji odprowadzania wody z dachu w terminie do 30 czerwca 2009 . Wynajmujący na swój koszt również podłączy energię elektryczną i wodę do hali bez rozprowadzania instalacji wewnątrz budynku do 15 stycznia 2009 .


mamy dzisiaj 2 lipca.. dach jest gotowy ale caly syf po remocie zalega wkolo hali.. jest tego ogromna ilosc, a wynajmujacy nie kwapi sie zeby to uprzatanac. instalcja odgromowa tez nie jest gotowa, tak ja tez i rynny. 

w obecnej sytuacji napisalem wo wlasciciela terenu maila o wstrzymaniu przez mnie platnosci za wynajem, do momentu PELNEGO ZAKONCZENIA REMONTU

czy mam racje ?? czy w sklad pelnego remontu wchodzi posprzątanie kilku ton resztek starego dachu lezacego na poteznej kupie (ok. 20 ton) za moja hala w odleglosci 2-3 m ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: UMOWA wynjamu hali

...

Ostatnio edytowany przez lotharek (2009-07-02 09:20:50)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: UMOWA wynjamu hali

lotharek napisał/a:

do wykonania pełnego remontu pokrycia dachu hali warsztatowej

Sam sobie odpowiedziałeś. A czy za przywiezienie nowego pokrycia dachu płaciłeś Ty - z wywozem jest adekwatnie.

4

Odp: UMOWA wynjamu hali

nie jestem prawnikiem i nigdy nie mialem ciagot w tym kierunku, ale ten punkt umowy jest tak precyzyjnie sformulowany jak ludowe rekodzielo z gliny...
jedyne co tam pisze to to ze ma wymienic dach i doprowadzic media, nie ma ani slowa o pobojowisku po tych czynnosciach
zawsze mozesz sprobowac usunac to na swoj koszt i dochodzic zwrotu tych kosztow w sadzie z  kc, ale to bedzie trwalo wieki i kosztuje

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: UMOWA wynjamu hali

A dla mnie sprawa jest przegrana Lotharek. Jest to ogólnikowo napisane i to przemawia przeciwko. Pod słowem PEŁNEGO można rozumieć wszystko. A sądy to uwielbiają. Ewentualnie wywalczysz partycypacje w kosztach wywozu do 50%.

6

Odp: UMOWA wynjamu hali

A protokół zdawczo-odbiorczy był ?
Może trzeba wpisać w uwagach, że teren nie nadaje się do uzytkowania bo nie spełnia wymogów BHP i wstrzymać płatnosci do załatwienia sprawy.

7

Odp: UMOWA wynjamu hali

ale Panowie...to ja wynajmuje HALE - jestem dzierzawca ! Wlasiciel mial zrobic pelen remont...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: UMOWA wynjamu hali

Według mnie: remont nie jest wykonany do końca (rynny, instalacja odgromowa itp) - to jest punkt przetargowy dla Lothatrka. Póki tego nie skończą - właściciel nie może żądać pełnej zapłaty za wynajmowany lokal. Co więcej, jeśli Lotharek wynajmie (czy jak to się tam nazywa) nadzór budowlany i wskaże elementy niebezpieczne (brak instalacji odromowej przy metalowej hali może być takim elementem, jak  sądzę) - może żądać od właściciela odszkodowania. Tyle jeżelki idzie o "prawa" lotharka.
Teraz druga sprawa: jeśli w umowie nie ma nic o otoczeniu - właściciel za przeproszeniem może "nas*ć" obok hali (ale poza obrysem dachu) i zostawić ro, aż się samo rozłoży. Musi tylko wynajmującemu zapewnić dojazd do obiektu (ale nie miejsce parkingowe, o ile tego nie ma w umowie). Jednocześnie jest jeszcze sprawa łatwopalności tych elementów - ale to już sprawa przepisów.
Także - według mnie, zastrzegam - Lotharek może się tylko powołać na "niewykonanie remontu zgodnie z zapisem umowy", ale trzeba by znać całą umowę, aby sprawdzić, czy nie ma tam jakiegoś konkretnego punktu apropo konsekwencji - jak nie ma, może być ciężko cokolwiek ugrać. Natomiast sprawa "burdelu" poza halą - nie do obejścia, kwestia chęci właściciela.
=============================
Jeszcze jedno - Lotharek, hala warsztatowa? Masz instalację na 12V, bo to teraz chyba wymóg. Inaczej może Ci straż nie odebrać.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2009-07-02 13:08:10)

Sikor umarł...

9

Odp: UMOWA wynjamu hali

SIkor... 24V ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: UMOWA wynjamu hali

Rozumiem, że hala jest już wynajmowana ale skoro roboty nie są skończone i odebrane przez Dzierżawcę (skoro jest to w umowie) protokołem
to jest to podstawa do wstrzymania zapłaty i to nie tylko z okazji niewykonania remontu ale i braku bezpieczeństwa przy poruszaniu się po terenie.
Tu trzeba być kreatywnym:
- brak placu manewrowego
- brak dostępu do budynku z każdej strony - warunki ppoż
- nanoszenie brudu do hali
- brak widoczności itp...

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-07-02 13:29:09)

11

Odp: UMOWA wynjamu hali

a co Ty tam lotharek będziesz produkował, obudowy do stacji dysków Mikeya ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C