1

Temat: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Witam wszystkich

jak w temacie, czyli czego uzyc, zeby skopiowac cala dyskietke z pominieciem bad sectors bez koniecznosci robienia tego sektor po sektorze? Czy jest jakis programik, ktory to wykona automatycznie?

Ostatnio edytowany przez lizart (2006-12-08 19:13:38)

2

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Jeżeli jest to dyskietka z normalnie zapisanymi plikami, to ja bym użył coś a'la Professional Copy Foxa. Niedawno sam zgrywałem tym dyskietki do ATRów (też się nie wszystko na nich czytało). A jak dyskietka zapisana sektorowo, to jakiś Sector Copier albo coś w tej podobie.

Tutaj troszkę tego leży:
http://www.langesite.com/atari/Holmes/H … ions%20A-Z

I Ty zostaniesz big endianem...

3

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

dzieki Miker! Sector Copier, to jest to, czego potrzebowalem!

4

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Superowy jest DISKCOPY Jaku-Ba.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

no i tak, moze sie uda...

znalazlem dyskietke z nieopublikowana gra, ktora popelnilismy wraz z Danielem Szymczukiem nascie lat temu "Agonia" i probuje ja odzyskac. Zauwazylem, ze bad sectors wystepuja nieregularnie i teraz, zeby odzyskac calosc musze kilkakrotnie probowac skopiowac dysk, potem porownujac poskladac wszystko do dzialajacej kupy... cierpliwosci i do dziala :)

pozdrawiam

6

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

hmm.. jestes pewien ze niepublikowana? z tego co pamietam mialem to kiedys  podpisane ba mirage (niekoniecznie oryginal). Tak wiec moze lepiej spytac sie czy ktos tego nie ma, niz marnowac wieczor na walke z "systemem".

7

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

No to Vidol - kop po dyskach!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

pewny nie jestem, moze ktos to juz miec, ja nie mam, a jak mi sie uda, to remaster zrobie ;)

9

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Dowolny kopier z opcją "retry" będzie OK.
Najlepszą stacją do odczytywania zleżałych dysków jest XF-551, za drugą uznałbym SN-360. W czasie, kiedy kopier próbuje odczytać uszkodzony sektor, dobrze jest palcami lekko poruszać dyskietką. Nie da sie tego opisać, tu trzeba odrobiny doświadczenia i prób. Axe był w tym mistrzem.

10

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

oki, jak tylko odzyskam tomsa 710 i kabel sio2pc od Candla to puszcze plika w swiat. A swoja droga ktos to jeszcze musi miec, bo skoro gierka byla w file i popakowana jakims "cudem" co sie w trakcie wcztywania rozpakowywal to   raczej tak gierki mirage by nie wydal.

11

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

czy w wiekszości przypadków chodzi o to aby uszkodzone sektory zastapić pustymi sektorami ?

12

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

raczej o to, żeby na n-tym razem przeczytać sektor, a w ostateczności go przeskoczyć

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Ta, i jeszcze żeby za n-tym razem został przeczytany poprawnie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Tak patent z ruszaniem dyskietki podczas odczytu - rowniez idealnie się sprawdzal w przypadku Tomsa 720!!
W razie czego służę pomocą przy przewaleniu danych do atr i upublicznieniu - mam 3 stacje na któreś pewnie uda się odczytac!!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

To ja też dorzucę swoje 0,03 PLN to tej zabawnej dyskusji. ;)
Podobnie sprawdzał się w przypadku 1050. Ale jest jeszcze inny: można spróbować "delikatnie, acz zdecydowanie" popchnąć wózek głowicy. Oczywiście wymaga to zdjęcia obudowy (nie kojarzyć z fotografią).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

ja lekko unosiłem dżwignie głowicy w "black metal stacji LDW" 9/10 przypadków dawało radę,ale myśle że w moim przypadku to nie dysk miał bady ale stacja żyła swoim życiem:P

gep/lamers^dial

17

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

mam juz kilkanascie roznych wersji, dalej bede je ze soba porownywal w tym momencie pracuje na LDW, a w oryginale nagrywalem na XF551. Jako, ze ta druga zostala w domu, jestem skazany na black metal... probuje z roznymi patentami, o ktorych piszecie ;)

18

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Patent z ruszaniem dyskietką jest uniwersalny, stosowalem go nawet raz w grzybie na stacji 3,5". :>

19

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Pora na Vasco Bad Sector Reader :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

20

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Ja nie wiem, czy się programowo da, skoro writer jest sprzetowy tylko.

21

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Vasco z Agą zmajstrowali dwa nowe, uniwersalne Vasco Bad Sector Makery, ale Readera nadal nie ma. Algorytm najwyraźniej nie jest symetryczny.

22

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Kompresja stratna dysków?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Znaczy, Vasko ma już 4 dzieci...? (skoro Jurgi zaznaczył "dwa nowe?). W takim razie Vasko - gratulacje!!!

Sikor umarł...

24

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Ej, bo Wam zaj*** :P

25

Odp: kopiowanie uszkodzonych dyskietek

Problemy ze spakowaniem się? Za dużo bagażu? Nowość na rynku!
Kompresja stratna komputerów i sprzętu elektronicznego!