Temat: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Jestem szczęścliwym posiadaczem tej karty (jeszcze fabrycznie zapakowanej:)))
i chiałbym się czegoś o niej więcej dowiedzieć.
Na stronie takowa karta występuje, ale niestety bez żadnych specyfikacji...

Matrix - produkowane niegdyś przez niemiecką firmę Matrix Datensystem, i uważane za jedne z najlepszych, karty graficzne dla komputerów Atari.

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Moge ci ja tanio zutylizować zgodnie z procedurami obowiązującymi w UE :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Hmm, popatrz tu:
http://albersdoerfer.de/erweiterungen/matrix_c110.htm
Hmm, modelu rzeczywiście nie widać na sieci. Ja mam taką w jednej T-ce, ale muszę ją najpierw reanimować... Ale jak masz nową - to przecież powinieneś mieć i dyskietkę, i opis...? Aha, polecam sterowniki z NVDI (trzeba instalować już z kartą!!!).

Sikor umarł...

4

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

hej

Ja mam karte Matrix'a ale inny model w TT'ce - moja to CoCo

instaluje sie z dyskietki - odpala sie najpierw monitor podlaczony do zwyklego wyjscia a nastepnie jak odczyta sterowniki odpala sie drugi monitor podlaczony pod karte ...

instrukcja w j. niemieckim nie pozwolila na szybkie uruchomienie tej karty ;)

Sikor: myslisz ze NVDI suportuje ta karte ?

pozdr

Piter

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

5

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Zależy, na jakim jest "chipsetcie" ;) Jeżeli - jak większość kart do TT-ki - na Tsengu (kilka modeli) - powinno. Zawsze możesz napisać do ASH z zapytaniem ;) (wszak możesz rozważać zakup oryginalnego NVDI ;) ). W atariki jest strona o NVDI z odpowiednimi linkami - sprawdź tam, może jest opisane. Pamiętaj tylko, że jeśli masz kartę i włożyłeś ją już po zainstalowaniu NVDI, to to ostatnie trzeba upgreadować, a najlepiej zainstalować całość na nowo. Aha, NVDI >3, najlepiej ostatnie (5.5 o ile dobrze pamiętam). <3 nie było obsługi kart graficznych (a przynajmniej dedykowanej obsługi).

Sikor umarł...

6

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Ja mam doce i stery jakies ale nie wiem czy do 110ZV. To jest zdaje karta na MEGABasie i generuje MONO, czy sie myle i jest to kolor i VME?

Mam wlasnie przed nosem instrukcje i widze tam tylko 110Z, pewnie powinno byc to samo co 110ZV ale ciezko powiedziec.

A czy moglys zrobic kilka dobrych zdjec i wrzucic na siec albo przesalc na emaila ?

Jak wspomina SIKOR do duzo wygodniejsze (a pewnie tez lepsze (?)) sa stery od NVDI, jesli obsluguja ten model...

Sikor: NVDI Najnowsze to 5.03 i ta wersja jest juz skombosowana -zawiera stery wszystkich kart jakie wczesniej dostepne byly w wersjach dedykowanych NVDI 4.0.


A generalnie panowie to dupa! Nigdzie na sieci wlasciwe nic nie ma na temat hardwareu do ATARI...

Gdybys nie dal rady i doszloby do tego ze zaczniesz  sobie rwac wlosy z glowy to zawsze chetnie uwolnie cie od koszmaru, bo utylizacja mimo wszystko to barbarzynstwo ;)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

7

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Matrix has you? ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

A ja znalazłem stronkę ze sterami i opisem ich instalacji. Link podam jak będę przy kompie gdzie mam ją zapisaną, bo oczywiście zapomniałem :)

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

vulgar napisał/a:

A czy moglys zrobic kilka dobrych zdjec i wrzucic na siec albo przesalc na emaila ?

)

Voila!

http://www.beneficus.neostrada.pl/Allegro/Matrix/MatrixC110ZV.jpg

http://www.beneficus.neostrada.pl/Allegro/Matrix/matrixc110ZV_hor.jpg

10

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

A o to i obiecana stronka ze sterami:
http://www.holleman.demon.nl/matrix/

Było miło :) Do widzenia.

11

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

Beneficus - czy udalo Ci sie odpalic tego Matrixa? Do jakiego Atari wrzuciles ja? Pytam bo zrobilem benchmarki Crazy Dots i planuje zrobic Matrixa 1006. Jakbys mial TT i zapuscil GEM Bench-a, to mielibysmy porownanie tych kart. Moze malo znaczace z punktu widzenia ich dostepnosci dedykowanych, ale na pewno ciekawe ;-) Jakbys mial ochote na taka zabawe - daj znac :-)

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

12

Odp: Matrix MatGraph C110ZV - prośba o specyfikacje

No i jak tam benczeMarki? Udalo sie cos?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///