1

Temat: Protest

Raz na jakiś czas pojawiają się takie oto teksty, które są kierowane do mnie:

MM napisał/a:

żebyś Ty tak dema trzaskał jak teksty na aa...

WYPRASZAM SOBIE !!!

Te notoryczne teksty odnośnie tego że ja mam robić jakieś demko są jakoś grubo chybione ! Dlatego ogłaszam wszem i wobec: ja nigdy nikomu nie obiecywałem/mówiłem że zrobię jakieś demko !
Takie teksty (jak ten na górze) powtarzane do mnie po raz n-ty mogą być odczytywane przez innych tak że ja niby coś obiecałem i przez lata nie chcę dotrzymać obietnicy...

Dlatego wyjaśniam: nie przypominam sobie aby ktoś złożył mi jakąkolwiek poważną propozycję (itp.) (jeśli chodzi o demka na Atari). Nikt mi nigdy nie przesłał żadnych materiałów (grafik, muzyki itp.). Nic nikomu nie jestem winien !

Jeśli faktycznie będzie jakiś zbiór grafik itp. Będzie się coś klarować i ktoś będzie chciał na ten temat przeprowadzić ze mną poważne rozmowy (a nie takie jak ta teraz, kiedy piszę o nieistniejących zobowiązaniach) to możecie na mnie liczyć (o ile będę miał czas). Wtedy na pewno potraktuję Was poważnie.
... ale na razie to jest rozmowa...

Na koniec warto zaznaczyć, że wymaganie ode mnie tego abym napisał demko (i to w TAKI SPOSÓB !) jest bezsensowne z jednej prostej przyczyny: ja mam zbyt małe zdolności (głównie te artystyczne) aby zrobić demko. Nawet jeśli miało to by być demko w latach 90. a przecież dziś wymagania są BARDZO duże !


Pozdrawiam wszystkich włącznie z tymi którzy mnie kojarzą z jakimś pisanym demkiem :P

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Protest

Przeczytaj jeszcze raz i zastanów się, co naprawdę MM miał na myśli.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Protest

Epi wiem co miał na myśli. Jednak chciałbym aby wszyscy wiedzieli że nikomu nic nie obiecywałem (chcę Tobie wyjaśnić że takie ponaglenia związane z jakimś demkiem dostaję tak jak pisałem "po raz n-ty").

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Protest

Po tym co napisałeś widać, że nie wiesz. :P

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

5

Odp: Protest

Bez względu na to co MM miał na myśli, tekst jest infantylny i nie godzi moderatorowi. Akurat można się domyślać o którego M chodzi, niemniej MODERATORZY PROSZE SIĘ PODPISYWAĆ. Notabene juz o to prosiłem kiedy sam byłem moderatorem, nie doczekałem się.
ps. nie moderuję forum mimo że mam taki status, żeby mi ktoś nie zarzucił zaraz stronniczości.

6

Odp: Protest

Chodziło o to, że piszesz ładne peany w każdym nadarzającym się temacie, nierzadko odbiegające o siedem mil od omawianego akurat lub też na zasadzie "Wiem, ale nie powiem!" - jak to raczyłeś zrobić a`propos wywiadu galu z Borkiem (np. może ja [i nie tylko ja] jestem ciekawy kulis upadku tego czy innego pisma, ale skoro to tabu to lepiej w ogóle temat przemilczeć a nie się "chwalić, że ma się teczkę na kogoś").

I uwierz, nie chodziło tu o żadne demo...

Oflagujesz się??? :P

I Ty zostaniesz big endianem...

7

Odp: Protest

Tdc: czekamy na obiecanego Vectora, którego miałeś dokończyć (obiecane!!! Mam Cię ;) ), a za co zabierałeś się na Głuchołazach. W takim razie, ponieważ coś obiecałeś - (sz)czekamy wszyscy ;) Napisz, jak prace się posuwają ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Protest

sikor: masz to na "tasmach prawdy"? :D

tdc: jesli nie rozumiesz ze to nie o "demo" chodzilo, to weś ić...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Protest

W imieniu moderatorni pragnę przeprosić za ten dopisek, był idiotyczny i niegodny moderatora, którego zadaniem powinno być pilnowanie porządku, a nie docinanie. I to bez sensu.

Odpowiedzialna za ten niecny występek osoba zostanie powiadomiona i odpowiednio ukarana.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Protest

ok. przyznaje sie, ja to zrobilem, troszke mnie ponioslo, przepraszam.

kto jeszcze chce przeprosic niech zrobi to teraz.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: Protest

Ty "to se możesz" ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Protest

miker napisał/a:

Chodziło o to, że piszesz ładne peany w każdym nadarzającym się temacie, nierzadko odbiegające o siedem mil od omawianego akurat(...)

nie lubisz mnie ?? o... :(


Po pierwsze głównie wypowiadam się w ?bałaganie? (sprawdź procent moich wypowiedzi !!), więc naprawdę trudno jest mi mówić że piszę nie na temat...
A ja umyślnie tam się wypowiadam, i wiem że tam mogę się wypowiadać z większą swobodą niż w innych częściach forum.
Pisanie że ?w każdym nadarzającym się temacie? jest również GRUBO przesadzone, gdyż (tak jak to wyjaśniałem wcześniej) większość głównych kategorii forum AA nie posiada choćby jednej mojej wypowiedzi !
Radzię zastanowić się gdy chcesz napisać ?każdy?, ?wszyscy? itp.

Chcesz mi tu zasugerować, że ja niby zanudzam tu wszystkich pisząc ?o siedem mil od omawianego (tematu)?. Wg mojej oceny jeżeli ktoś chce ze mną rozmawiać na jakiś temat (i to w ?bałaganie?) to wszystko się zgadza a tak raczej wspominam  dyskusje w których brałem udział.

I tak zupełnie spokojnie: naprawdę jestem tu osobą, która pisze najbardziej nie na temat ?
Myślę że miałbym już kilkanaście banów gdyby tak było.

miker napisał/a:

też na zasadzie "Wiem, ale nie powiem!"

Coś takiego miało tylko raz (ostatnio) miejsce (więc przesadzasz) i nie było zaplanowane przezemnie w taki sposób jak sugerujesz.
Jeśli się ze mną nie zgadzasz to napisz coś o tym a nie ukrywaj się za ?MM?.

miker napisał/a:

jak to raczyłeś zrobić a`propos wywiadu galu z Borkiem (np. może ja [i nie tylko ja] jestem ciekawy kulis upadku tego czy innego pisma, ale skoro to tabu to lepiej w ogóle temat przemilczeć a nie się "chwalić, że ma się teczkę na kogoś").

przesadzasz.
Ja jasno powiedziałem że np. nigdy nie byłem etatowym pracownikiem spółdzielni Bajtek, więc trudno abym posiadał jakąś ?tajemną wiedzę? (czy teczkę), ale mam swoje zdanie (jakie ? dokładnie przeczytaj). Jeszcze dodatkowo to wyjaśnię (we właściwym miejscu).

miker napisał/a:

I uwierz, nie chodziło tu o żadne demo...

Wyobraź sobie że dobrze o tym wiem, ale tak jak to u góry wyjaśniałem obawiam się że inni będą się zastanawiać nad tym czy nie jestem jednak czegoś komuś winien (a ten gania mnie po całym forum i AA).

Jednak dziwne jest właśnie to że za każdym razem chodzi o demo, nigdy nie pojawiło się coś innego (choćby intro :D). Dlatego jest tu pewna konsekwencja ? zastanów się czy aby napewno nie chodzi tu o demo.
Gdy ktoś chce (a ma takie prawo) zwrócić komuś uwagę to zapewne mówi/pisze o różnych rzeczach, gdy za każdym razem (a jest ich więcej niż np. 7) jest to ta sama rzecz (czyli demo) to jednak przykład (dema) zaczyna zastanawiać (czy nie jest konkretem).


A i na przyszłość: jeśli się ze mną nie zgadzasz lub mnie nie lubisz to pisz to wprost itp. Jeśli będę miał w danym temacie Tobie coś do odpisania to odpiszę, a tak to stawiasz mnie w dziwnej sytuacji.

Sikor napisał/a:

czekamy na obiecanego Vectora, którego miałeś dokończyć (obiecane!!! Mam Cię ;) )

Sikor, oczywiscie masz rację :) jednak Miker nigdy nie wspomniał o grze. Wciąż powtarza o jakimś demie ? więc się nie liczy :P
A może chcesz prowadzić atarowy program Mamy Cię ?? :P

(warto dodać, że obecywałem, że zabiorę się za Vectora w czasie party i słowa dotrzymałem (przy okazji pozdrawiam wszystkich, którzy się dosiadali i mi pomagali ! Głównym wsparciem duchowym był AS... :) dzięki ! ))

A co się tyczy dalszego losu Vectora to sprwa jest skomplikowana i dokładnie ją omówimy na jakimś sztabie (mam nadzieję że wpadnie FOX i będzie chciał podać podstawowe parametry (i inne pomocne dane) bo bez tego to będzie... niefajnie...).

dely napisał/a:

W imieniu moderatorni pragnę przeprosić za ten dopisek(...)

Dziękuję, nie ma o czym mówić.

Szkoda, że zwykle jest tak że przeprasza (naprawia itp.) nie ten co nabroił ? to taka smutna rola odpowiedzialnych ludzi przepraszać za to co zrobili inni...

dely napisał/a:

Odpowiedzialna za ten niecny występek osoba zostanie powiadomiona i odpowiednio ukarana.

Chłopaki nie przesadzajmy ? nie ma o czym mówić !
Zapomnijmy o sprawie :)



Do wszystkich: na koniec chcę wyjaśnić jedną rzecz: jestem tu jeszcze mało znany, ale uwielbiam dyskusję. Nawet jeśli mnie ktoś nie lubi itp. to ze mną można dojść do porozumienia itp.

Pragnę też wyjaśnić, że jako dyskutant z powołania często lubię wsadzić przysłowiowy kij w sam środek mrowiska.
Często takie zachowania są odbierane jako: pieniacz, awanturnik, agresor itp. Zapewniam Was że w moim przypadku są to dalece chybione oceny, bo ten co mnie zna wie że ja się nie awanturuję i nikt mnie pieniaczem nazwać nie może.
Chciałbym aby było to jasne że robię to dla dobra dyskusji, w celach intelektualnych itp. nie mam zamiaru aby kogoś obrazić, urazić itp.
Dlatego jak ktoś będzie miał w przyszłości takie odczucia to apeluję aby traktować to (czyli kij w mrowisku) jako dobrą okazję do tego aby sobie pogadać a nie jako moją próbę np. ataku itp.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Protest

Miałem w sumie odpisać rano, ale mogłoby to wyjść zbyt emocjonalne, tak więc...

Parę kwestii i EoT:

1. Moim zdaniem marnujesz się wypisując takie tyrady na forum, zaciemniają one najczęściej omawiany temat (zmiejsz może nieco stopień wodolejstwa). Proponuję żebyś napisał jakiś artukuł, chociażby o Bajtku czy innym piśmie widzianym "od kuchni" lub o czymśkolwiek innym, związanym ze sprzętem, ze sceną... Może być nawet relacja z party.

2. Słynne "demo". Widać, że zaglądasz na forum raczej nie codziennie, także pewnie nie do końca wyczułeś klimat mojej wypowiedzi. Fakt, że napisałem to z poziomu MM, za co przepraszam wszystkich urażonych, nie powinienem był tego robić, może się nie zastanowiłem, może MSPANC... Co prawda, jak wspominał Sikor, obiecałeś dokończyć Vectora, a każda dobra gra powinna mieć jakąś zapowiedź, lub chociaż jej DEMO.

3. Do kąta, skarżypyto! :P

4. Obiecany EoT.

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Protest

miker napisał/a:

Miałem w sumie odpisać rano, ale mogłoby to wyjść zbyt emocjonalne, tak więc...

Dobry pomysł.

miker napisał/a:

Moim zdaniem marnujesz się wypisując takie tyrady na forum

OOO! No tu mnie zaskoczyłeś.
To uznanie, tylko czym ja tak zabłysłem w Twoich oczach ??:) w końcu raczej bardzo, bardzo mało się znamy.

miker napisał/a:

zaciemniają one najczęściej omawiany temat

To już omawialiśmy.

miker napisał/a:

(zmiejsz może nieco stopień wodolejstwa)

Dzięki...

To jest tak że czasami ja (lub ktoś inny) nie ma czasu i odpowiada jednym zdaniem. A czasami ma go więcej i odpisuje bardzo ?wodolejsko?. W moich postach nie brakuje wszystkich typów wypowiedzi.

Co do wodolejstwa to jednak jest to kwestia preferencji czytającego.
Jasne jest że moje pisanie jest dla Ciebie wodolejstwem, więc możesz nie czytać, lub czytać fragmentarycznie (tylko to co interesujące). I chyba tylko to pozostaje.

miker napisał/a:

Proponuję żebyś napisał jakiś artukuł(...)

Tak się akurat składa, że napisałem kilka artykułów, inne są w trakcie opracowywania. Jeśli chodzi o Atari to jest raczej problem z tym gdzie je publikować.

Na ostatnim party rozmawiałem właśnie o tym co można zrobić z różnymi tekstami.

Ja się jednak poważnie obawiam o to czy dla Ciebie taki tekst będzie miał jakąkolwiek wartość bo może stwierdzisz że to gigantyczne wodolejstwo...
... i oczywiście masz do tego prawo.

miker napisał/a:

lub o czymśkolwiek innym

Jeżeli się obawiasz o moje ?moce przerobowe? to ja mam wiele zainteresowań. Cały czas coś robię, co jakiś czas wciąż coś powstaje. Również w temacie Atari, raz na jakiś czas coś się dzieje.
Dla przykładu opracowuję wiele prezentacji (na różne tematy), i innch dokumentów a od wielu lat tworzę swoją stronę WWW (również o Atari; może niebawem ją znowu będzie można zobaczyć (po zawieszeniu funkcjonowania serwisu poland.com)).
Niebawem pojawi się strona dotycząca moich szkoleń dla PJ, to też kilka lat wspólnej pracy.
Oraz wiele innych...

miker napisał/a:

Może być nawet relacja z party.

No tu to już się mocno zagubiłeś, bo na mojej ostatniej (jedynej) relacji napisałeś tak jak z ?MM?...
(próbowałem to obrócić w dowcip ? myślałem że temat się zakończy)

miker napisał/a:

Co prawda, jak wspominał Sikor, obiecałeś dokończyć Vectora, a każda dobra gra powinna mieć jakąś zapowiedź, lub chociaż jej DEMO.

Moim zdaniem to tu grubo przesadziłeś ! Tu się da wiele napisać ale ograniczę sie do minimum:
Vector ma już Numena więc nie przeginaj. Ja nie obiecywałem że zakończę Vectora ? nie mogę tego powiedzieć bo jeszcze nie rozmawiałem na ten temat z autorem (bo jest niekomunikujący się).
Ja jedynie powiedziałem że skoro brakuje (podobno jedynie) map to ja mogę kilka zrobić (choćby po to aby innych chętnych zmobilizować do pracy). Nie jestetm zwolennikiem tego aby mapy do gry robiła jedna osoba.

miker napisał/a:

Do kąta, skarżypyto! :P

No niestety ...
... rozumiem że to jedynie żart, jednak ja go nie trawię.
Ten temat to jedynie próba wyjaśnienia tego co się między nami dzieje (w końcu mało się znamy). Dodatkowo był to ciekawy eksperyment (ale to nie jest istotne).
Natomiast ?skarżenie? jest mi bardzo odległe...
... i myślę że chodziłoby o to gdybym zaczął wysyłać e-maile do różnych osób w których opisywałbym Ciebie na ?różne? sposoby.


Na koniec mam propozycję: zakończmy ten temat, jeśli chcesz mi coś odpisać to napisz na e-mail. Ok ?

Pozdrawiam:)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Protest

NIE - jesli masz zamiar w innych topicach tak lac wode (odpisywac tak wieeeeeeeelkimi postami) odnoszac sie do niemal kazdego slowa - to "ić stont"
numen ma (engine) vectora, a nie odwrotnie...

co do autora vectora - jest "komunikujacy sie", choc jesli lales mu wode tak jak pokazales tu ze potrafisz - moze rzeczywiscie dal sobie spokoj...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: Protest

Matko huto... znowu się zaczyna... najpierw Pin-ek v$ Mkboss, teraz kolejna potyczka słowna... Panowie (i Panie) jak się wam nudzi, to spróbujcie stworzyć coś produktywnego... dorzucić coś do Atariki, stworzyć coś na Atarce (wszystko jedno co, wszystko jedno na które), pobijcie jakiś rekord np. w River Raidzie (dojdźcie do planszy numer 666 gdzie zamiast helikopterów latają strzlające diabełki), ale nie traćcie energii na takie dyskusje :P

17

Odp: Protest

jellonek napisał/a:

NIE - jesli masz zamiar w innych topicach tak lac wode (odpisywac tak wieeeeeeeelkimi postami) odnoszac sie do niemal kazdego slowa

Widzę że uraziła Ciebie moja dokładność, ale jeśli ja mikera nie znam i on mnie pewnie w jeszcze większym stopniu to muszę być BARDZO dokładny. Bo jeśli bym go potraktował olewczo to dopiero by było...

Wg mnie lanie wody i duże posty to dwie różne rzeczy. A odnoszenie się do treści i do ?niemal każdego słowa? to również dwie różne rzeczy ? przykro mi.

Jak zacznę odpisywać na każde słowo to sam pojadę do domu bez klamek :D

jellonek napisał/a:

numen ma (engine) vectora, a nie odwrotnie...

Może nie traćmy miejsca i czasu na pisanie oczywistości.

jellonek  napisał/a:

co do autora vectora - jest "komunikujacy sie", choc jesli lales mu wode tak jak pokazales tu ze potrafisz - moze rzeczywiscie dal sobie spokoj...

hahaha :(


na złość macgyverowi: miker ja mam 2 gigową skrzynkę ? nie krępuj się ;)

A teraz chcę zakończyć tę rozmowę raz na zawsze: miker masz u mnie piwo albo pizzę (jak wolisz) i myślę że uda się nam jakoś załagodzić sytuację :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

18

Odp: Protest

przyjedz na forevera - "alkohol łagodzi obyczaje" :]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: Protest

jellonek: wreszcie się z Tobą zgadzam ! :)

i pozdrawiam :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P