26

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Ryszard, czy ty przypadkiem nie podłączasz SIO2PC do lapcioka przez przelotkę USB<->RS232 ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

27

Odp: Ułomna praca SIO2PC

(i jeszcze przez psa)

:D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: Ułomna praca SIO2PC

macgyver napisał/a:

Coś w tym może być - mam Abita z 2001 ;) (nawet jeszcze jedna ISA siedzi :x )

I jeszcze dziala? Jak tam kondzioly? ;)

29

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Ja mam kabelek jako RI, nie zauważyłem żadnych ułomności na własnych 4 płytach - widać płyty MSI jakiś standard trzymają :) albo inaczej trzymały bo jak zachowują się pod tym kątem nowe nie wiem...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

30

Odp: Ułomna praca SIO2PC

W moim nowym Asusie (NF4Ultra) SIO2PC działa popawnie z RI lub DSR wraz z CA2001 a nawet SIO2IDE.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-21 20:08:37)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

31

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Aaaaa to urządzonko ma wyjście typu Otwarty Kolektor (OC). Jak nie, to prośba o kłopoty.

32

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Brak RI najczesciej wystepuje w laptopach. Ja tez mialem plyty MSI i dzialalo.

33

Odp: Ułomna praca SIO2PC

lewis: kondziory nadal trzymają bez problemu... o dziwo chodzi to ze słynnym zasilaczem Codegena 300W :)

34

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Ty masz dziwny komputer ;)

35

Odp: Ułomna praca SIO2PC

To jest komputer MacGyver-a więc działa ;) i obyło się bez taśmy klejącej i spinaczy do papieru ;)

36

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Ale troche lodu i zapalek poszlo, co? ;)

37

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Niestety, conajwyżej od czasu do czasu pędzelek, odkurzacz i sprężone powietrze ;)

38

Odp: Ułomna praca SIO2PC

eee ja w swoich 2 msi juz wymienialem kondensatorki - na cale szczescie te cześci nie należą do zbyt kosztownych.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Mój problem dotyczył transmisji atrka pc stacjonarny i nie używam żadnych przelotek, psa też nie podłączałem bo ma problemy z kompatybilnością, ale pracuje nad tym.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

40

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Odgrzebuje stary temat...ale problem jak najbardziej na czasie.

Wyciągnąłem swoje ATARI z QMEG i SIO2PC (na 2 kościach) zamontowane wenątrz i posiadające wyjście z tyłu COM. Mam WinXP i niestety komunikacja jest tylko z programem APE1.17 w wersji trial.
Żadne inne programy nie działają. W czym leży problem?
Zauważyłem, że podłączone mam piny w COM 2,3,5,8,9 czy jest to prawidłowe podłączenie?
Czu powinno być 2,3,5,7,9?  Przelutować PIN 8 z 7 miejscami?
Jak mam zrobić żeby kabelek ni ebył jako RI tylko DSR? Czy wystarczy tylko przelutowanie?
Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam
Marcin

41

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Wystarczy. A najlepiej daj przełącznik - wtedy w zależności od potrzeb będziesz miał jeden lub drugi tryb.
http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2PC

Ostatnio edytowany przez Sikor (2011-04-22 16:28:05)

Sikor umarł...

42

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Sciagnij: http://www.atarimax.com/ape/download/apetrial.exe
Zainstaluj.
W menedzer urzadzen sprawdz na jakim porcie masz com ... u mnie np. jest an COM2
Uruchom ape . Wejdz w APE Configuration ustaw odpowiedni COM i Serial Control najpierw RI ... jak nei pojdzie to DSR ...
Jezeli ape wykryje ci COM'a to wsykoczy taki komunikat w LOG
"[Serial Driver] Serial port COM2 opened sucessfully.  APE is ready."


Lub sciagnij i odpal to: http://leaseweb.dl.sourceforge.net/proj … 32-0.6.zip
Pamietaj o konfiguracji :-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-04-22 16:56:51)

"wszystko się kiedyś kończy......."

43

Odp: Ułomna praca SIO2PC

Serdeczne dzięki. ZADZIAŁAŁO :)
Rozumiem, że przełącznik ma jedynie podawać sygnał w jednej pozycji z pinu 6 i wtedy będzie DSR lub z pinu 9 i wtedy będzie RI. W module SIO2PC nic nie muszę zmieniać?
Niestety moja stacja CA-2001 nie czyta z wszystkich płyt. Mam stację 5,25 do PC, czy w niej odczytam dyskietki ATARI, żeby je skopiować? Co musiałbym zrobić?

Pozdrawiam
Marcin