Temat: Pytania laika dot. sparty 4.22

Jestem od niedawna userem sdx`a 4.22 + arc. Jako ze jest to dla mnie calkiem nowe srodowisko mam kilka pytan:

- dlaczego z wlaczonym TDPL (ze strony truba) wiele programow sie krzaczy ? Atari Commander, NeoTracker, XMST ....
lista bylaby dluzsza. Obraz sie totalnie rozwala. Przed uruchomieniem czegokolwiek musze wylaczac zegar...
jest na to jakas rada ?? (uruchamiam programy X nazwa..)

- czy istnieje jakis inicjalizer dla sdx - na wzor mypdosa dla dyskow mydosa/atari dos - zeby moc zbootowac partycje na ktorej
mam kilkaset gier w jednym katalogu ??

- jaki musialbym miec config zeby moc uruchamiac z lini polecen jakekowliek gry ??



pozdrawiam,


ps. jak mi sie pojawia nastepne pytania, to dopisze - meanwhile dzieki za pomoc z ww

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Odpowiedź na pytanie nr 2 znajdziesz w Atariki...

Sikor umarł...

3

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

alp napisał/a:

- czy istnieje jakis inicjalizer dla sdx - na wzor mypdosa dla dyskow mydosa/atari dos - zeby moc zbootowac partycje na ktorej
mam kilkaset gier w jednym katalogu ??

MSDOS, SDLOAD (np. u Draco na stronie), XDIR.

alp napisał/a:

- jaki musialbym miec config zeby moc uruchamiac z lini polecen jakekowliek gry ??

USE BANKED i uruchamianie z Xem. Dziala calkiem sporo, niestety czasem nie i wtedy pomoga powyzsze.

4

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

alp napisał/a:

- dlaczego z wlaczonym TDPL (ze strony truba) wiele programow sie krzaczy ? Atari Commander, NeoTracker, XMST ....lista bylaby dluzsza. Obraz sie totalnie rozwala. Przed uruchomieniem czegokolwiek musze wylaczac zegar... jest na to jakas rada ?? (uruchamiam programy X nazwa..)

Pisząc X PROGRAM odlączasz spartę - tak jakby nie było carta.

alp napisał/a:

- czy istnieje jakis inicjalizer dla sdx - na wzor mypdosa dla dyskow mydosa/atari dos - zeby moc zbootowac partycje na ktorej mam kilkaset gier w jednym katalogu ??

MSDOS - MicroSpartaDos by Bernasek, SD-Load - popatrz na Atariki

alp napisał/a:

jaki musialbym miec config zeby moc uruchamiac z lini polecen jakekowliek gry ??

Jakikolkwiek, lepiej gry i dema odpalać z inicjalizera. Nie ma takiego konfigu, który odpali wszystko.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

(CONFIG)

dely napisał/a:

Jakikolkwiek, lepiej gry i dema odpalać z inicjalizera. Nie ma takiego konfigu, który odpali wszystko.

że tak powiem - bzdura (jakoby jakikolwiek CONFIG) :) - polecam USE NONE - to nie odpali prawie nic, lub opcjonalnie USE za przeproszeniem OSRAM - to wykrzaczy sie wszystko to, co pod Sparta 3.x :)

optymalnie USE BANKED - polecam tez uzyc SSDXBNK.SYS - sluzy do ustawienia "recznego" banku zajmowanego przez SDX. Przydaje sie w chwili, w ktorej nie mamy mozliwosci zmiany banku, na ktorym pracuje uruchamiany program.

<propaganda_on> ostatnia mozliwosc doatkowo to trs desk - uruchamia sie nieco wiecej niz pod "gola" SDX - desktop przed uruchomieniem czysci 5,6 strone ram, oraz od (z czego pamietam) $1400 do memtop. Znacznie to ulatwia sprawe w chwili, gdy program oczekuje brak smieci w ramie wystepujacych po wczesniejszym pobycie dosa :). Z ostatnich "nowinek" - to udalo sie przechwycic reset pod SDX, wiec wyjscie przez reset z programu uruchomionego z desktopu powoduje powrot do niego wlasnie :) </propaganda_off>

Kontakt: pin@usdk.pl

6

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

dely napisał/a:
alp napisał/a:

- dlaczego z wlaczonym TDPL (ze strony truba) wiele programow sie krzaczy ? Atari Commander, NeoTracker, XMST ....lista bylaby dluzsza. Obraz sie totalnie rozwala. Przed uruchomieniem czegokolwiek musze wylaczac zegar... jest na to jakas rada ?? (uruchamiam programy X nazwa..)

Pisząc X PROGRAM odlączasz spartę - tak jakby nie było carta.

dely, dely, nie jedz starej mortadeli, a przynajmniej czytaj ze zrozumieniem i odpowiadaj na zadane pytanie. ;>

Otóż TD (i TDPL) działają z programami, które zbytnio nie mieszają w DisplayLiście. Najprościej mówiąc, jeżeli ekran w takim programie będzie za wysoki, to ekran się wykrzaczy. Rada na krzaczenie się z TD* jest jedna: nie używać TD*. Ja nie używam go prawie nigdy, i jakoś nie odczuwam potrzeby, traktuję go raczej jako ciekawostkę. Jeżeli potrzebujesz sprawdzić czas, datę - masz polecenia time i date. Proponuję również nie przyzwyczajać się do TD*.
Alternatywną metodą, jeżeli szczególnie zależy ci na TD*, wtedy do każdego programu, który z nim się krzaczy, robisz sobie odpowiedniego bata program.bat:

tdpl off
x program
tdpl on

I uruchamiasz przez -program

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

oki. tak tez robie....mam tez odpowiednie makra na f9-12. ale nie mozna na stale wprowadzic malego udogodnienia - tzn samo X wylacza td/pl ???

btw: na majowke do Vasco/nia jedzie ktos, komu nie bedzie straszne wyltumaczenie paru rzeczy live jak krowie na rowie ?

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-21 19:17:00)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

A gdyby ktoś chciał użyć X-a, nie wyłączając TDPL? Są przecież programy, które działają z TDPL, a potrzebują X-a.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

mozna tez sprawe zglosic do DLT - z prosba, by CAR:X.COM automatycznie wylaczal TDLINE - i problemu nie ma. W sumie, zly to pomysl nie jest.

Kontakt: pin@usdk.pl

10

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Mam się powtarzać? A jeśli ktoś będzie chciał odpalić coś co potrzebuje X-a, ale bez wyłączania TD? To co, z łaski zostanie dodany dodatkowy parametr? I zamiast go wklepywać za każdym razem, pewnie znów będzie wygodniej zrobić bat-a. A przecież nie do tego dążymy. :]

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

to moze dodatkowy program obok x.com, ktory bedzie sie roznil od X tym, ze wylaczy TD..... moja propozycja E.COM (execute ). I co wy na to ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Nazwa może być do przedyskutowania, ale pomysł wporzo. Napisz se. ;>

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Putino..jak se mam napisac, jak nawet literowki robie w j.polskim ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

14

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Powiedz ze nie umiesz, a nie takie tanie wymowki nam sprzedajesz :)

15

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Alp: to napisz takiego bata jak epi mówi, tylko że bardziej uniwersalnego:
tdpl off
x %1
tdpl on
Zapisujesz to jako E.BAT i piszesz:
-E PLIK.EXE
Pamiętaj, że pierwsza linia też ładuje (ale nie wyświetla) TDPL, czyli MEMLO się podnosi.

A przy okazji: najlepiej (lans) zmienić rozszerzenie takiego programu na EXE i użyć COMEXE. Przy SDX 4.2x potrzebny będzie do tego jeszcze COM430 albo (jeśli np. mamy wolny dysk) nowy eksperymentalny pomocniczy sterowniczek HRUNEXT.

epi napisał/a:

Jeżeli potrzebujesz sprawdzić czas, datę - masz polecenia time i date. Proponuję również nie przyzwyczajać się do TD*.

A jak bez TDPL sprawdzisz caps i inverse ? ;)

16

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

proba napisania bata spelzla na niczym...przy wpisaniu samego E - pisze ze pliku nie znalazl. Po napisaniu E.BAT - NOT BINARY FILE.. any suggestions ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

17

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

To nie pecet! Piszesz -E a nie E. To przeca .bat :D

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

trub napisał/a:

A jak bez TDPL sprawdzisz caps i inverse ? ;)

Wklepię jakiś znak alfanumeryczny, a jak dalej nie będę przekonany, to zPEEKuję $2B6 i $2BE. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

19

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Dziękuję za pomoc.

Wszystko działa jak należy.


pyt nr 2:  czy pod SDX polecania pliku wsadowego  można ukryć  w czasie działania - jak na PC poprzez:

@echo off
@.... polecenie
@.....polecenie

z tego co sobie wpisuję SDX nie łapie ww poleceń....

pyt nr 3: próbuje bezskutecznie wczytac do MEGA PLAYERA jakikolwiek plik (tmc, mpt) ktore mam na dysku w katalogach.. Ograniczenie programu czy tez niezgodnosc z SDX ??

Ostatnio edytowany przez alp (2006-04-24 18:02:03)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

20

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Napisz bez maupy.

21

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

#2
Można. Echo istnieje ale jako polecenie zewnętrzne. Jest też do niego instrukcja więc nie będę się tu rozpisywał.

#3
Którego MegaPlayera? 1.x nie obsługują w ogóle podkatalogów, 2.0 nie udało mi się zmusić nawet do poprawnego wyświetlenia nawet listy plików w bieżącym katalogu, natomiast na tyle, na ile pamiętam instrukcję, to MP 2 obsługuje tylko podkatalogi MyDOSa.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

no to pytam bez ogrodek - czego uzywacie do odtwarzania tmc, mpt pod sdx ???

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

23

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

MP20 działa pod sdx (current cio), tyle że bez obsługi katalogów.
Z tego powodu musisz go odpalać w katalogu z mediami, które chcesz odtworzyć. Odpalasz wciskasz nr dysq i wybierasz plik.

epi napisał/a:

Echo istnieje ale jako polecenie zewnętrzne.

Oraz wewnętrzne ale w COM430 :)

24

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

i echo z COM430 działa zdecydowanie lepiej, niż to coś - napisane w postaci zewnętrznego pliku :) (przepraszam autora, jesli to czyta) :) -

a co do MP2.0 - to po odpaleniu w katalogu z mediami czycha na nas jeszcze jedna NAGRODA. bufor na bodajże 64 pliki w katalogu. Cóż,- SDX obsługuje do max 1423. Nie był to po prostu program pisany na "twardo" - więc i nie działa pod nim nadzbyt dobrze. A szkoda.

Osobiście używam dwóch wersji NeoPlayera - co dziwne - do TMC, oraz MPT. Nie jest to jednak program skończony i nie posiadam upoważnienia autora do dystrybucji tegoż - więc i tego nie robie. Z czego mi wiadomo - program podobno do przepisania od nowa. Chyba, że coś się zmieniło :).

Kontakt: pin@usdk.pl

25

Odp: Pytania laika dot. sparty 4.22

Czyta. Tamto echo to był zupełny hack i dlatego działało tak jak działało.

KMK
? HEX$(6670358)