Temat: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Pytanie brzmi : czy sterwników spod MiNT-a (*.XIF), można używać pod Magic-em ?

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

nie!

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Odpowiedz nieprawidlowa, siadajcie vulgar, pala ;)

Teoretycznie tak. Praktycznie to jest tak ze jest MagicNet ktory powinien dzialac z XIFami, ale tak naprawde zalezy od konkretnego XIFa, z jednymi zadziala a z innymi nie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

adam: ok, to podaj mi przyklad takiego XIFa ktory dziala :D

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

ethernac ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

vulgar napisał/a:

adam: ok, to podaj mi przyklad takiego XIFa ktory dziala :D

Sam w życiu tego nie odpalałem, bo i po co. Natomiast inaczej wogóle MagicNeta nie odpalisz (tzn. drivery xifowe są jedynymi istniejącymi) wiec sam autor tego rozwiązania jakoś to musiał odpalic.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Zapytałem z ciekawości, bo próbuję odpalić kartę PAM's NET VME na swojej TT-tce. I tak, te najnowsze stery Lance.xif spod FreeMint'a wywalają się (kilka bombek). Starsze wersje ładują się wyświetlając adres MAC karty. Inna sprawa to taka, że jeszcze nie udało mi się zobaczyć jakiegoś kompa w sieci (próbowałem z Magic'em, Debianem, STiNG'iem i kupa :(

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Ale trza to jeszcze jakis IP skonfigurowac no nie?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Adam: no tak, z tego co slyszalem to ze sterami jest wlasnie problem, natomiast dzialaja KUNDY (tez nie wszystkie), ale to tylko to com slyszal bo sam nie mialem przyjemnosci wiecej zabawic...

artik: moze z czyms sie gryza? jakis soft, plik konfiguracyjny, ... jesli nawet chcesz to odpalic z MAGXNetem to zdecydowanie lepiej przetestowac to pod MiNTem, i czy pod STiNGa sa stery do tych kart?

I podstawowe pytanie czy ten pams jest konkretnie tylko  pod TT? Moze sa tam na nim jakies zworki ktore trzeba ustawic?

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-04-11 16:39:11)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

10

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Nie wiem, czy to coś pomoże: http://rainbow.mimuw.edu.pl/lxr/source/ … ?a=sparc64
http://sparemint.atariforge.net/mailing … ol.fi.text
http://blog.gmane.org/gmane.os.netbsd.p … h=20020901 (zworkologia)
http://blog.gmane.org/gmane.os.netbsd.p … ari/page=2
http://cvs.sourceforge.net/viewcvs.py/l … ev=1.1.1.5

Sikor umarł...

11

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Dzięki, za pomoc. Już to wszystko że tak powiem przerabiałem. Na tę chwilę jak sprawdzam ping-iem połaczenie to wywala mi komunikat że sieć jest nieosiągalna. Jak sprawdzam ping-iem adres IP mojej karty to pokazuje że jest ok. Na początku używałem kabla BNC, teraz podłączyłem skrętkę przez transceiwer czy jak to się zwie "AUX na skrętkę". Na nim są diody w tym dioda "SQE TEST" która świeci się na pomarańczowo, a z instrukcji jaką znalazłem niebardzo wynika czy to dobrze, czy źle. Komp jest podpięty do huba. Co do zworek to cały czas szukam opisu, zapuściłem wici na forach niemieckich i innych, ale na razie cisza.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

a zaposc na drugim kompie sniffer (polecam ethereal), posnifuj a z TTki pusc pinga czy cokolwiek innego i zogacz czysniffer wysnifuje. Tylko jesli masz switcha a nie huba to wysylaj nie na berdyczow tylko na komp ktory sniffuje.. tak mniej/wiecej ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

artik-wroc napisał/a:

Na tę chwilę jak sprawdzam ping-iem połaczenie to wywala mi komunikat że sieć jest nieosiągalna. Jak sprawdzam ping-iem adres IP mojej karty to pokazuje że jest ok.

Jak pingujesz na siebie - zawsze otrzymasz dobry wynik, bo nie wychodzisz na zewnątrz.

Sikor umarł...

14

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

Hurra ! Karta jest sprawna i co najważniejsze działa doskonale ! Ale po kolei, zainstalowałem tegoż snifera (dzięki za radę) i pod Magicen i Stingiem nic - żadnego śladu. Zwątpiłem, ale postanowiłem spróbować jeszcze pod Debianem i tu zaskoczenie. Ping idzie do każdego (snifer wykrywa) i wszystko chodzi super. Pobieranie adresu IP, przeglądarka WWW, jak na razie tylko w trybie tekstowym (Lynx) wszystko śmiga. Teraz będę się zastanawiał dlaczego nie działa Sting. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Było miło :) Do widzenia.

Odp: Jak to generalnie jest ze sterami pod MiNT-a ?

No tot wyglada po prostu na problem konfiguracyjny. Polecam zapytac sie na grupie dyskusyjnej comp.sys.atari.st

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio