Temat: Sy@uest na Atari TT

Pytanie brzmi: Czy nośniki SyQuest np 200MB (mniejsza o to ile dokładnie ma on pojemności), można sformatować i używać w napędzie 88MB. A może ktoś ma odsprzedać takowego nośnika ?
Pozdrawiam.

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Sy@uest na Atari TT

Nośniki można sformatować i używać, ale nadal masz max 88MB - ograniczenie napędu... Ale jedno ale: 200MB to o ile pamiętam SyQuest 3,5", a 88MB to 5,25", więc na tym napędzie Ci nie pójdzie. Z 5,25 to chyba były: 44MB/88MB/160MB, o ile dobrze pamiętam, ale mogę się mylic.
Co do samych kasetek - pochodź po starszych naświetlarniach, może jeszcze mają, a i tak dzisiaj mało gdzie używają syquestów, a to było główne źródło przenoszenia danych.
Mały hint: sformatowane na PC i MAC odczytasz pod Magiciem i HD-Driverem, w innym wypadku - format bezpośrednio z TT-ki.

Sikor umarł...

3

Odp: Sy@uest na Atari TT

Zdaje się że tylko 44 i 88 są 5,25". Wiem że 135MB jest już 3,5". Ja mam 270 i też jest 3,5"

4

Odp: Sy@uest na Atari TT

O.K. - sprawdziłem, 200MB jest 5,25", zgadza się (mam nawet taki napęd), ale cartridge mam tylko 44 i 88MB. Napędy i kasetki - jak pisałem - bezproblemowo chodzą pod TT-ką (oczywiście SCSI).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2006-03-16 17:49:54)

Sikor umarł...