Temat: problem z konsol(ami)ą

Cześć! Od tygodnia jestem świerzo upieczonym właścicielem dwóch 2600 bo nie bardzo mogę powiedzieć użytkownikiem. Mam przeczucie ze co najmniej jedna jest uszkodzona a moze to kart sam nie wiem... Jaki powinien byc efekt po podłączeniu i zestrojeniu z tv konsoli? W jednej mam caly zielony ekran i to wszystko a w drugiej czarny jakieś pasy białe ukośne jakby lekko nie dostrojony Zakładam że może ten zielony ekran jest dobry choć nie wiem bo ani żadnego logo ani nic... Włączam kartridge 32 in 1 : )i też nic Wciskanie select i reset nic nie daje O co chodzi? Jak powinna zachowywać sie taka konsola Czy możliwe jest że sprzęt np taki kart uległ tak ni z tego ni z owego uszkodzeniu? Dziwna sprawa Dodam że wizualnie to sprzęt nówka sztuka że tak ujme ...tyle że nie działa : ) Pomóżcie!

2

Odp: problem z konsol(ami)ą

na poczatek moga byc zaśniedziałe styki w slocie do kartow albo samym karcie

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: problem z konsol(ami)ą

W sumie to obie mogą być o.k., tylko są dostrojone do różnych kanałów (mi na przykład jedna 2600 wcale nie chodzi na telewizorze, jedna chodzi tylko w czerni i bieli (mimo że jest PAL), a jedna jest O.K. Tebe dobrze prawi - przeczyść styki na początek. Proponuję też sprawdzić kabelek antenowy - jest taki sam jak w komputerze Atari (jak wychodzi ze środka konsoli - na 99% wewnątrz i tak jest wtyk), przy długim nieużywaniu też potrafią się tam robić niestyki i psuje obraz.

Sikor umarł...

4

Odp: problem z konsol(ami)ą

spróbuje Ciekaw jestem czy to cos pomoże bo tak realnie oceniajac szanse 'zepsucia' karta sa wg mnie bliskie zeru No bo niby jak ... no chyba ze mechanicznie a ten to jak nowka
A co z tym ekranem startowym zanim wlozymy gre? Co tam sie dzieje? :)

5

Odp: problem z konsol(ami)ą

Jak myslicie czy jest jeszcze szansa na dostanie dziewiczego egzemplarza konsoli? Czy ktos sie orientuje gdzie w Polsce mozna kupic jeszcze gry na 2600? ...procz ebay i allegro bo to oczywiste

6

Odp: problem z konsol(ami)ą

w Polsce to nie bardzo cos nowego dostaniesz ... jakies gieldy komp., rynki ze starymi rzeczami ...

ale za to w sieci mozesz kupic - NOWOSCI !! gry na 2600 caly czas wychodza :)

oto link do Atari Age do jedenj z takich pozycji

http://www.atariage.com/store/product_i … cts_id=253

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

7

Odp: problem z konsol(ami)ą

Gry na 2600 mozesz kupic u mnie :D
http://www.allegro.pl/show_user_auction … id=1140518

Jestem otwarty na propozycje hurtowe zwiazane z negocjowaniem ceny.
(nie bic i nie banowac - sam pytal!)

Przez moje rece przeszlo jakies 600 cartow na Atari2600. Zepsutych bylo moze 3...

Ja polecam po obowiazkowym przeczyszczeniu stykow, sprobowac roznie umieszczac carta w gniezdzie. Tj, nie wpychac go do samego konca, albo przekgiac odrobine do siebie lub od siebie, przytrzymac reka i dopiero wlaczac konsole. Powinien zalapac.

Aha, konsole 2600 junior w stanie jak nowym w pudelku, kupilem na gieldzie samochodowej za 20zl.
Mozna trafic.
Ale np na eBayu za nowke nie smigana starej wersji 2600 ludzie dawali $200 8-O

Ostatnio edytowany przez nosty (2006-02-17 15:56:37)

8

Odp: problem z konsol(ami)ą

Nosty - jakby wpadła ci w łapki ładna konsola 2600 z paroma cartami  (powtarzam ładna) to daj mi znać na priva chętnie od Ciebie zakupie!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim