1

Temat: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Jak w temacie.....H E L P !!!

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

2

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

zalezy... chcesz przegrac tylko pliki ?? czy bootowalna gre ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Napisz jaką masz konfigurację sprzętową tzn. ile masz Ramu i czy masz Qmega, oraz czy zamierzasz przerzucić wersje plikowe programów czy całodyskowe. Jeżeli posiadasz więcej niż 64KB Ram oraz Qmega w Atarce to możesz do tego celu wykorzystać wbudowany kopier (R - read, W - write) - ustawiasz stację Ca2001 jako D1 a pod Ape w D2 montujesz pustego Atr'a o określonej wielkości (90/130/180KB) - możesz go utworzyć pod Ape --> menu file --> new --> atr file.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Moja atarka ma :
1. 1mb ramu
2. Omega
3. Myide
4. hard reset

stacja ca2001 - 2 sztuki jako d1: i d2: (d1: - nie uruchamiana przy myide)

Chciałbym przegrać wszystkie dyskietki (gry, programy itd)

Np. na dyskietce jest kilka gier z menu startowym. Jeżeli zczytam to do myide, to uruchamia się tylko menu i dalej zwis. Lotharek którego autorstwa jest ta atarka ma sposób (dos, partycje itd) ale wg mnie powinno sie to prościej czynić.

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

5

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Jeżeli Twój Qmeg to wersja 4.04 zrób następująco:

1) Odpal Atarkę z Qmegiem, jako D1 ustaw sobie Ca2001, zepnij Atarkę kablem sio2pc z grzybem poprzez stację (ma ona dwa gniazda SIO z tył obudowy - za pomocą jednego połącz stację z Atari, a do drugiego podłącz kabel sio2pc).

2) Włóż do stacji dyskietkę którą chcesz przerzucić do pliku ATR (po odczytaniu gęstości ) uruchom Ape i wybierz z górnego menu file --> new --> atr disk image  - teraz jeżeli gęstość dyskietki do Double (literka D na wyświetlaczu stacji) to zaznacz w oknie double density Size wersję 180kB kliknij OK wprowadź nazwę pliku ATR np. dysk1, zaakceptuj ją i gotowe.
Teraz wyjdź z opcji tworzenia atr'ow za pomocą przycisku exit i przeciągnij plik dysk1.atr na stację D2 w Ape.

3) W Qmegu ustaw się na stacji D1 za pomocą klawiszy kursora (<- ->)  i pacnij R  (Read), następnie Start
zacznie się zrzucanie zawartości dyskietki na ramdysk compa.

4) Po zakończonym odczycie ustaw się na stacji d2 (lub najlepiej naciśnij shift+2 - wtedy stacja D2 będzie dla systemu stacją d1), jeżeli masz zarejestrowane Ape to naciśnij jeszcze F (transmisja ultra), jeżeli nie to koniecznie N (szybkość transmisji standardowa) i pacnij W (write) a następnie Start.
Zacznie się kopiowanie danych z ram-dysku do pilku ATR który masz podpięty jako stację D2.

That's all

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2005-11-26 15:39:34)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Dzięki za pomoc. Wracam powoli do świata Atari, ale widzę że moja wiedza na temat atari jest dużo mniejsza niż wtedy kiedy ten komputer był na topie. Zdołałem skompletować dość ładną kolekcje stosunkowo w krótkim czasie ale brakuje mi jeszcze kilku fantów....
Mam teraz zamiar "zbudować" sio2ide w obudowie od 1050 (niestety tylko tyle posiadam jeśli chodzi o tę stacje - szukam sprawnej) - efekt powinien być niezły, zresztą moim zdaniem linia XL była najładniejszą linią komputerów domowych.

pzdr Szpak

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Ca-2001 mozesz ustawic takze jako D3: i D4:

"Np. na dyskietce jest kilka gier z menu startowym. Jeżeli ___zczytam to do myide____, to uruchamia się tylko menu i dalej zwis. " - co to znaczy? Skopiowales dysk na partycje hdd czy jak?

8

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Kolejny kupil MyIDE a teraz ma problem?

9

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

z racji swojej niewyszukanej konstrukcji, co dla jednych jest wada, a adla innych zaleta, do inicjowania skladanek nagrywanych na przestrzeni powyzej partycji, najlepszy jest micdos..kiedys bylo o nim na forum

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

mikey napisał/a:

Kolejny kupil MyIDE a teraz ma problem?

Słuchaj kolego ja wcale nie narzekam na MYIde, po prostu szukam czegoś innego. Jeśli zabierasz głos w tym wątku tylko po to żeby dowalić Lotharkowi to sobie odpuść.
Mam już MyIde teraz będę miał Sio2Pc i wtedy będę mógł obiektywnie ocenić co jest lepsze. Jak na razie po miesiącu intensywnego testowania MyIde (nie ukrywam że od Lotharka) jestem bardzo zadowolony, a moje problemy, których rozwiązania szukam na tym forum wynikają z mojej niewiedzy i braku doświadczenia z systemami dosopodobnymi dla atarek.

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

11

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

sio2ide chyba raczej :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

12

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Oj Lotharek !!!

a wiadomo co Ci wyjdzie...hehehe

MM: Niedzielna promocja, tym razem wyedytowałem, na drugi raz naciskaj "Odpowiedz"

Ostatnio edytowany przez szpak (2005-11-27 11:22:35)

Zaczynamy od nowa...Atari 260XE TOMS + CA2001 TOMS, Atari 65XE, 1040STe+SM124+...........Commodore 64C

13

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

szpak napisał/a:

Słuchaj kolego ja wcale nie narzekam na MYIde, po prostu szukam czegoś innego. Jeśli zabierasz głos w tym wątku tylko po to żeby dowalić Lotharkowi to sobie odpuść.

Tepota co niektorych mi naprawde dziala na nerwy.  Po pierwsze gdzie napisalem cos o Lotharku?  Po drugie - sam napisales ze przerzucasz pliki na myide tak? A wiec w tym kontekscie - jaki jest twoj zarzut?

szpak napisał/a:

Mam już MyIde teraz będę miał Sio2Pc i wtedy będę mógł obiektywnie ocenić co jest lepsze. Jak na razie po miesiącu intensywnego testowania MyIde (nie ukrywam że od Lotharka) jestem bardzo zadowolony, a moje problemy, których rozwiązania szukam na tym forum wynikają z mojej niewiedzy i braku doświadczenia z systemami dosopodobnymi dla atarek.

Super, tylko nadal nie rozumiem o co ci chodzi w tym poscie skierowanym do mnie ad personam. Prosze zamilcz.

14

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Mikey - wyluzoooj odrobinke..w jednym forum tepota, w drugim twoim zdaniem szczekaja...Masz ciekzi dzien czu okres ci sie zbliza ? zartuje - nie denerwuj sie tylko wrzyc na loooooooozzz :-) i bedzie ql !

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

15

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

W sumie to racja. Wyluzujcie juz z tym Myide. Za duzo tego juz bylo.

Mikey: Daj juz spokoj. Zaczynaz znow nipotrzebna walke odnosnie MyIde.
BTW. Uwazaj na slowa, bo czasami wydaje mi sie ze pozjadales wszystkie rozumy :(

Zaraz pewnie wszyscy mi dowala, bo wszyscy to koledzy Mikey'a, ale mnie to zrebi. To moja opinia subektywna opinia.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2005-11-27 17:43:40)

16

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Monsoft napisał/a:

Zaraz pewnie wszyscy mi dowala, bo wszyscy to koledzy Mikey'a, ale mnie to zrebi. To moja opinia subektywna opinia.

Spoko, tutaj mam malo kolegow a juz napewno nie takich ktorzy beda slepo popierac moje zdanie mimo iz moga miec swoje. W tym kraju posiadanie wlasnego zdania JESZCZE jest mozliwe :)

Monsoft napisał/a:

BTW. Uwazaj na slowa, bo czasami wydaje mi sie ze pozjadales wszystkie rozumy

No coz, ja tego symptomu nie dostrzegam i 'zrebi mnie to'

17

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

powiem tylko tyle: kuerwa skonczcie wszyscy. pomyslcie nad czym tworczym - jakies kompo moze w drodze ?? Dely - pamietasz o mnie  ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Nie jestem wprawdzie dely, ale... W drodze jest 6502 Compo. Jak będzie odpowiednia ilość sponsorów/nagród to jest więcej niż pewne, że się odbędzie.

Kiero -> rób już listę jakbyco :)

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

mikey napisał/a:

No coz, ja tego symptomu nie dostrzegam i 'zrebi mnie to'

To moze powinnienes zaczac. Nie mam ochoty sie z Toba klucic, ale czasami powinienes sie zastanwoic na tym w jaki sposob nazywasz ludzi. Mam na mysli to co napisales, cytat ponizej.

mikey napisał/a:

Tepota co niektorych mi naprawde dziala na nerwy.  Po pierwsze gdzie napisalem cos o Lotharku?  ....

BTW. "Kolejny kupil MyIDE a teraz ma problem?" - to bylo wiadomo o co pijesz i do kogo, tak wiec nie mozna nazwac czlowieka ktory zrozumial twoja aluzje tempakiem. Czyz nie ?


Chcialbym tylko, aby to forum tak jak na jego poczatku laczylo ludzi a nie dzielilo.

Jak na razie to forum jest otwarte i obrazanie ludzi to chyba nie jest jego przeznaczenie, a tymbardziej ze jest sie jego Moderatorem. To do czegos zobowiazuje. Czyz nie ??

Chcecie miec prywatne forum, to je zrobcie. Wywalcie wszystkich co uzywaja MyIDE, co uzywaja emulatorow itp. Zalozcie hasla na dostep do przegladania strony, filtracje IP itp.

20

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Male wyjasnienie: Moderatorem nie jestem, status 'moderator' przy podpisie to pozostalosc z poprzedniego forum. NIE PELNIE ZADNYCH FUNKCJI MODERATORSKICH. Dziekuje za uwage.

21

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Monsoft napisał/a:

Chcialbym tylko, aby to forum tak jak na jego poczatku laczylo ludzi a nie dzielilo.

Nie ty jeden!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

Pigula:Dokladnie kiedys to bylo forum, takie jak ja lubie. Ale teraz zbyt sie to zmienilo. Ludzie sie obrazaja. To forum przestaje laczyc ludzi ktorzy uzywaja i interesuja sie Atari, to forum zaczyna dzielic ludzi na tych co maja MyIDE i tych inneych co stac na lepsze i drozsze rozwiazania.


Mickey: Jak zobaczysz na pierwszej stronie Forum, tam tez jest infromacje ze jestes moderatorem, wiec ???? No nie kazdy jest wtajemniczony. Ja bazuje na tym co widze, i co kazdy moze zobaczyc

23

Odp: Jak zrobić *.atr przy użyciu sio2pc i stacji ca2001?

True. Jak zaczynałem być użytkownikiem aa było to forum "full friendly". Rozumiem, że się postarzeliśmy wszyscy, doszły nowe obowiązki, frustracje, kłopoty. Tylko dlaczego część ludzi przelewa całą złość i złośliwość tutaj - nie wiem. Nie chodzi mi tu o pojedyńcze osoby, bo wielu tak robi, choć są oczywiście "przodownicy" w złym tego słowa znaczeniu... ;(
No nic, pozostaje mi tylko życzyć sobie i innym uczestnikom tego forum więcej życzliwości i więcej sensownych wypowiedzi, a nie tylko dysput o "wyższości malucha nad motorynką" ;) Ludziki, wyluzujcie troszkę, proszę.
A do Delego (może nie da mi ba(na)na: proponuję OD RAZU KASOWAĆ wszystkie posty lanserskie, albo przenosić je w odpowiednie miejsce (i nie zawsze mam tu na myśli kosz ;) ). Powinno to spowodować trochę lepszą atmosferę na tym portalu - wszak większość z nas się zna (choć niektórzy tylko wirtualnie), a wzajemne obelgi niczemu dobremu nie służą...

Sikor umarł...