Temat: Joystik i Atari

Skad wziac joysticki do atari? Mozna kupic uzywane, to wiem. A czy jest jakis interfejs pozwalajacy podlaczyc wspolczesnie produkowane? P.S. Gdzie mozna kupic mikroprzelaczniki czy mikrostyki (montowane w joyach) - przepraszam za niefachowosc w gesti nazewnictwa w ilosciach niehurtowych - to znaczy do 20 ?

2

Odp: Joystik i Atari

Microstyki w ilościach dowolnych (widzę, że z Wawy jesteś) proponuję nabyć na Warszawskiej Giełdzie Elektronicznej (koło GUSu, cały tydzień) lub na Wolumenie (giełda, niedziela rano).

Sikor umarł...

3

Odp: Joystik i Atari

lukasso napisał/a:

przepraszam za niefachowosc w gesti nazewnictwa w ilosciach niehurtowych

Nie szkodzi. :lol:

Współczesnych joysticków jak na razie nie podłączysz do Atari, bo to są jakieś wynalazki analogowe USB przekazujące oprócz kierunku, także stopień wychylenia.

W Atari pewnie dałoby się to jakoś wykombiować poprzez rejestry PortA i potencjometrów. Problem w tym, że obydwa podłączone są do tych samych gniazd.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: Joystik i Atari

Przepraszam - port USB 1.x w karcie jest - nie widziałeś jak zapierdalali w ROADRACE na kierownicy poprzez USB? - oczywiście specjalnie spaczowane wersje gierek.. :):)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

5

Odp: Joystik i Atari

Idziesz na dowolna gielde staroci/samochodowa/rynek i kupujesz 10 joyow do atari za 2zl sztuka. Robisz z tego 5 dobrych.  Ja mam tego cale pudlo...

6

Odp: Joystik i Atari

Firma Matt sprzedaje wciąż joye (skorpiony itp). http://matt.fusbro.com/

7

Odp: Joystik i Atari

I maja tez pokrywy na C64 i Amisie po 1.50zl ! Niestety na Atari nie :/

8

Odp: Joystik i Atari

i myszki tez maja, fajne sa bo nowe :)

9

Odp: Joystik i Atari

moze i nowe ale z ST chodzą badziewnie...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: Joystik i Atari

jak chcesz mam z 4 joye za koszty wysylki i warke strong :-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

11

Odp: Joystik i Atari

Piguła/Shpoon napisał/a:

moze i nowe ale z ST chodzą badziewnie...

A co w nich jest nie tak ?, mam taka mysz od roku i nie uwazam zeby chodzila badziewniej od orginalnej.

12

Odp: Joystik i Atari

cóż przy moim ST oryginalnej myszy nie miałem wiec porównania z oryginalną nie mam, natomiast jej czułość pozostawia wiele do życzenia (no ale może rzeczywiście wychodzą tutaj poprostu moje przyzwyczajenia do myszek od pieca).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Joystik i Atari

Tak sobie przeglądam te tematy od końca i trafiłem tutaj... co ja mogę powiedzieć o JOY'ach... potrzebowałem pilnie żeby uświetnić imprezę sylwestrową (Sylwester z Atari :D ) oczywiście obudziłem się w czwartek, że JOY'e chcę mieć na piątek - na allegro niemożliwe do zrealizowania, znajomi nie mają, po sklepach patrzyli na mnie jak na debila kiedy pytałem o JOY'e do Atari/Amiga/Commodore...

...i tu obudził się we mnie Adam Słodowy :D ... kupiłem najtańszego pada pod USB... uciąłem mu kabel (bo i tak miał za mało żył) pociąłem ścieżki w środku żeby nie kolidowały (niepotrzebne zwarcia i opory) i przy pomocy kabla DVI, lutownicy, Stock 84 :D i wtyczek z kabla RS-232 zbudowałem pada do Atari v 1.0 :D działa mi do tej pory, a zabawa była przednia (ostatecznie "zbudowałem" dwa takie pady przy czym w drugim już nie musiałem ciąć kabla DVI - gruby i nieporęczny, bo dostałem 2m cienkiego 10-cio żyłowego ekranowanego kabla od kumpla - tego samego, który sprezentował mi na urodziny owe Atari 130XE 4-5 lat temu)