1

Temat: nowy atari w PC

Ostatnio tutaj natrafiłem na temat "nowa plyta główna" do atari...
A czy nie lepiej stworzyć karte PCI lub USB do PC z wejściami do sprzętu od atari... wystarczą tylko 3porty takie same jak ma atari65xe z tyłu, wejście stacji dysków, catriga i joystica(w atari są 2porty joya, ale wystarczy jedno z przełącznikiem ustawiający jako który port atarowski ma w danej chwili działać ten na karcie PCI lub USB), do tego wystarczy przerobić istniejące emulatory, tak aby mogły korzystać z tych wejść/portów na karcie PCI lub USB. Rozwiązanie dużo tańsze, można takie coś podłączyć choćby do notebooka, przypominam, że emulator atari800 ten na którego źródłach jest robiony polski Atari800plus, posiada wersje pod dosa, którego wymagania sprzętowe to już 486, 8MB ramu z kartą VGA i muzyczną zgodną z soundblaster, a notebooki z lepszymi parametrami są sprzedawane obecnie za grosze około 100zł, nie trzeba budować nowej obudowy pod płyte, kupować Sio2pc lub sio2ide martwić się, że za pare lat jak coś się zepsuje w środku atari to nie będzie skąd wziąść elementów itp.
Myślę, że fajnie by wyglądał podłączony orginalny magnetofon, stacja dysków i joy od atari do notebooka  :)  reszta emulował by grzyb i wkońcu skończyły by się boje czy standard to 130kb ramu czy 360kg ramu w atari czy moze 1MB, kazdy by sobie to sam w 5minut mógł by ustawić pod emulatorem :) A co najważniejsze takie rozwiązanie było by najbardziej zgodne z orginalnym atari.

2

Odp: nowy atari w PC

Ktory to, przyznac sie

3

Odp: nowy atari w PC

A co najważniejsze takie rozwiązanie było by najbardziej zgodne z orginalnym atari.

Oprócz tego, że to nie byłoby Atari, tylko zwykły blaszak.

KMK
? HEX$(6670358)

4

Odp: nowy atari w PC

hehe - a gdzie carty wepniesz, z tyłu blachy? :lol:

nie - dajmy sobie lepiej z tym spokój...

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: nowy atari w PC

hehe - a gdzie carty wepniesz, z tyłu blachy? :lol:

Można zrobić wersje USB w pudełeczku, niezły bajer, można by organizować zloty w wynajętej kawiarence internetowej  :D , wystarczyło by to coś podłączyć do kompa i mamy atari w PC  :D , pozatym takie cardrige, można bezproblemowa przegrywać do PC mając takie urządzenie i nie było by takiej potrzeby częstego ich wkładania z tyłu blachy. Na PCI też da rade zrobić coś w rodzaju przedłużacza, z panelem umieszczanym z przodu kompa lub na biurku, wygodne i estetyczne. Jedyny problem to trudność zdobycia odpowiedniego gniazda cardriga, chyba gotowego nie da się kupić?. Tylko czy znajdzie się odważny który to wszystko teraz zaprojektuje i oprogrmuje :D

6

Odp: nowy atari w PC

można by organizować zloty w wynajętej kawiarence internetowej

Taaaa.

pozatym takie cardrige, można bezproblemowa przegrywać do PC mając takie urządzenie

No cóż.

Tylko czy znajdzie się odważny który to wszystko teraz zaprojektuje i oprogrmuje

Mam pomysł! Weż solidny rozpęd i zacznij biegnąć jak najszybciej umiesz z tułowiem pochylonym pod kątem ~90 stopni i czekaj aż się pojawi jakaś ściana. Może jak łupniesz solidnego baranka to Ci przejdą takie pomysły.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: nowy atari w PC

A ja sobie myślę, patrząc na datę - że należy podejść do tej propozycji ze spokojem i zrozumieniem, tak jak do informacji ze w Chinach wznowili produkcje Warszawy i Syreny :)

Tomasz Wojtkowiak
Atari 800XL / U1MB / Sophia 2 / Sio2IDE & CF 512 MB

8

Odp: nowy atari w PC

co do joystick-ow: jest przejscioofka pod centronix-a
gniazda urzadzen zewnetrznych? sio2pc - ino a800 cza by do tego dostosowac (pracuje nad tym)
jedyne co trzeba by bylo wyprowadzic to zlacze cartridge-a
wlasnie pod wine odpalilem corel-a coby zaprojektowac odpowiednia przejsciowke pod usb (kto to oprogramuje? moze vasco?)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: nowy atari w PC

Prima_Aprilis Atari z Grzybem Pomylisz :lol:
Dobry żart piwa wart ;) A na 486 to nawet POKEYA dobrze nie zaemulujesz  ;)

Sikor umarł...

10

Odp: nowy atari w PC

?nie mówiąc już o tym, że chyba w 486 nie znajdzie się slotu PCI.
Tym niemniej pół-sprzętowy emulator nie jest złym pomysłem, grzyb załątwia np. CPU i RAM, zaś to, co najtrudniej zaemulować, siedzi na karcie rozszerzeń.
Pamiętam, że kiedyś (b. dawno temu) czytałem o tego typu emumlatorze C-64 na grzyba? Ale to musiało być ponad 10 lat temu?

[ Dodano: Śro Mar 31, 2004 22:40  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

11

Odp: nowy atari w PC

czyli to Ty Sajkor? :P
Jurgi a owszem, znajdziesz tylko nie na kazdym 486

12

Odp: nowy atari w PC

Mnie to też wygląda na jaja :). A jak nie no to wytłumacz Atarowcom żeby se coś takiego sprawili :D.
Ja wiem o Atari ST w postaci karty ISA do PC. Jakaś firma w rajchu coś takiego produkowała. Jak by komuś odbiło to niech se zrobi Hard Pokey+Antic+Gtia (coś jak HardSID), reszta zaemulowana, a obraz z Antic+Gtia niech se ogląda na karcie TV w heblu :D.

13

Odp: nowy atari w PC

wesołych świąt 8)

14

Odp: nowy atari w PC

...POLAND!!!!..................................................

gep/lamers^dial

15

Odp: nowy atari w PC

Xan - nie ja, nie tym razem.
Sukkor - Gemulator i możesz/mogłeś to u Paskuda dostać.
Pozdrawiam.

Sikor umarł...

16

Odp: nowy atari w PC

O Gemulatorze to też wiem. W numerze 3/94 Atari magazynu jest krótka notka o karcie "Janus", produkowała to firma VHF Computer GMBH (wiadomo rajch). Była to karta ISA z zamontowanym procem 68000 w wersji 16 MHz (czyli takim jak w Mega STE), dodatkowo były podstawki pod TOS'a i pamięci (SIMM). Reszta była wykorzystywana z PC (porty, napędy, grafika). Zabawka ta kosztowała więcej niż 1040STE (do tego trzeba było doliczyć EPROM z TOS'em i SIMM'y :) ). I niby miało to być 100% zgodne z ST/STE.
Podejrzewam że był to wielki niewypał, jak ktoś chce sobie zrobić taki w postaci małego Atari, to proszę bardzo niech sobie robi :D.

17

Odp: nowy atari w PC

Człowieku z czego taki wymysł. To tak jakby powkładać do Mercedesa klasy M tapicerkę, drążek biegów, może i kierownicę z garbusa. Też będzie jeździł - tylko po co komu taki tuning

Żyję bo Bóg tak chciał.

18

Odp: nowy atari w PC

a co do przejsciowki centronics-joy'e do emulgatora to kiszencja - co najwyzej zwykle cyfrowe joye tylko da sie podlaczyc, watpie czy 4 - udalo mi sie znalezc tylko takie ustrojstwo na jeden. a o paddlesach nie ma co myslec.

a szkoda. :(

--
= krap.pl =

19

Odp: nowy atari w PC

standard to 130kb ramu czy 360kg ramu

Czym sie rozni student 1 roku informatyki od studenta 5 roku informatyki?



S
P
O
I
L
E
R




S
P
A
C
E









tym, ze student 1 roku mysli, ze 1 kilobajt to 1000 bajtow
a studenp 5 roku mysli, ze 1 kilometr to 1024 metry

20

Odp: nowy atari w PC

No coś ty, teraz to 1024 metry to jest kibimetr. };P

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2005 11:38  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

21

Odp: nowy atari w PC

?nie mówiąc już o tym, że chyba w 486 nie znajdzie się slotu PCI.

Jesteś z błędzie.

22

Odp: nowy atari w PC

Jurgi a owszem, znajdziesz tylko nie na kazdym 486

Spóźniłeś się sporawo, Mac? ;>
Poza tym taktycznie napisałem "chyba".

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2005 17:10  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes: