1

Temat: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

powiem krotko...jestem lekko zalamany ape w najnowszej wersji pod Xp.  raz ze sie placi za na jak za zboze, to jeszce nie udalo mi sie jej zmusic do pracy z 3*sio speed...KASZANA !! wezmy np. atr 16mb - katalogi powypychane giercami - mypicodos w wersji highspeed zwiesza od razu malucha. podobnie Ape warp dla mydosa z pakieta APE`a. Natomiast darmowe atari 810 zasuwa w powyzszych przypadkach jak szalone - od razu czuc dopal...tak wiec wniosek - to co darmowe nie musi byc i nie jest do konca gorsze..

chyba gosciu troche z byka spadl ze swoimi cenami... widzieliscie cene Warp XL/XE ??? 55dolcoc- pogielo go...za co ?? za jeden epromik i troche kabla..myslalem za ataraowcy to mimo wszystko ludzie z pasja...rozumie ze sa jakies koszty, ktor ponosza...ale zeby byc hiena...ja nie moge..

ps. dobrze napsilem hiena ??

a teraz z innej beczki :
- czy qmeg da mi speeda podczas ladowania przez sio2pc atr z grzyba bez loadera ape warp, np demka pelnodyskowe ??
- jest reset jakis konkretny ??
- mam "socketa" w maluchu - czy wymina orginalnego OSa sprowadza sie do podmiany kosteczki ?? jak jest optymalnie.
-  KTO MI ODPLATNI E --- PROSZE -- zamontuje 1mb simma i qmega ??

PLEEEAAASEE !!!! jestem z okolic Katowic :-)

aha. zapuscilem sobie dzisiaj na emulcu NUMENA...jak dla mnie mistrzostwo jesli chodzi o music... zabila mnie..mam nadzieje ze nikogo nie urazilem.. :-)

2

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

- czy qmeg da mi speeda podczas ladowania przez sio2pc atr z grzyba bez loadera ape warp, np demka pelnodyskowe ??

Da, da (to po rusku ;))

- jest reset jakis konkretny ??

ossso chozzzi :?::?::?:

- mam "socketa" w maluchu - czy wymina orginalnego OSa sprowadza sie do podmiany kosteczki ?? jak jest optymalnie.

Lepiej mieć przełączany, ale jak znam życie, to przełącznik będziesz miał prawie zawsze na QMEGu.

3

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

.. z tymi cenami to jeszcze inaczej jest - tam inaczej zarabiasz i za inne pieniadze kupujesz. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

no coz APE w najnowszej wersji pod QMEG"iem zapierdala jak dziki, zaryzykuje stwierdzenie ale jest szybszy od mojego TOMS'a 720

predkosc x3 w Atari810 ma sie nijak do APE (pod QMEG'em musi byc literka F na napedzie), poprzednie wersje APE rzeczywiscie dziwnie dzialaly pod XP, jeden plik zaladowal i trzeba bylo resetowac ustawienia COM'a, teraz jest idealnie

a z 810 przeciwnie, momentami wali komunikatami, ze nie moze pliku konfiguracyjnego otworzyc, ze brak polaczenia itp.

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

trub napisał/a:

- jest reset jakis konkretny ??


ossso chozzzi :?::?::?:

cold reset; cos na wzor wylaczenia kompa...z czyszczeniem zawartosci ramu..tak do konca..mam dosc wylaczania i wlaczania atarki 10 razy na godzine

6

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

qmeg ma reset konkretny - select+reset daje zawsze przejście do menu qmega, skąd shit+inv robisz zimny start. może ci się przydać, jak lubisz gry, bo przy minimum znajomości ML-a wygrasz w każdej :)
a ape - nigdy nie było warte swojej ceny, a rozpaczliwe wołania steve'a o wsparcie dla "nielicznej grupy entuzjastów" wzbudzaja smiech zmieszany z zalem :) - najwieksza bolaczka jest mirror, niekompatybilny z niczym, majacy w nosie sparte, itp. w dodatku kolejne wersje maja coraz mniej funkcji i coraz wieksze wymagania :) a dosowe wersje potrafia skutecznie powiesic grzyba pod windowsami. generalnie jedyne sensowne wersje to 1.16 i 1.17 pod dos-a, których najważniejszą zaletą jest to że są, :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

qmeg ma reset konkretny - select+reset daje zawsze przejście do menu qmega, skąd shit+inv robisz zimny start.

Albo jeszcze prościej: shift+reset :D

8

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

raz ze sie placi za na jak za zboze, to jeszce nie udalo mi sie jej zmusic do pracy z 3*sio speed...KASZANA

A dobrze kolega skonfigurował sobie APE?
tzn numer Coma i ustawienie RI/DSR (sprawdzić na jednym i na drugim - różnie kabelki ludzie robią!!!).


ps i z innej beczki czy warp os to coś na wzór Qmega i czy ktoś z tutaj zgromadzonych się tym bawi?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Pod XP można spróbować wyłączyć firmowy firewall - wejdź na Mój komputer i kliknij prawym, aż się rozwinie menu i wybierz "Zarządzaj", potem podmenu Usługi i tam gdzieś na dole jest coś, co nazywa się Zapora-coś-tam-coś-tam ;) , potem Właściwości i Wyłącz - u mnie transfer pod Atari810 trochę jeszcze przyspieszył  :D .

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

10

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

A ja używam Atari810 - w APE pod windą zirytował mnie czas oczekiwania aż zadziała, poza tym były jakieś problemy w samym działaniu. Atari 810 pracuje z Ultra Speedem i działa mi poprawnie. Może gdyby ktoś mi zagwarantował, że Ape będzie u mnie działać poprawnie, to może bym nawet zakupił pełną wersję, jednak skoro mam działające Atari810, które spełnia moje oczekiwania, to APE niech sp...... ać sobie idzie ;>

11

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Mnie osobiście w APE wk***a, że na chama przejmuje skojarzenie z plikami ATR. Żeby chociaż to potem działało, ale nie: jak już APE jest uruchomione to trzeba przeciągnąć ATRa, bo dwuklik nie działa.
Co gorsza, jak sobie zrobię w menu kontekstowym opcję "uruchom z A800Win" to ją APE usuwa! No chamstwo skrajne.

Podoba mi się za to R5 Electrona: wprawdzie obsłufa ATR jest w powijakach i ma problemy na Win98, ale opcja ładowania plików wykonywalnych jest świetna. Wreszcie dość robienia ATR tylko po to, żeby posłuchać na prawdziwej atarce nowej muzyczki w SID Playerze ;) (albo w SID2POKEY).

[ Dodano: Nie Mar 13, 2005 22:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

12

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

W XP jak u Mikera ustawiałem - trza wejść do konfiguracji COMa i przelew (przepływ) ustawić bodajże na Xon/Xoff... W innych konfiguracjach na niektórych płytachg...ch nie chce działać - cholera wie dlaczego, ale systemy ms są nieodgadnione  :P

Sikor umarł...

13

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Systemy MS są OK, producenci płyt i oprogramowania są do dupy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Wszystko jest do dupy! Tylko srajtaśma za cienka i trzeba podwójnie składać!

[ Dodano: Pon Mar 14, 2005 07:37  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :rolleyes:

15

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

kto sklada srajtasme podwojnie niech sie wpisuje :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

16

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

to i ja skozystam :]
jako ze zyje pod kamieniem, jakis link do omawianego 810? nazwa jedynie mi znana z bajtka tylko o atari numero uno...

przechodze na tumiwisizm

17

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

to i ja skozystam :]
jako ze zyje pod kamieniem, jakis link do omawianego 810? nazwa jedynie mi znana z bajtka tylko o atari numero uno...

http://retrobits.net

18

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

dzieki
widze ze dalej nikt nie robi uzytku z lini clock in/clock out

przechodze na tumiwisizm

19

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

raz ze sie placi za na jak za zboze, to jeszce nie udalo mi sie jej zmusic do pracy z 3*sio speed...KASZANA

A dobrze kolega skonfigurował sobie APE?
tzn numer Coma i ustawienie RI/DSR (sprawdzić na jednym i na drugim - różnie kabelki ludzie robią!!!).


ps i z innej beczki czy warp os to coś na wzór Qmega i czy ktoś z tutaj zgromadzonych się tym bawi?

Jasne ze mam dobrze.. Sio na maxie - dziala idealnie..ale pod ape tylko w trybie single speed (ri)... a sio2pc robilem z tej strony - http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2PC i hula od razu... :-)

[ Dodano: Sro Mar 16, 2005 9:08 pm ]

qmeg ma reset konkretny - select+reset daje zawsze przejście do menu qmega, skąd shit+inv robisz zimny start.

Albo jeszcze prościej: shift+reset :D

i o to mi chodzilo...czekam juz na swoje qmega..


BTW : Kto bedzie taki uprzejmy i dolozy mi simka 1mb do maluszka ???
z tego co czytalem lutownica nie wystarczy do poskladania...a ja nawet z tym sobie dobrze nie radze....

btw: probka mojej zabawy z lutownica : http://www.piekary.net/~lotharek/www/DSC01313.JPG

[ Dodano: Sro Mar 23, 2005 5:15 pm ]

no coz APE w najnowszej wersji pod QMEG"iem zapierdala jak dziki, zaryzykuje stwierdzenie ale jest szybszy od mojego TOMS'a 720

predkosc x3 w Atari810 ma sie nijak do APE (pod QMEG'em musi byc literka F na napedzie), poprzednie wersje APE rzeczywiscie dziwnie dzialaly pod XP, jeden plik zaladowal i trzeba bylo resetowac ustawienia COM'a, teraz jest idealnie

a z 810 przeciwnie, momentami wali komunikatami, ze nie moze pliku konfiguracyjnego otworzyc, ze brak polaczenia itp.

Świetnie....mam F pod napedem, a ape nie dziala.... jakie masz ustawiania ape`a ? framing treshold i safety nargin w opcjach ? uzywama sioo2pc na maxie i jestem pewien ze jest OK !

20

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Może gdyby ktoś mi zagwarantował, że Ape będzie u mnie działać poprawnie, to może bym nawet zakupił pełną wersję

Mac kup se najnowsza wersje 2.3.2 ;) u mnie wrescie zadzialal ultraspeed pod XP ;D

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: APE kontra Atari810 - i inne refleksje

Macgyver - dokładnie pogadaj z Vasciem w tej materii!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź