Temat: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

Hej. Podniosłem swój Fujinet do wersji 1.4 - niestety nie zwróciłem uwagi która była poprzednio.
Co mnie zaskoczyło nie wczytuje on teraz plików .exe
Wczytuje z powodzeniem pliki .xex oraz .atr

Coś się zmieniło? Przefiltrowałem web i próbowałem coś znaleźć ale albo jestem gapa albo nie ma.
Fujinet mam od Zaxona więc porządna firma.

Objaw jest taki że jak wybieram .exe to po wciśnięciu Option i reboot ładuje Self Test.
Jak przemianowałem na karcie .exe na .xex (zmiana rozszerzenia) to zaczyna wczytywać potem jakby się na chwile zawiesza i wczytuje ponownie.

Ktoś? Coś?

Będę wdzięczny bo męczy mnie ten temat :-)

2

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

Hmm a to w Atari używa się plików exe? :)
Zawsze możesz testowo wrócić do starszej wersji softu - w programie flashującym można wybrać wersję. Zgadza się? Czy coś się zmieniło?

3

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

szymonu napisał/a:

Co mnie zaskoczyło nie wczytuje on teraz plików .exe

Czy możesz podesłać lub podlinkować przykładowy plik na którym problem występuje? Konkretny.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

4

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

No używa używa się .exe choć to nie pecetowe .exe. W wielu archiwach można je znaleźć.
Gdzieś czytałem że format .exe i .xex się różni.

Tutaj pliki: https://drive.google.com/drive/folders/ … share_link

Dodam tylko że te pliki się spokojnie wczytują z Side2, Sio2SD.

5

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

.exe to atarowski odpowiednik .com, o ile pamiętam, nazwa tylko i wyłącznie nadana "bo tak", chyba (tu mogę się mylić) przy Sparta DOS X (pliki wykonywalne innych DOSów standardowo miały końcówkę .com, choć to dla Atari bez znaczenia). XEX - to pliki z nagłówkami, nie wymagają DOSa (zazwyczaj), choć teraz to bywa pomieszane.

Sikor umarł...

6

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

Dzięki Sikor za ten wpis. On sporo wyjaśnia. Chociażby że zamiana rozszerzenia .exe na .xex nie pomaga. W dokumentacji Fujinet jest wyraźnie napisane że czyta .atr i .xex. Nie cofałem już nawet firmware. Wymieniłem w swoim archiwum pliki .exe na odpowiedniki .xex. Działa. Temat uważam za zamknięty :-)

7

Odp: Fujinet upgrade do 1.4 i pliki hex i exe

Coś kojarzę, że pliki exe to jedno z rozszerzeń do emulatorów.

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Video Game Brain + Harmony + Moviecart + Pluscart(+) /// Atari Lynx II + HDMI mod + RetroHQ GameDrive