1

Temat: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Do komunikacji ze stroną atari8.info muszę używać IE pod win XP, bo pod nowszym systemem pojawia się to logo z żądaniem zarejestrowania u nich domeny. Nie podoba mi się to.

Ostatnio edytowany przez jer (2024-08-11 06:42:42)

2

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

No... Dobrze to nie wygląda. Na tym "nowszym" nie masz czegoś dziwnego zainstalowanego? Może DNS masz nieortodoksyjna ustawiony? VPN?

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

3

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Mam trzy komputery pod biurkiem: DOS/WIN98, XP i WIN7/WIN11. Te łamane są instalowane na różnych dyskach. Żadnych DNS i innych ekscesów nie ustawiałem. Jak sobie  winda ustawiła w czasie instalacji - tak ma. Systemy są aktywowane poza Win98SE.

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

SOA #1.
Może coś Ci się w przeglądarce zagnieździło?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Tak jest w Operze, Edge i Chrome, innych nie sprawdzałem. Ale komunikat cyber-folks pojawia się jedynie gdy na pasku wpiszę i wywołam adres ftp.atari8.info:

"Widzisz ten komunikat ponieważ twoja domena nie jest dodana do konta.
Zrób to w panelu administratora według tego poradnika: Jak dodać domenę?
W przypadku, gdy domena została dodana a poniższy komunikat widnieje na stronie dłużej niż 30 minut, prosimy o kontakt z nami pod adresem wsparcie@cyberfolks.pl."

6

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Nie masz w systemie ustawionego proxy? Poszukaj w ustawieniach sieci.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

7

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Nie ustawiam proxy, bo nie ma potrzeby. Może na atari8.info coś się zalęgło? Jakieś Commodore czy nie daj buk Spectrum?

8

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

A dlaczego twierdzisz że tam coś musi być, ja odnoszę wrażenie że komunikat jest związany z próbą wejścia na subdomene której nie ma.

Mam u nich stronke - dopisanie z przodu adresu ftp. powoduje to samo.
Kiedyś taki dopisek do domeny sugerował przejście przeglądarki w tryb ftp - nowe przeglądarki nie obsługują już tego z względów bezpieczeństwa.

Ostatnio edytowany przez tatko74 (2024-07-18 09:34:25)

9

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Tam stoją moje stronki (patrz stopka). Żeby wejść muszę się zalogować i dopiero mogę coś zmieniać, dodać plik itp. Strony działają.

10

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

No o tym pisze - jsobola.atari8.info to adres z subdomeną która jest obsługiwana przez serwer. A wejście z "ftp." kiedyś objawiało się otwarciem katalogu serwera lub zapytaniem o login/haslo - zależny jak serwer był skonfigurowany. Teraz się nie pyta i nie otwiera tez zawartości potencjalnego katalogu. Taki adres można wpisać do klienta ftp (TC,filezilla itd) i tam będzie działać.

11

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Czyli trzeba klienta. Żaluzju poniał. Dzięki wszystkim.

12

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

W przypadku Firefox, ostania wersja umiejąca w FTP to bodajże 87. Potem już tylko smutek i żałość.

13

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

@VLX: no nie wiem, z tego co widzę mam wersję 128 firefoxa, a na ftp.pigwa.net wchodzę bez problemu. Czyli to nie to, za to może być ssl lub inne zabezpieczenie - właścicielem jest Vasco, więc chyba jego trzeba spytać, on też może ustawić użytkownika dla @jer-a. Oczywiście korzystanie z filezilli jest wygodniejsze ;)

Sikor umarł...

14

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Sprawdziłem. Na pigwowy eftep też wchodzę z Opery bez problemu (w11). Nawet na ftp.onet.pl wszystko ok.

Ostatnio edytowany przez jer (2024-07-18 18:45:20)

15

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Sikor napisał/a:

@VLX: no nie wiem, z tego co widzę mam wersję 128 firefoxa, a na ftp.pigwa.net wchodzę bez problemu. Czyli to nie to, za to może być ssl lub inne zabezpieczenie - właścicielem jest Vasco, więc chyba jego trzeba spytać, on też może ustawić użytkownika dla @jer-a. Oczywiście korzystanie z filezilli jest wygodniejsze ;)

Domyślnie powinno się pokazać coś takiego jak w załączniku.

Post's attachments

firefox_ftp.png 8.54 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

16

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Jer i Sikor, Wam się tylko wydaje, że wchodzicie przeglądarkami na ftpy. Wpiszcie pełny URL: ftp://ftp.pigwa.net albo ftp://ftp.atari8.info, to się zdziwicie. Bez określenia protokołu przeglądarki domyślnie wpisują "http(s|)://".

Opera, jako wykorzystująca silnik Chrome'a, który pierwszy porzucił FTP, z pewnością nie otworzy "ftpa" Onetu.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

17

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

No, w sumie @Lizard ma rację. Z drugiej strony do moich potrzeb na pigwie nie potrzebuję pełnego protokołu ftp, ściągnąć się da, ładować? Hmm, nie wiem, nie sprawdzałem ;)

Sikor umarł...

18

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Widać mam hakerski komputer, bo wchodzę bez zająknięcia i bez ftp://. Przynajmniej tak zrobiłem wczoraj.

eftep łonetu

Ostatnio edytowany przez jer (2024-07-19 11:51:08)

19

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Twój link prowadzi do 404.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

20

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Wygląda na to, że na stronie nie ma pliku ftponet.pdf do którego odwołuje się powyższy link. Jeśli działa w starej przeglądarce to może dlatego, że jest tam to skeszowane? Bo innego rozsądnego wytłumaczenia nie widzę.

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11833

Ostatnio edytowany przez perinoid (2024-07-19 09:38:54)

Post's attachments

Screenshot_20240719-103732_Chrome.jpg 298.89 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

21

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Mam tak samo, plus ostrzeżenia o nieprawidłowym certyfikacie.

22

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Na serwerze jest plik fteponet.pdf.

Wrzucałem plik na ftpa ostatni raz przez przeglądarkę chyba w zeszłym tysiącleciu. Nie spodziewałem się, że ktoś tak może nadal robić. Nie mam pojęcia jak, czy i które przeglądarki ogarniają FTP.

Dziękuję, że zamiast napisać do mnie, od razu wrzucasz na forum z "g..." w tytule.

23

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

Vasco, nie było moim celem urażenie kogokolwiek, a już najmniej Ciebie, więc przepraszam.
Bardzo rzadko coś zmieniam na atari8_info i zawsze to robiłem z przeglądarki. Widzę, że nie nadążam za nowościami w sieci, bom się zestarzał. Ale obiecuję, że się douczę.
A link poprawiłem, literka mnie umkła.

Ostatnio edytowany przez jer (2024-07-19 11:53:04)

24

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

jer napisał/a:

Widać mam hakerski komputer, bo wchodzę bez zająknięcia i bez ftp://. Przynajmniej tak zrobiłem wczoraj.

eftep łonetu

@jer, ale po protokole https, jak i ja na pigwę. Dla mnie do 90% zadań wystarczające, choć właściwie nic ostatnio przez ftp-a nie musiałem wrzucać.

Sikor umarł...

25

Odp: "Cyber_Folks" co to za gwiazda?

jer napisał/a:

Widać mam hakerski komputer, bo wchodzę bez zająknięcia i bez ftp://. Przynajmniej tak zrobiłem wczoraj.

eftep łonetu

To co wrzuciłeś, to właśnie FTP opakowany w HTTP. Serwer WWW działa jako proxy pomiędzy protokołami. Wewnątrz może być FTP, ale dla Ciebie wystawione jest HTTP. To jest fajne, kiedy pobierasz pliki, ale na serwer tą drogą już nie wrzucisz. Użyj klienta FTP.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.