1

Temat: LEPIX

jo.
było zamówienie na program graficzny.
No to usiadłem, że akurat chorowałem miałem 2 dni wolnego, i coś zrobiłem.
Program w zamierzeniu jest modularny, składa się z trzonu i pluginów definiujących tryby graficzne.
Na razie tryby wyznacza się przy kompilacji, być może docelowo będzie tak, że można będzie przełączać się w trakcie pracy (i mieć 1 binarkę).
Krótkie info jest w README.TXT
Zasadniczo, zaimplementowane jest prawie wszystko oprócz:
- kursorów z klawiszy (niech ktoś mi zapoda kody klawiatury strzałek, co?:))
- zapisu/odczytu - do tego potrzebuję czyjejś pomocy, żeby zadowalało dziwaków z twardyskami itp :)

Na razie zrobiłem pluginy dla MIC i INP.
Jeżeli grafikom się funkcjonalność aktualna spodoba, zacznę robić dla pozostałych trybów: CIN, HIP, TIP (i może jakieś nowe? :) )
Każdy to parę godzin kodowania.  Aktualnie MIC ma 516 linii w ASMie, INP ma 686. I to głównie dlatego, że kod pisany jest rozwlekle i na szybko :)

Jak nie będzie odzewu, projekt umrze jak wiele innych.

Aha, testowane tylko na emulatorq.

: 404. Stopka not found

2

Odp: LEPIX

No to zabieram się do pierwszych testów.

3

Odp: LEPIX

Wreszcie coś na Atari, a nie na grzyba ;)

Sikor umarł...

4

Odp: LEPIX

- zapisu/odczytu - do tego potrzebuję czyjejś pomocy, żeby zadowalało dziwaków z twardyskami itp :)

Chyba wystarczy, że będziesz zapis i odczyt plików robił przez CIO jak Bozia kazała i nie będziesz kombinował zbyt wiele: "D:NAZWA.EXT" to jest bieżący dysk i bieżący katalog.

Jak chcesz, mogę ci podać sposób na wydostanie od SpartaDOS ścieżki do katalogu, z którego został odpalony program (a pod Spartą niekoniecznie musi to być katalog bieżący - i często nie jest). Wtedy obrazki można będzie ładować zewsząd i zapisywać dokąd się chce, a np. pluginy czy jakieś pliki konfiguracyjne będą zawsze w katalogu programu.

[ Dodano: 25.11.2004 09:37:44 ]
PS. Aha, co do "dziwaków z twardyskami": łapy precz od pamięci pod ROM-em od $D800 do $DFFF  8)

KMK
? HEX$(6670358)

5

Odp: LEPIX

żeby zadowalało dziwaków z twardyskami

Ze SIO2IDE będzie działać jeśli działa ze zwykłą stacją dysków.

Wtedy obrazki można będzie ładować zewsząd i zapisywać dokąd się chce, a np. pluginy czy jakieś pliki konfiguracyjne będą zawsze w katalogu programu.

A to bardzo dobra rzecz by była. Obsługa podkatalogów ściśle polecana!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: LEPIX

Draco: Handlujesz moimi patentami? :twisted:

Pod MyDOS-em też nie ma problemu z wyciągnięciem, ani ścieżki, z jakiej został załadowany prog, ani bieżącego katalogu.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: LEPIX

A kto ma nimi handlować, jak ty gdzieś się szlajasz?  :twisted:

[ Dodano: 25.11.2004 11:33:53 ]
PS. Nawet nie pamiętałem, że taki patent istnieje, a co dopiero, że jest twój. Odkryłem go w kodzie SysInfo. Jednak przez sześć lat człowiek może wiele zapomnieć  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: LEPIX

Odkryłem go w kodzie SysInfo

Bo żeś go tam wsadził, po tym jak ci pokazałem go w Config Selectorze. :p

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

9

Odp: LEPIX

No skoro tak twierdzisz, to pewnie tak było, nie wypieram się  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: LEPIX

Dobra robota!
Na pierwszy rzut oka program wydaje sie byc bardzo przyjazny :D   
Poprosze o mozliwosc wlaczania siatki w zoomie - to na razie pierwsze zyczenie.

11

Odp: LEPIX

!! no róló;- wreszcie coś do gfx. Z tymi podkatalogami - racja. Bądźmy ludźmi białymi - żyjemy w XXI wieku; a obsługa podkat. to już chyba jakiś std.. :D:D;-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: LEPIX

co do MyDos-a
;
; FIXED RAM DEFINITIONS IN BOOT SECTORS:
;
DIUNIT        1     ;UNIT NO. OF CURRECT DIRECTORY
CDIREC        2     ;SECTOR NO. OF CURRECT DIRECTORY
som to lokacje na stronie zerowej...
po starcie programu zapisujemy se je ,,gdzies''.
na czas doladowywania modooloof zapisujemy (np. na stosie) aktualna wartosc, odczytujemy je spod lokacji ,,gdzies'', po czym (po operacji na modulach/pliku konfiguracyjnym) grzecznie przywracamy aktualny katalog...

jakos cholernie nie po polsku mi to wyszlo... pewnie dla tego ze od paru dni trzezwy jestem, a i wczesna godz. i jesio sie nie obudzilem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: LEPIX

Widzę, że od I/O są specjaliści. Może ktoś by się podzielił kodem? A może ktoś, kto pisał jakiś sensowny użytek by udostępnił interfejs do I/O?
Nie chodzi o samo otwieranie plików, ale może by dać userowi możliwość chodzenia po katalogach kursorem, enterem, itp, i wczytywanie pliku pod kursorem lub o podanej nazwie. Tyle programów to ma, a mi się nie chce tego pisać bo po co. Jak nie, to zrobię goły interfejs, i ktoś to kiedyś przerobi.
Ogólnie - to nie jest topik na dyskusję o I/O - zbierzcie się i napiszcie manuala 'Jak program na atari powinien robić I/O' to wtedy każdy program po prostu tak zrobi. Ja nie będę biegał i prosił oddzielnie o info do Sparty, MyDOSa itp.

Mazi: siatki w zoomie nie ma i nie będzie. Przy takim zoomie nie ma mowy.  :)

Czy ktoś mi mógłby podeśłać kody klawiszy kursorów? Sprzętowe, odczytywane z $D209. Ja tu pod emulgatorem nie wiem co to strzałki :)

PS. W poprzednim poście zapomniałem podziękować TeBe za mads'a - szybkie poprawki pomogły mi napisać lepixa tak szybko :) Polecam.

: 404. Stopka not found

14

Odp: LEPIX

Wlasnie tak sobie myslelem, ze maly ten zoom. Ale to bylo moje zyczenie tak zeby bylo full wypas ;)

15

Odp: LEPIX

Dobra, chyba się Eru nie doprosisz... ;P Odpaliłem ataraka i proszę bardzo: sprawdzam:
góra: 14     dół: 15     lewo: 6     prawo: 7.
Dziesiętnie, of koz. Prawda, że łatwo zapamiętać? Na hexy przelicz sobie w pamięci dla rozgrzewki. ;P

P.S. nie masz XLFrienda? U mnie to podstawa dyskietki startowej...

16

Odp: LEPIX

w ubieglym tygodniu ktos pytal o odczyt klawiszy w ASM i zalozyl temat "Jak czytac klawiature w ASM?"

nawet sa przyklady :)


http://atariarea.histeria.pl/forum/viewtopic.php?t=2389

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

17

Odp: LEPIX

Tebuś, przecież ja wiem jak czytać kborda, tylko nie miałem pod ręką kodów klawiatury :)

[ Dodano: Pią Lis 26, 2004 1:09 pm ]
OK. Kursorki działają. Ktoś tam jeszcze chciał myszkę i piórko świetlne. Byłbym wdzięczny, jakby kroś zapodał mi info jak to oprogramować (z tego co pamiętam, myszki są różne...).
I/O się pisze.

[ Dodano: Pią Lis 26, 2004 1:12 pm ]

Wlasnie tak sobie myslelem, ze maly ten zoom. Ale to bylo moje zyczenie tak zeby bylo full wypas ;)

Nie ma specjalnie problemu dorobienia dwupoziomowego zooma.
A siatka jest możliwa tylko w kilku trybach (bo np na zoomie HIPa nie zrobię siatki, bo pixle w GTIA są straaasznie szerokie, i do dupy by to wyglądało).

: 404. Stopka not found

18

Odp: LEPIX

tu solo (tiger grzebiew komipe na serwisie : P) . poszukam gdzies tych naszych procek na myszke, ktore pisal Roland/NG, mam gdzies 2 wersje, druga yba cos zmienilem (nie pamietam ; o ), byly w kocich flakach 1, dzialaly z amigowskimi myszkami bodajze (a moze pc? - popatrze)

Onizuka róla ! :)

19

Odp: LEPIX

Różnica między mychą Amiga/ST sprowadza się do zamiany miejscami dwóch kabelków (czyli bitów w porcie) - w Syzygy był opis...

20

Odp: LEPIX

No dobra. Posiedziałem i dorobiłem I/O.
W związku z tym wersja 0.0.3 :)
Co dodane:

2004-11-27, v.0.0.3
- removed extra fonts, use the standard ones
- implemented screen clearing
- implemented I/O
- added MENU (TAB,ESC) with various operations
- added cursor movement with keys

I teraz mam taką prośbę. Wiem, że było parę programów do rysowania w 7 kolorach w 15-ce - InterPainter i jakieś inne.
Jakby ktoś mógł mi podesłać wszystkie (koniecznie z przykładowymi obrazkami), mógłbym zrobić opcję importu.

PS. Dely - nie wrzucaj broń boże newsów na główną stronę, poczekajmy do jakiejś stabilnej wersji :)

: 404. Stopka not found

21

Odp: LEPIX

PS. Dely - nie wrzucaj broń boże newsów na główną stronę, poczekajmy do jakiejś stabilnej wersji

Ja sobie Szanowny Pan życzy. Powiesz kiedy można ok?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: LEPIX

co do myszki - i pamiętaj, że wbrew temu, co pisali niektórzy zboczeńcy, prawy przycisk odczytuje się w zdecydowanej większości myszek - przynajmniej na atarce, nie wiem jak na emu.
co do podkatalogów - mam uniwersalny (mydos/sparta) i gruntownie przetestowany (neotr, neopl, tipview) engine - postaram się go jak najszybciej wyrypać i opublikować, bo robi się dużo nowych programów (to dobrze) a nikomu się nie chce pisac obsługi tego (to źle). :)
...
aha - sprawozdanie z testów od pinokia - wczytany obraze pokazuje się jako kaszana zamiast tego co w nim jest. przynajmniej pod spartą.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: LEPIX

Myszce się kiedyś się przyjrzę.
A co do biblioteki do I/O, to byłoby to z pożytkiem dla całego narodu :)

aha - sprawozdanie z testów od pinokia - wczytany obraze pokazuje się jako kaszana zamiast tego co w nim jest. przynajmniej pod spartą.

To ja poproszę o dokładny opis problemu. Obrazek z tych co są w dystrybucji? U mnie pod DosII nie miałem nic takiego :(

: 404. Stopka not found

24

Odp: LEPIX

Pinokio, albo Lizard, albo Draco zaraz ci powie, że DOS II to nie DOS, tylko inicjalizer do gier.  :twisted:

25

Odp: LEPIX

Ja sobie Szanowny Pan życzy. Powiesz kiedy można ok?

W związku z brakiem smileya protestuję!
Bo prawie to wziąłem na poważnie :)

: 404. Stopka not found