Temat: ATARI - C-64 !

Witam.
Niedawno spotkalem znajomego , starego komodorowca... nio i zaczela si rozmowa ktoryz to sprzet byl lepszy... mialem pare lat temu atarynke 130xe w sumie to byl moj pierwszy komputer i darze go wielkim sentymentem , nio wiec dzienie bronilem. Wyglad -  oczywiscie ze atari seria xe jest ladniejsze , komodorowiec z zalem przyznal racje 1:0 dla mnie.
potem gry i tu ludzie tragedia ! boze swiety gry na atari sa zenujace , wlasnie zdalem sobiez  tego sprawe , ogromna wiekoszc w jednym odcieniu , na komozlomie kolorowe roznorodne , cocby taki barbarian u nas zielony , az mi cholera jasna wstyd !! i co mialem mu pokazac co ? pokazalem pare ladnych gier na atari moim zdaniem i mnei zdeklasowal !
jestem zalamany.... teraz czeka mnie boj o mozliwosci muzyczne , programy uzytkowe.... mam nadzieje ze znajde jakies argumenty ludzie...
a ja tak kocham atari a tu taki szok :(
buuuuuuuuu

pozdrawiam

2

Odp: ATARI - C-64 !

Hmm, ten topik powinien być w dziale Ring. Tam masz też topik: C64 kontra Atari 800xl - popatrz tam.
A swoją drogą: pokaż mu Eidolon (lepsza wersja na Atari niż na C64) czy Alternate Reality...

Sikor umarł...

3

Odp: ATARI - C-64 !

no i tu commy bije na glowe jil - gry! i nie ma przepros. kucamy.

4

Odp: ATARI - C-64 !

ło Jezusicku kochany... znowu?

gry?
prownaj na c64 i atari takie gierki

henry's house
warhawk
feud

na c64 marnie wypadaja...

no ale fakt gierki na c64 byly fajne :-)

dzwiek?
zalezy co sie komu podoba,
ale daj mu posluchac sid playera na atari

grafika?
szybsza na atarca, ladniejsza na atarca ;-) poogladaj demosy na c64 i atari...

cholernie nudny temat

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: ATARI - C-64 !

... znowu będzie wojna  :lol:  - i po co ?? - to tak jak ten news z Emu64 co miał 250 ileśtam .. ."odpowiedzi".

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: ATARI - C-64 !

moje zdanie jest stałe.
Vibovit jest lepszy!

: 404. Stopka not found

7

Odp: ATARI - C-64 !

Jedna centralna uwaga, pomijana we wszystkich tego typu dyskusjach. Atari 8 bit jest dobrych kilka lat starsze od C64!!! Chyba ze 4. To w informatyce cała wieczność. To chyba więcej, niż dzieli C64 od Atari ST. Atari jest przecież konstukcją z '79 roku, więc jest o 2 lata starsze od ZX81, i 3 od Spectrum. Możyma se porównywoć, ale to nie ma sensu!

Atari było konstrukcją pionierską pod wieloma względami, ale zaprojektowano je jako komputer domowy - edukacja praca, użytki. Commodore kilka lat później miało ułatwione zadanie, mogąc poprawić błędy konkurencji, nie mówiąc już o postępie technologicznym i obniżeniu cen. C64 zaprojektowano od razu jako komputerek do zabawy i gier i nie ma co się dziwić, że gry na nim wyglądają generalnie lepiej.

Porównujmy komputery z podobnych okresów... Co tam jest rówieśnikiem Atari 8 bit? VIC20, albo coś podobnego. Teraz porównujcie :twisted:

A mnie wali czy lepsze jest Atari, czy Commmodore. Pecet i tak jest lepszy. Używam i lubię Atari przez sentyment, bo jest miłe i bo jest pretekstem do kontaktu i współnego zrobienia czegoś czasem z zajebistymi ludźmi,

Jak już koniecznie chcecie porównywać: który lepszy, to trzeba postawić pytanie: do czego? Bo co nam przyjdzie z porównywania kombinerek z obcęgami?

Komoda ma lepsze gry, maluch jest łatwiej rozszerzalny, dla przykładu. Każdy z nich ma pola, w których jest bezkonkurencyjny.

A Atari jest zajebiste, bo mi je Pasiu robił (wazelina).

8

Odp: ATARI - C-64 !

fakt; gier nie ma co porównywać...kucamy na całej linii :P

gep/lamers^dial

9

Odp: ATARI - C-64 !

przegrasz...

wystarczy popatrzec na giercowe hity na commy i atari... commy bije w "hitach" xl/xe na leb :)

muzyka? a co tu porownywac... pokey'owi daleko do sid'a, chociaz szkoda, ze ten ostatni ma tylko 3 kanaly...

uzytki? czy ja wiem... tutaj moglby byc remis.

... ogolnie zamiast polemizowac jak dziecko w piaskownicy na temat foremek itp. pojdz z commodorowcem na piwo... no chyba, ze jestes urodzonym filozofem :)

10

Odp: ATARI - C-64 !

porównywać to dopiero można scenowe produkcje - kiedyś mało kto się wysilał - no chyba że Zeppelin Games ...

poza tym - zgadzam się. starszymi produkcjami klękamy do miecza na całej linii.. hehehe;-

PS. Jednak i tak wole Atari  :lol:  - jak powiedział MacGyv - "Atari - to komputer mój; kto myśli inaczej temu ... w d. h."  :lol:  :lol:  :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: ATARI - C-64 !

Jak ktoś ma wątpliwości to nie se popatrzy na ostatni punkt regulminu.

12

Odp: ATARI - C-64 !

prownaj na c64 i atari takie gierki
henry's house
warhawk
feud
na c64 marnie wypadaja...

... nie mowiac o BLACK LAMP - na atari rzadzi (nawet na amidze byl gorszy) !!!  8)

13

Odp: ATARI - C-64 !

Wszystko pieknie - ale podajecie pare tytulow potwierdzajacych regule.
:) :) :)

14

Odp: ATARI - C-64 !

Dracon: masz racje ale wiele głośnych tytułów które ukazały się na spektrumach,ejplach,sznejderach NIGDY nie ukazały się (pewnie juz sie nie pokażą) na atarci. Przykłady (pierwsze z brzegu): Street Fighter II,Batman,Test Drive.Kung Fu Master,Stunt Car Racer,Contra czy inne :cry:

gep/lamers^dial

15

Odp: ATARI - C-64 !

Panowie dajciez spokoj. Przeciez ten temet jest stary jak swiat i nierozwiazywalny ;)

16

Odp: ATARI - C-64 !

dobra - to kucacze sobie teraz kupują komody i robią na nich zajedwabiste demcia/gry/używki/ukelele perkele bukkake, a ja sobie pozwolę zostać przy atarci.

A moderatornia może spokojnie ten temat zamknąć... IMO nic mądrego tu już raczej nie padnie.

Dobranoc...

I Ty zostaniesz big endianem...

17

Odp: ATARI - C-64 !

Wiekszosc gier daloby sie zrobic na atarce, jednakze jest ona starsza i byloby z tym o wiel ewiecej roboty - w old czasach lecono na latwize, robiono gry po tzw.  najnizszej linii oporu, bez ywykorzystywania trikow na atari, ktore byly okonieczne - ot starszy sprzet, mniej 'normalnych' mozliwosci.

jedna z gier, z ktora mialbym problemy piszac ja n aatarce bylby np. Flimbos Quest. Ale ogolnie sporo daloby sie zrobic (np. the last ninja czy inne giana sisters). C64 powstal pozniej i mial sporo usprawnien sprzetowych do tworzenia gier, na atari do dzis dzien odkrywa sie rozne sposoby wykorzystania czegos.

Ja ostro lupalem hurtem w gry c64, gdyz mial najlepsze gry 8bitowe (z domowych komputerkow),jednakze zdazaly sie gry wygladajace tak samo np. spy vs spy.

Nie ma co dyskutowac - przeciez wystarczy to, ze komodorka ma 8 o wiele lepszych spritow 9hires lub kolor) o dowolnych pozycjach, ma mozliwosc praktycznie dowolnego mieszania trybow gfx.

W przeloszci nikt nie wpadl tez na atarce, ze mozna sobie robic gry ala mario bros uzywajac mapy duszkow do kolorow (co pokazal niedawno ktos enginem mario ala snes).

tak czy siak pamietne czasy, 40 gierek na c64 na kasecie, 5 plasz r-tpye, z 8 saint dragona i tym podobne. komodorowskie fonty+duszki idealnie nadawaly sie do robienia gier, wrecz wymazona platforma.

Atari za to idealnie nadaje sie do scenowych dem, tutaj c64 z kolei moze pomazyc (a moze to 'wina' koderow, nie wiem, kiedys sobie przy % pogadam z kims o tym moze:o ).

grtz all 8bit fans

ps. amstrad cpc464 mial jeszcze lepsze tryby (ghost n goblins z c64 nie umywa sie do tego z c64) a nie dal rady.

18

Odp: ATARI - C-64 !

SOLO'- pisałem w zasadzie o tym samym - lecz tematu nie rozwijam; bo i tak wiadomo; o czzzzo chodzi. Ogólnie racja. Niech żyje 10 punkt regulaminu !! ...hehe zaraz Admin przydzieli urlopy za sianie defetyzmów na temat Atari ..  :lol:  :lol:  :lol:

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: ATARI - C-64 !

jeśli porównywać te same giery na Atari i C-64, to było kilka lepszych w wersji na A ;-):
Henry's House
Amaurote
Archon
Road Race
Raid Over Moscow
The Eidolon
Decathlon - mimo, że słabsza grafika, giera była lepsza (miodność)
World (International) Karate
Commando - lepsza grafa, ale słabsza miodność ;-),
Montezuma's Revenge.
Natomiast nie radzę porównywać (wszystkie poniższe gierki są dużo słabsze od komodorowskich odpowiedników):
Draconus,
Zybex,
Warhawk,
Feud,
Green Beret
czy wskazywany tutaj Black Lamp, który na Atari jest po prostu faaatalny. oprócz fajnej melodii nie posiada żadnych atutów, a porównanie go do wersji amigowej uważam, za duże nadużycie. ;-)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

20

Odp: ATARI - C-64 !

ghost n goblins z c64 nie umywa sie do tego z c64

Święte słowa, święte słowa.

Ale nie mów do mnie Pani Matko, tylko Pani Matko. A jak już mówisz Pani Matko, to nie mów Pani Matko, tylko Pani Matko.

21

Odp: ATARI - C-64 !

Warhawk,
Feud,

az sprawdze w domu, bo jesli dobrze pamietam to na c64 w porownaniu z atarowkimi wersjami te wypadaja marnie...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

22

Odp: ATARI - C-64 !

chyba nie. obie giery na C-64 mają znacznie bardziej kolorową grafikę. Warhawk kilkukolorowe sprity i lepszą miodność. Feud tak samo, grafika znacznie bardziej kolorowa. Jedynie muzyka w obu grach może być kontrowersyjna (z lekką przewaga na Atari lub C-64 w zależności od gustu).

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

23

Odp: ATARI - C-64 !

chyba nie. obie giery na C-64 mają znacznie bardziej kolorową grafikę. Warhawk kilkukolorowe sprity i lepszą miodność.

musze to sprawdzic... ja pamietam, ze rozgrywka w warhawk na c64 sie troszke slimaczyla w porownaniu z ultra dynamiczna wersja atari ;-)

chyba ze to skrzywienie ;-) na c64 ciupalem tylo w gry, ktorych nie bylo na atarca (np. commando)

a prawda jest taka, ze 8bitowe gierce z pomyslem nawet z cienka grafika i muzyka wciagaja :)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

24

Odp: ATARI - C-64 !

a prawda jest taka, ze 8bitowe gierce z pomyslem nawet z cienka grafika i muzyka wciagaja

pewnie ! przykładem jest Archon, który mimo raczej słabej grafiki jest ultra miodny. pamiętam jak robiliśmy turnieje w Archon u kumpla na Atari. niestety na c-64 wersja archona nie jest już tak udana.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

25

Odp: ATARI - C-64 !

Hyh a do mnie przychodzi czasami koles, ktory nie posiadal nigdy zadnego 8bitowca i zawsze namawia na gre w megablasta - te stare gry maja w sobie 'COS'.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.