Odp: SlightSid żyje ;]
się produkują... zasoby finansowe ograniczone to wszystko wolniej idzie :) A i czekam jeszcze na obudowy.
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Przezroczysta obudowa dla Atari 800XL Rusza przedsprzedaż wyjątkowej, przezroczystej obudowy do komputera Atari 800XL!
RECOIL 6.4.5 RECOIL to przeglądarka retro plików graficznych, obsługująca ponad 550 formatów, dostępna na różnych systemach operacyjnych, z regularnymi aktualizacjami.
ABBUC Software 2024 - wyniki Ukazały się wyniki tegorocznego ABBUC Software Competition
Strony Poprzednia 1 … 12 13 14 15 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
się produkują... zasoby finansowe ograniczone to wszystko wolniej idzie :) A i czekam jeszcze na obudowy.
jakoś sobie tego nie potrafię wyobrazić... tzn. pre-order, w tym wypadku bardzo chcę mieć gotowy produkt w ręku który będzie można od razu kupić.
2016 ? :)
seban ...czy raczej 2017 :( ?
Hej!
Elektronika gotowa i czeka na mechanikę, tzn. obudowę i frezowanie w niej otworów pod gniazda audio. Nie mam niestety teraz głowy to tego. Mam nadzieję że 2016 jednak się uda.
Komodorowcy pochwalili się takim projektem: http://csdb.dk/release/?id=150177
Czy wyjście SlightSID-a jest wolne od takich problemów?
Hej!
Tak wyjście ze Slight SID-a jest w pełni zabezpieczone. Jego wyjście jest buforowane, nie straszne mu zwarcia, ESD i inne przypadki które mogą się zdarzyć w podsystemie audio :)
seban - jest szansa że w tym roku ?
jakby to Lotharek przejął to w tydzień będzie gotowe ;)
Płytka jest ponoć gotowa od dawna... Seban, nie daj się prosić, sidy leżą na ebayu, wstaw podstawki i każdy sobie dokupi :)
Seban napisałbyś co w temacie SlightSid'a ? Będzie coś z tego ? Bo zbliża się 2019 ;/
no nie wiem, ja tam mam i nie narzekam ;)
@stryker: szanse oczywiście są, ale przyznaję że klika nieudanych prób współpracy różnego rodzaju firmami mającymi zająć się kwestiami mechanicznymi spowodowały że przestałem uważać temat za pilny, szczególnie że miałem inne problemy na głowie. Na pewnym etapie uznałem że dość wkładanie w to kolejnych środków i czasu, bo są inne priorytety. Nie chcę tutaj obiecywać żadnych kolejnych terminów bo nie wiem jaka przyszłość mnie czeka, wrócę do tematu po nowym roku i zobaczymy co w kwestii obudowy da się zrobić tym razem.
Kolega Mq w przeciągu tygodnia zebrał 20 chętnych na Sonari (AY w Atari) i za ileś tygodni będzie gotowa płytka od chinola. Jeśli projekt prototypu SlightSida istnieje (a istnieje, bo trzymam go w ręce i patrzę na niego) to całkowicie nie rozumiem skali problemu. Udostępnij projekt i z pewnością znajdzie się chętny by wyprodukować partię PCB, oraz chętni by to kupić.
problemem jest tylko mechanika, tzn. dostosowanie/wycięcie obudowy. same laminaty są gotowe i to od dawna, komponenty do montażu też leżą i czekają. montaż płytek zrobię jak tylko ogarnę sensownie obudowy.
Ostatnio edytowany przez seban (2018-12-07 22:25:21)
Jak na to wszystko patrzę, to najsensowniejszym rozwiązaniem jest przy tej ilości różnych cartów i urządzeń PBI/ECI powrót do kwestii rozwoju czegoś co początkowo miało się nazywać: [baczność] Atari 1090 XL ES [/spocznij]. Jest konkretny pomysł, może coś się uda z tym ruszyć - ale raczej bez zbędnego gadania na forum, bo to niczego dobrego w ten projekt nie wniesie ;) Wówczas żadna obudowa do carta nie będzie potrzebna.
Cześć,
Pin - mój początkowy expander szyny przekształca się bardzo powoli w 1090XE. Prawdopodobnie miałby na pokładzie 4 przełączalne sloty kartridży, 3 sloty CART+ECI, mocniejszy zasilacz Atari, rozdzielacz SIO i może coś jeszcze. Dołączany we wszystkie tylne złącza Atari 65XE/130XE/800XE. Taki projekcik...
to musi być zrobione na takiej zasadzie, jak wspominał Ci Mono. Inaczej to nie ma sensu.
@toriman1,
A gdyby podejść do tematu troszkę inaczej... korporacyjnie. Rozumiem, że masz już prototyp, Włożyłeś już w ten projekt dużo czasu (podobno hobby się nie liczy :-)). Pytanie. Czy istnieje szansa, że paru kolesi "zleci" Ci dokończenie projektu... finansując włożoną pracę? Taki Small Crowdfunding... Jesteś w stanie wyliczyć ile to to by kosztowało? Podzieli się to na "paru" chłopa i może załatwimy raz na zawsze temat wielo-dostępu CART+ECI.
nie chodzi o to, by to "załawić". Chodzi o to, by to miało perspektywistycznie sens, bo sam "słiczer" cartów + ECI i taki wspomniany SIO splitter to za mało. Urządzenie musi być NewDev z możliwością ew. przemapowania tych cartów pod konkretne adresy i swoim "bios" do ogarnięcia slotów, czyli coś ze sterowaniem flaków jak np. Ultimate. Dyskusję jednak lepiej przenieść do dedykowanego wątku i najlepiej niech się Mono wypowie, bo to mądry człowiek jest ;)
http://1090xlr.bitsofthepast.com/index.html
Mam nadzieję że powstanie jeden standard a nie dwa.
Nowy projekt zawiera w sobie 100% funkcjonalności 1090.
nie chodzi o to, by to "załawić". Chodzi o to, by to miało perspektywistycznie sens, bo sam "słiczer" cartów + ECI i taki wspomniany SIO splitter to za mało. Urządzenie musi być NewDev z możliwością ew. przemapowania tych cartów pod konkretne adresy i swoim "bios" do ogarnięcia slotów, czyli coś ze sterowaniem flaków jak np. Ultimate. Dyskusję jednak lepiej przenieść do dedykowanego wątku i najlepiej niech się Mono wypowie, bo to mądry człowiek jest ;)
O matko - kartridge można TYLKO przełączać i zawsze pod rygorem zimnego startu Atari. Chcesz mieć uruchomione naraz dwa kartridże?? Co do CART+ECI - zadaniem urządzenia jest takie postępowanie aby OS Atari sprawnie włączył go w Tablicę i pozwolił na bezkolizyjne użytkowanie. Dlatego każde nowe urządzenie musi mieć swój konfigurowalny numer i nic więcej poza sterownikami nie trzeba bo w danej chwili i tak tylko jedno urządzenie może zostać obsłużone A co w tym jest najpoważniejszym "wihajstrem" to konieczność wbudowania w każde urządzenie obsługi protokołu konfiguracji bo albo mamy expander CART+ECI podobny w idei do ISA na PC albo chcemy mieć wariant a'la PCI na PC co z automatu spowoduje konieczność wymyślenia i wyprodukowania kontrolera protokołu negocjacji zasobów.
Muszę odnowić dyskusję z Mono :]
Osobiście pozostanę na razie przy zwykłym expanderze.
Ostatnio edytowany przez tOri (2018-12-08 23:02:28)
O matko - kartridge można TYLKO przełączać i zawsze pod rygorem zimnego startu Atari.
W takim wypadku jak piszesz - nie działała by Ci Sparta, KMK IDE, Karin Maxi, ACTION i kilka pomniejszych rzeczy z włożonymi innymi kartami. Cartridge należy włożyć w sloty przy wyłączonym Atari, potem nic nie stoi na przeszkodzie aby je podłączać i odłączać przez odpowiednie zmiany adresowe. Na tej zasadzie działa Ci Atari Basic, który jest w systemie widziany jako nic innego jak... Prawy cartridge (czasy Atari 800), a jednak możesz go włączyć/wyłaczyć programowo.
Strony Poprzednia 1 … 12 13 14 15 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
[ Wygenerowano w 0.116 sekund, wykonano 13 zapytań ]