101

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

No to pięknie.
Biorę sztukę 6502. Inne soeto dla /|\ też bym wziął.


Będą jakieś poprawki?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

102

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja też. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

103

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jestem też zainteresowany 6502.

104

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@Jurek, nie wiem, czy wezmę (brak $$), ale jak wskazał Cyprian - porób poprawki (np. w Assebler 6502 - były jakieś wątki), może deko rozszerz (info o Atari cy cuś) - powinno to zwiększyć zainteresowanie (reedycja plus wydanie z poprawkami). Ale na dużą sprzedaż bym niestety nie liczył :(

Sikor umarł...

105

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Co do zainteresowania ogólnie grami i programami to w sumie jest to spora suma za sztukę w reedycji - pomijam fakt, że na allegro niektóre z tych gier z pierwszej edycji uzyskują niezłą cenę.
Ja osobiście posiadam chyba prawie każdą z tych pozycji w wersji kasetowej lub dyskietkowej lub obu naraz - te co mnie interesowały i lubiłem pograć.
Co do książek - no cóż nie jest to coś co każdy będzie chciał - w dobie tak popularnego "darmowego" dostępu do materiałów wiele osób nie będzie zainteresowanych i pozostają nieliczni z takich miejsc jak to.

Ostatnio edytowany przez pawel (2016-06-12 08:47:36)

106

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ruszczyc ma parę żenujących błędów, to jest fakt, ale nie wydaje mi się, żeby komuś one złamały koderską karierę ;) Trzeba sobie radzić, to raz, a dwa, że - zgaduję - Duddie nie ma praw do edycji tekstu, tylko do reprintu.

Co do reszty książek, zastanawiałbym się nad wzięciem takiego kompletu:

"Podstawowe procedury systemu operacyjnego"
"Procedury wejścia/wyjścia"
"Procedury interpretera BASIC-a"

Osobiście mam dwa komplety oryginałów, ale oba już w zaawansowanym rozpadzie. Niby to samo jest w sieci, ale książka jest jednak, przynajmniej dla mnie, dużo wygodniejsza w użyciu.

KMK
? HEX$(6670358)

107

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

ok ale może warto dodać wkładkę z erratą?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

108

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

drac030 napisał/a:

a dwa, że - zgaduję - Duddie nie ma praw do edycji tekstu, tylko do reprintu

No, skoro inny typ wydania - niekoniecznie. Suplement od wydawcy zawsze można dodać - chociażby jako dodatkowy rozdział.

Sikor umarł...

109

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Poprawki są naniesione, dodatek o nieudokumentowanych kodach też mogę dodać. Akurat w tym wypadku nie ma wzmianki o zakazie redagowania tekstu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

110

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

dodawaj

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

111

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

W takim razie jak skończę prace nad kolekcją gier, biorę się za książki.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

112

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jurek a jest szansa na książkę 'Calamus 1.09" ? Wydawnictwo z W-wy ciągle istnieje?

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

113

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Jarku, pewnie tak, ale szanse na sprzedaż są małe w mojej ocenie...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

114

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Kolejna pozycja w załączniku.

Post's attachments

GFA Basic.png 272.77 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

115

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

@Duddie,
Mam nadzieję, że nie śpieszysz się za bardzo z re-edycją książek.
Polecałbym Ci dopieścić je trochę (tytuł po tytule), podobnie jak ABBUC to zrobił z książką "ATARI Profibuch":
http://www.abbuc.de/news-feeds-componen … ibuch-2011

A mianowicie (po uzyskaniu zgody autorów) książka trafiła w wersji elektronicznej do ekspertów, którzy nie tylko zrobili korektę i poprawili błędy, ale również dopisali nowy materiał. Jestem pewien, że znajdziesz tu na Forum fachowców, którzy by się tego podjęli.

Na przykład.
W ciemno kupiłbym "Asembler 6502" z korektami drac030 :)
A może ktoś dopisałby to tego np. dodatek o Assemblerze MADS (dla początkujących) ...
Samemu mogę zaoferować napisanie dodatku o WUDSN IDE.

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

116

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Montezuma, oczywiście, że nie wydam w ciemno. Będą różne dodatki, uzupełnienia i poprawki. Jeśli masz ochotę napisać o WUDSN IDE - bardzo chętnie to włączę do książki.
Książka o GFA Basicu też będzie miała dodatek-uzupełnienie o wersji 3.6.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

117

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Duddie napisał/a:

Jeśli masz ochotę napisać o WUDSN IDE - bardzo chętnie to włączę do książki.

To był tylko przykładowy pomysł, ale oczywiscie podtrzymuję propozycję.
Pytanie jest, czy masz już koncepcję na takie aktualizacje książek i czy ktoś już nad nimi pracuje?
Bo jeśli nie, to forum jest najlepszym miejscem, żeby zebrać pomysły i znaleźć chętnych do ich realizacji :)

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

118

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Póki co, prace się zaczynają nad Asemblerem 6502 i GFA Basicem oraz Commodore Basicem z tej samej serii. Podjąłem już jakieś działania w zakresie tych tytułów, ale oczywiście wszelkie uwagi i propozycje współpracy są mile widziane...
Co do kolejnych tytułów, jeszcze nie zacząłem, poza może zeskanowaniem i zOCRowaniem tych pozycji.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

119

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja na Asembler 6502 też jestem chętny. Projekt wygląda znakomicie, do tego w twardej oprawie :)
Super!

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

120

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Myślę, że nie wszyscy zaglądają do wątku o kasetach. Może warto by założyć w dziale "Fabryka" nowe wątki, osobno dla każdej książki nad którą pracujesz, może z wyjątkiem tej na 'C' (nazwa nie przechodzi mi przez gardło :) ).

A co sądzisz o dodatku o MADS?

Idąc po najmniejszej linii oporu, możnaby w dodatku (oczywiście za zgodą autora) przedrukować po prostu dokumentację MADS. Online kiepsko to się czyta, zwłasza, że w tle są jakieś anty intelowe znaczki.

A może znalazłby się ktoś, kto w sposób przystępny opisałby dobrodziejstwa MADS-a, tak zrozumiale dla zwykłych śmiertelników?

ATARI 65XE + SIO2BT
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=22.3

121

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Montezuma, ja nie widzę problemu, o ile ktoś przygotuje taki materiał. Ja niestety mogę jedynie zrobić skład DTP tegoż dodatku. Nie chciałbym zaburzać historycznej wartości tych wszystkich pozycji, dlatego, poza naniesieniem poprawek dotyczących ewidentnych błędów, nie będę ingerować w zawartość oryginałów. Mogę za to dodać wspomnianą resztę jako dodatki, ew. dodatkowe rozdziały. W książce o asemblerze 6502 będzie dodatek o nieudokumentowanych rozkazach (przygotowuje go XXL). Może być opis WUDSN IDE by Montezuma, a także opis MADS'a czy XASM'a (może to być tylko dodatek o pseudorozkazach czy makrorozkazach - sugestia XXL). Jestem otwarty na Wasze propozycje, ale pamiętajcie, że ja sam tego nie będę w stanie (chociażby ze względów czasowych) przygotować. Dlatego jeśli coś proponujecie odnośnie nowej treści - liczę na Waszą pomoc w napisaniu takiego materiału. Może to być zwykły plik .txt, ja już resztą się zajmę.
Dostałem też sugestię, że książka nie powinna mieć twardej okładki "bo źle się czyta". Mogę zrobić miękką, klejoną, co nieco obniży koszty, ale moim zdaniem trwałość będzie podobna do oryginałów... Co o tym sądzicie?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

122

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

To może zależeć od sposobu szycia, żeby się dobrze rozkładało.

123

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Ja byłbym jednak za twardą oprawą :)
Jak dla mnie wygodniejsza i bardziej praktyczna (rogi nie nie zaginają) :)

Atari 65XE + LDW SUPER 2000 + SIO2SD + SIO2PC + Stereo + TTP + Ultimate Cart + Multicart XE

124

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Dobra, moje trzy grosze:
1. Jeśli książka będzie szyta i klejona - jak najbardziej twarda oprawa, jest trwała i praktyczna. Przy samymm klejeniu - miękka (z czasem strony przy twardej będą się "same wyrywać"
2. Poprawki - jak najbardziej jestem za.
3. Dodatkowe rozdziały - oczywiście, suplement dotyczący nielegali (i sposobu ich wprowadzania) jest jak najbardziej na miejscu
4. Dodatkowe rozdziały inne assemblery i środowiska - toż to konieczność dzisiaj, ale jak napisał Jurek - bez ingerencjio w treść oryginału
5. Chętnie bym widział na końcu (jako rozdział) porównanie składni nowszych asemblerów w stosunku do oryginału z książki, najchętniej w formie tabelki
@Duddie, rozumiem, że format książki ten sam?
Btw: jak się już bierzesz za książki - można na GL zlaleźć dojście do p. Wiesława Miguta, przydałby się w nowej wersji jego "Atari Basic" z KAW-u - tylko nie wiem, kto jest prawnym sukcesorem KAW-u teraz. I jako rarytas do Twoich kaset gry z KAWu - stosunkowo mało ich było. I może Polskie Logo?
Powodzenia.

Sikor umarł...

125

Odp: Fabrycznie nowe gry na Atari na kasetach

Sikor, chodzi mi po głowie, aby do książek byly opcjonalnie kasety/dyskietki z listingami już wklepanymi. Atari Basic? Jasne, że już o tym myślałem, i nie tylko o tym. Było wiele fajnych pozycji, np. z NOT Sigma. Tylko właśnie, jak dotrzeć do obecnych posiadaczy praw autorskich...?
A tak przy okazji: czy ktoś z Krakowa ma niedaleko na ulicę Mochnackiego i chciałby mi pomóc?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...