Temat: Edytor muzyczny na PC

Czy mi się tylko wydaje czy istnieje program pozwalający na PC tworzyć muzykę dla ATARI?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Edytor muzyczny na PC

Raster Music Tracker

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

3

Odp: Edytor muzyczny na PC

Podziękował :) Czeka mnie teraz dłuugi weekend śledzenia jak się tym posługiwać :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Edytor muzyczny na PC

Chcąc zrobić koniec ścieżki w dowolnym tracku w Raster Music Tracker, normalnie wciskam ctrl+end i to działa. Niestety w laptopie ASUS klawisz END jest wciągnięty pod segment numeryczny i znajduje się pod klawiszem 1. Ta funkcja więc nie chce działać. Próbowałem wyłączać blok numeryczny, nadpisywać klawisz 1/end jakimś innym przy pomocy programu sharpkeys i pupa... Ma ktoś jakąś radę? W ostateczności mogę stworzyć na innym sprzęcie kilka tracków z "endem" co jakiś interwał i je wczytywać do utworu w razie potrzeby, ale przecież nie tędy droga.

5

Odp: Edytor muzyczny na PC

A razem z klawiszem fn nie bangla?

Sikor umarł...

6

Odp: Edytor muzyczny na PC

Nie. Próbowałem różnych konfiguracji. Ogólnie end działa ok (np. w notatniku) jak się wyłączy blok numeryczny. W RMT efekt wciśnięcia objawia się tym że przesuwa się pole edycji kilka linii niżej.

7

Odp: Edytor muzyczny na PC

To samo niestety dotyczy inserta. W RMT działa tylko "prawdziwy" insert, ten z numerycznej ni chu chu. Wydaje mi się, że Raster w znacznym stopniu olał system (np. przejmuje kontrolę nad numlokiem, nie używa windowsowego clipboarda przy copy / paste, co uniemożliwia kopiowanie pomiędzy instancjami programu), i reaguje na klawisz o określonym kodzie.

Założę się że jest możliwość w windowsie przypisania takowego do jakiegoś innego klawisza (np. ctrl F12 czy coś), najlepsze co wymyśliłem na tę chwilę to klawiatura ekranowa.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem