1

Temat: [S] Obudowa do SIO2SD

Witam

Wykonałem obudowę do jednej z wersji SIO2SD. To przykładowy kolor - może być dowolny.
Całość jest skręcona 4 śrubami, łączenie jest na spodzie obudowy przez co go w ogóle nie widać.
Także nie jest wyeksponowana ramka od wyświetlacza co wygląda bardzo brzydko.

Cena 35 zł.

Post's attachments

SAM_8282.JPG 58.79 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-11-18) 

SAM_8283.JPG 70.23 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_8284.JPG 69.33 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

SAM_8285.JPG 65.91 kb, liczba pobrań: 1 (od 2015-11-18) 

sio.jpg 73.42 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Te guziki to z plasteliny są? :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

3

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Tak z plasteliny jak i cała obudowa. Drukarki 3D drukują z plasteliny.

4

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

To jakieś nowsze te drukarki muszą być, bo moja robi z filamentu :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

5

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Głupie pytanie to głupia odpowiedź.

6

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

A dokładność taka jak wtyczek SIO? Znaczy - kliencie, przypiłuj/dostrugaj sobie sam? :P

Sikor umarł...

7

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Dokładność taka jak na zdjęciach.

8

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Dość surowa stylistycznie, ale może być, jako preview. Cena - w miarę adekwatna. Na pewno lepsze, niż wszelkie strugane ręcznie z mydelniczek, itp. Projekt wart dalszego dopracowania, przez wprowadzenie elementów wzornictwa serii XE - np. klawisze pochyłe, ze skosami, jak klawisze konsoli. Może jakaś ukosowana bruzda w górnej powierzchni (jak pod aluminiową płytkę z logo w obudowie XE) - z napisem Atari SIO2SD czy cośkolwiek. I od razu będzie lepszy efekt.

A jak w środku rozwiązane są kwestie mocowania płytki i wyświetlacza?

9

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Obudowa surowa - to twoje zdanie. Zaprojektuj lepszą to wtedy pogadamy. Nigdy nie widziałeś drukarki 3d i nie rozumiesz jakie są ograniczenia oraz co od tego urządzenia oczekiwać.
Co do samej obudowy. Cztery razy ją drukowałem i poprawiałem aby dobrze ją spasować. To kilkanaście godzin samego drukowania, kilka godzin spędzonych przed komputerem, a czas na zastanawianie się jak to wszystko zaprojektować nawet nie liczę.
Zrobiłem to dla znajomego który jest bardzo zadowolony z uzyskanego efektu. Stwierdził że teraz urządzenie jest zabezpieczone przed uszkodzeniem mechanicznym czy wyrwaniem kabla.

Ty wybrzydzasz ze stylistyką. W takim razie przedstaw swoją wizję, a za darmo ją wydrukuję!

Wasz guru tak robi obudowy że z atari nie ma nic wspólnego. Wystający wyświetlacz to już zakrawa o kpinę. Wszystkim to pasuje i jakoś nikt nie narzeka.

Ostatnio edytowany przez Rufus (2015-11-18 14:13:27)

Post's attachments

001_o.jpg 133.12 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

10

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Co nie przeszkadza w tym, że ma ładniejszą i mniejszą obudowę od Twojej. W każdym razie powodzenia - jeśli dobrze zwymiarowana to o.k.

Sikor umarł...

11

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Obudowa jest dostosowana do płytki.

12

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Rufus napisał/a:

Wasz guru tak robi obudowy że z atari nie ma nic wspólnego. Wystający wyświetlacz to już zakrawa o kpinę. Wszystkim to pasuje i jakoś nikt nie narzeka.

Ech...

13

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Rufus napisał/a:

Obudowa surowa - to twoje zdanie. Zaprojektuj lepszą to wtedy pogadamy....]Obudowa

Ty wybrzydzasz ze stylistyką. W takim razie przedstaw swoją wizję, a za darmo ją wydrukuję!

To wydrukuj mi za friko tą obudowę, którą ręcznie wykonałem i już wcześniej pokazywałem, w stylu 1010. Nie ukrywam, że też ci się nie podobała, ale mi odpowiada, więc trzymam za słowo... poproszę o wydruk -  za free :D

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Rufus, nie spinaj się tak. Pokazałeś projekt, więc przyjmij krytykę. Nic nie jest idealne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Proszę o plik STL to wydrukuję.

16

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Wizję już przedstawiłem, zgodnie z twoim życzeniem. Nie znam się na tworzeniu STL i projektach 3d, masz zdjęcia, drukarkę, znasz jej ograniczenia - zrób na ich podstawie model, wymiarami służę.

17

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Jeszcze nie ma drukarek które drukują wizję.
Między wizją a finalnym modelem jest daleka droga.

Ze zdjęcia nie da się nic zaprojektować 1:1. Może być jedynie inspiracją.

Jeśli na poważnie chcesz projekt obudowy odezwij się na PW.

18

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

rufus, brak mi slow do ciebie...


mam nadzieje ze sie spotkamy  na jakims party

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Rufus, jak Ci wyślę STLkę jako eksport z Blendera to drukniesz? :)

.: miejsce na twoją reklamę :.

20

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

lotharek napisał/a:

rufus, brak mi slow do ciebie...

mam nadzieje ze sie spotkamy  na jakims party

Zapowiada się ciekawie...

21

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

skrzyp napisał/a:

Rufus, jak Ci wyślę STLkę jako eksport z Blendera to drukniesz? :)

Po co? Podobno masz drukarkę a więc i sam wydrukujesz.

skrzyp napisał/a:

To jakieś nowsze te drukarki muszą być, bo moja robi z filamentu :)

22

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

No tak, ale ja Tobie chcę wysłać projekt w miarę ludzko wyglądającej obudowy, a nie sobie. Jak się ładnie wydrukuje, to może się jakoś dogadamy na procent od sprzedaży za prawa do projektu, a Ty będziesz mógł wyjść z tym do ludzi :D

.: miejsce na twoją reklamę :.

23

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

widzę, że znasz te sukces triki wolnej europy i się  nie obraziłeś, fajno.

wtyki jeszcze drukujesz? w przyszłym miesiącu bym się odezwał...

24

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Podziwiaj i się ucz od najlepszych: http://www.shapeways.com/shops/ohmbu

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

25

Odp: [S] Obudowa do SIO2SD

Skrzyp jak coś chcesz na poważnie pisz na PW.

Bezrobotny drukarka mi działa więc i mogę drukować wtyczki.

Willy ładny projekt i tyle. Jakoś nie ma zdjęć jak to wyszło z formy. No i 2 i pół stówy to trochę drogawo.

Ci którzy nie zauważyli. Obudowa jest dostosowana do sprataczonego projektu płytki która nie ma otworów montażowych a rozmieszczenie przycisków jest tragiczne.