Odp: [K] SIO2PC na USB

bezrobotny: obowiązku robienia z Tobą interesów na twoich zasadach nie ma. Zastanów się dlaczego, zanim zaczniesz szkalować ludzi.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

77

Odp: [K] SIO2PC na USB

A póki co Rufus nagle znikł... jak to z większością "znafcuff" bywa... No chyba, że z Chińczykami negocjuje albo stara się rozgryźć trudne zagraniczne słowa wspomniane przez lotharka... No, chyba, że montuje pierwsze prototypy ;P

Sikor umarł...

78

Odp: [K] SIO2PC na USB

Podzieliłem temat, dalsze offtopiki będą traktowane zgodnie z regulaminem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

79

Odp: [K] SIO2PC na USB

syscall napisał/a:

Sledze ten watek z popcornem w rece, wreszcie jakas walka klas z kapitalizmem ;)

Lotharek: Wczesniej warunkiem byla tylko FV, a teraz zmiana zasad? (rohsy srochsy, biale pcb) :P

Lothared i Duddie sądzą że trafili na idiotę albo że reszta użytkowników do takich się zalicza. Jak proponuje 40 zł brutto to z czegoś ona wynika. Napisałem czego dotyczy i nie do pomyślenia jest aby negocjować warunki umowy po jej zaakceptowaniu! Jak nie byłeś pewny co otrzymasz w tej cenie wystarczyło napisać a nie nad interpretować samemu.

Do białej płytki zaraz dojdzie złocenie bo Lotharkowi się zapomniało. To bardzo niepoważne bo pisze to osoba uważająca się za profesjonalistę.

80

Odp: [K] SIO2PC na USB

@Rufus: Napisz lepiej na kiedy pokażesz prototyp, choć pewnie znowu zaraz dziwnym trafem "znikniesz".

Sikor umarł...

81

Odp: [K] SIO2PC na USB

Witam. Do wszystkich uczestniczących w tej dyskusji :) Czemu tak ciśniecie Rufusa przecież napisał że jego projekt będzie kosztował 40 PLN. Jeżeli nie macie przekonania to dajmy mu szanse, takie innowacje zawsze według mnie bardzo mile widziane ale jeżeli będziecie dołować to wyjdzie z tego dupa i tyle. Z tego co czytam sama wtyczka będzie drukowana także nie ma możliwości jakościowej co do "formy" :). Produkty Lotharka są ok, sam używam kilka. Jeżeli kolega Rufus określił się że jest w stanie coś fajnego zrobić to czemu nie. Ale jak tak będziemy to odbierać typu faktury i inne normy wymagane przez was to jak tu się doczekać nawet prototypu. Pozdrawiam

Atari Falcon 030 CT60e, Jaguar, Lynx II, MSTE + Nova + ET4000, STe + HDD, STFM, 65XE, 800XE, 800XL, Amiga 1200, 600, 500, CDTV

82

Odp: [K] SIO2PC na USB

Jesionen napisał/a:

Czemu tak ciśniecie Rufusa przecież napisał że jego projekt będzie kosztował 40 PLN.

Rufus napisał/a:

Widziałem że tam filozofii nie ma. Koszt budowy mógłby się zamknąć w 20 zł za kompletny kabel na USB.

Ja nie cisnę, ja wyjaśniam :)

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2015-11-01 01:22:36)

83

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Widziałem że tam filozofii nie ma. Koszt budowy mógłby się zamknąć w 20 zł za kompletny kabel na USB.

Mógłby. Mógłby, gdyby Rufus produkował 1, 2, 5 czy 10 sztuk i rzucił raz na forum.
Ale nie może, ponieważ wszyscy na tym świecie muszą zakładać wielką korporację pokroju Lotharek Industries Facility Ltd., która produkuje taśmowo bimbalion sztuk SIO2PC.

I wtedy owszem, wymagane są odpowiednie taśmy, normy, atesty, cuda bajery, a dodatkowo w oczach producenta pojawiają się dwa dolary niczym w kreskówkach. Więc wtedy koszt wzrasta do co najmniej 40zł. Jak nie dalej.

Czy trzeba nam kolejne 82 posty, żeby ludzie zrozumieli przekaz zawarty w powyższej wypowiedzi?

.: miejsce na twoją reklamę :.

84

Odp: [K] SIO2PC na USB

Skrzyp, tu nie chodzi o wielką korporację, bo Lotharek to akurat jednoosobowa działalność gospodarcza. Problemem jest to, co już opisałem, a Ty niejako powtórzyłeś: jeśli chce się zrobić chałupniczą metodą kilka sztuk, używając przy tym gorszej jakości części (np. nie układ FTDI tylko jakiś kiepski chiński klon, płytki strugane ręcznie, bądź wręcz na pająka itd.), nie odprowadzając podatków ani nie płacąc ZUSu i robiąc to w zasadzie charytatywnie lub zarabiając na przysłowiowe piwo - tak, można za 20 zł.
Gdy jednak trafiają się chętni na 1000 sztuk takiego wyrobu, wiadomo, że nikt tego nie zrobi - bo po pierwsze nakład czasowy i finansowy jest ogromny, a po drugie - ryzykuje się wizytę skarbówki. I o to właśnie chodzi. Nie możecie potępiać Lotharka czy mnie za to, że mamy takie, a nie inne ceny - są one skalkulowane w taki sposób, aby dało się prowadzić tego typu działalność. Kupując u nas przyczyniacie się do tego, że ceny bedą spadać, a nowe produkty powstawać.
Jak ktoś chce "tanio", to może poprosić kolegę, który wie jak się trzyma lutownicę i zrobi za 20 zł. Jak ktoś chce profesjonalnie i pewnie - zapłaci więcej, ale na pewno nie będzie rozczarowany.
I sądzę, że nie ma co dalej drążyć tego tematu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

85

Odp: [K] SIO2PC na USB

Duddie napisał/a:

Skrzyp, tu nie chodzi o wielką korporację, bo Lotharek to akurat jednoosobowa działalność gospodarcza.

Sugerujesz że cena zależy od ilości zatrudnionych pracowników? Dobrze że to jednoosobowa działalność, bo jak by Lotharek zatrudniał z trzech pracowników to cenę trzeba by pomnożyć trzy razy :LOL:

Duddie napisał/a:

Problemem jest to, co już opisałem, a Ty niejako powtórzyłeś: jeśli chce się zrobić chałupniczą metodą kilka sztuk, używając przy tym gorszej jakości części (np. nie układ FTDI tylko jakiś kiepski chiński klon, płytki strugane ręcznie, bądź wręcz na pająka itd.),

Oczernianie idzie Ci tak dobrze jak Lotharkowi nadinterpretowanie. Tratujesz "chałupnicze" metody jak zło wrodzone. Ty z Lotharkiem w ogóle nie używanie lutownicy? Wszystko robione jest z automatu na taśmach produkcyjnych?
To zwyczajna hipokryzja.
Ktokolwiek się zapytał jak to będzie zrobione?! To napiszę.
Drukowana obudowa, płytka z soldermaską, gniazdem USB-B, kablem USB A-B i oczywiście niezbędną elektroniką na tej płytce. Gwarancja 24 miesiące. Wszystko za 40 zł.


Duddie napisał/a:

nie odprowadzając podatków ani nie płacąc ZUSu i robiąc to w zasadzie charytatywnie lub zarabiając na przysłowiowe piwo - tak, można za 20 zł.

Pewnie że można bo sam tak zaczynałeś. Teraz zrobił się z Ciebie wielki fifa rafa, praworządny obywatel. Ciekawe czy odprowadziłeś podatki za te seki kabli co sprzedałeś na lewo?


Duddie napisał/a:

Gdy jednak trafiają się chętni na 1000 sztuk takiego wyrobu, wiadomo, że nikt tego nie zrobi - bo po pierwsze nakład czasowy i finansowy jest ogromny, a po drugie - ryzykuje się wizytę skarbówki.

Jak jest "poważny" odbiorca to się nic nie ryzykuje. FV skutecznie zniechęca skarbówkę do wizyty.


Duddie napisał/a:

I o to właśnie chodzi. Nie możecie potępiać Lotharka czy mnie za to, że mamy takie, a nie inne ceny - są one skalkulowane w taki sposób, aby dało się prowadzić tego typu działalność.

Reasumując - z tego żyjecie. A kilka postów wyżej Lotharek pisał coś wręcz odwrotnego. Może ceny są takie bo chcecie zedrzeć jak najwięcej?

Duddie napisał/a:

Kupując u nas przyczyniacie się do tego, że ceny bedą spadać,

Kiedy? Jak będziesz zawijał biznes?


Duddie napisał/a:

Jak ktoś chce "tanio", to może poprosić kolegę, który wie jak się trzyma lutownicę i zrobi za 20 zł.

Napisz uczciwie czy dajesz 24 miesiące gwarancji na swoje produkty czy do pierwszego uruchomienia.

86

Odp: [K] SIO2PC na USB

Czy leci z nami moderator???
Może czas już posprzątać ten temat, albo co lepsze przenieść go wraz z jednym użytkownikiem na inne forum :P

Przeszedł sobie Rufus, rozlicza naszych wielkich elektroników a sam jeszcze nic nie zrobił do atari?
Zna się widzę za trzech.

Drogi Rufusie, pytałem już...:
- zrobiłeś "coś" do Atari...? Oprócz syfu na forum ?
Masz doświadczenie? Zapewnisz to wszystko co Lothar i Duddie ?

Pytałem kolejny raz:
-pokaż co zrobiłeś do Atari, jak masz coś fajnego chętnie kupię.!!! Piszę poważnie!!

Rufus:
https://www.youtube.com/watch?v=AtupLSwzNpA
Przypominasz mi wąskiego :)

Lotharek i Duddie, dzięki tym dwóm Panom od lat mamy zabawki do Atari które można kupić o każdej porze dnia i nocy.
Wcześniej jak ich nie było to były preordery itd. i człowiek zostawał sam ze sobą jak coś trzeba było przylutować itp.

Teraz dostaję wszystko.
Świetną ceną na zlotach, darmowy montaż (ile razu to Lotharek i Duddie siedzieli po kilkanaście godzin z lutownicą i spawali nasze atarki na zlotach). Zamiast jak każdy normalny człowiek pić piwo z kolegami na zlocie, czy leżeć sobie gdzieś pod drzewem..

Poruszasz temat gwarancji.
"Chopie", nie wiesz o czym piszesz.
Lotharek to nawet po 4latach potrafi dolutować swoje rozszerzenie jak z winy użytkownika (czyt. mojej coś się obruszyło i grosza nie weźmie za to nie mówiąc o wysyłkę kompa za free).

Duddie tak samo, potrafi siedzieć kilka godzin z lutownicą i nie chce grosza za to.. taką chłopaki zapewniają gwarancję...!

No to więc pokaż te swoje zabawki do Atari....
Mam nadzieję że zrozumiałeś trochę mojego sarkazmu.

87

Odp: [K] SIO2PC na USB

Wiem że najbardziej prawda boli i zawsze się znajdzie jakiś "AS" co będzie bronił uciemiężonych (Lotharek i Duddie).
Nigdzie nie napisałem że ich produkty są marnej jakości czy niewarte uwagi. Są po prostu koszmarnie drogie!

88

Odp: [K] SIO2PC na USB

A ja powtórzę pytanie: kiedy zobaczymy prototyp?

Sikor umarł...

89

Odp: [K] SIO2PC na USB

Jako przewodniczący załóż wątek z listą chętnych. Dla jednej sztuki tego nie będę robił.

90

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus, zaczynasz być co najmniej niemiły. Masz dowód na to, że nie odprowadziłem podatków? Oczerniasz mnie publicznie. Przeszkadza ci to że ktoś z tego żyje? Rób chłopie SIO2PC i je sprzedawaj. Na razie tylko bijesz pianę. Jeśli opłaca się za 40 zł, to dlaczego nie wystawisz tego na aukcji? Jak na razie, pokazałeś wtyczkę z drukarki 3D, która nie jest twoim projektem. Ja spędziłem z Lotharkiem pół roku (a może i dłużej) na projekcie formy wtryskowej do wtyczek i ich produkcji.
Jeśli chcesz produkować zabawki do Atari, rób to. Wtedy staniesz się dla mnie i Lotharka zdrową konkurencją i każdy będzie miał większy wybór dostawców. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko. I bardzo cię proszę, żebyś już więcej mnie nie oczerniał i nie obrażał. Ja tego nie robię i nie wiem dlaczego ty obierasz taką formę zwalczania konkurencji.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

91

Odp: [K] SIO2PC na USB

Rufus napisał/a:

Jako przewodniczący załóż wątek z listą chętnych. Dla jednej sztuki tego nie będę robił.

Masz deklarację Lotharka i Duddiego na 1000sztuk, do tego As..., Skrzyp i ja. Więc nie odwracaj kota ogonem i pokaż, że masz jaja, a nie co innego. Póki co pokazałeś, że jesteś bucem, który obraża wszystkich, a jednocześnie na niczym się nie zna. Póki co nie widzę Twojego projektu za 40zł, mimo, że wcześniej pisałeś, że poniżej 20zł można zrobić - masz przeszło 100% przebitki, czyli lichwa, ale niech i tak będzie. Pokaż tylko, że Twój produkt jest tego wart. I tak, deklaruję, że jeśli będzie solidnie wykonane to za 40zł wezmę - na fakturę, jak to wcześniej obiecałeś. I liczę na pisemną gwarancję na 24 miesiące - jak zadeklarowałeś. Bo za tą kwotę to już fakturę poproszę i muszę mieć gwarancję.
Aha, i najpierw poproszę zdjęcie prototypu i deklarację, że mi atarki nie rozwali.

Sikor umarł...

92

Odp: [K] SIO2PC na USB

hehe, no dajcie już spokój, żadnego sio nie będzie, nie ma niebezpieczeństwa :)

Odp: [K] SIO2PC na USB

Albo będzie SIOKiller ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

94

Odp: [K] SIO2PC na USB

Bądźmy szczerzy .... mniej lub bardziej trzęsiecie portkami bo konkurencja nie śpi :) :) .
Jakby co to będziecie mieli dobrego podwykonawcę z Polski i to za rozsądny pieniądz. Pokażemy Unii gdzie się robi porządny biznes !!!!

95

Odp: [K] SIO2PC na USB

c*** tam :) Tak sobie mysle.... wszystkim ktorym sie wydaje ze wiedza o co chodzi w tym watku niech sprobuja kupic od Lotharka albo Duddiego hurtowa ilosc wtyczek SIO ktore zrobili w Chinach :) Najlepiej jeszcze do odsprzedazy (po dorobieniu bebechow) jako 'sio2usb' ;)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

96

Odp: [K] SIO2PC na USB

Syscall, a pytałeś się mnie czy można? Bo akurat jesteś w błędzie. Jakbyś poza tym nie zauważył, ja nie produkuję SIO2USB więc Twoja spiskowa teoria legła właśnie w gruzach...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

97

Odp: [K] SIO2PC na USB

to ja dołączę moją opowieść o anabedzie z allegro...

trwała między nami wojna, i tak sobie obniżaliśmy ceny, aż anabeda wymiękł i ustalił cenę kabelka na 10 pln... dale już nie zchodzi... to ciekawy typek, kupuje "wysokiej jakości kable hifi" za złotówkę zmienia wtyczkę i sprzedaje to na allegro... co ciekawe jego kable mają najlepszą opinię w świecie... pewnie dzięki asowi...

po tej wojnie obniżył tak cenę, że kabelki sprzedaje z zyskiem 2-3 pln... ostry przypadek... a ostatnio pojawił się nowy, skopiował kable od anabedy i sprzedaje taniej...

o k****... europa...

P.S.
a co to za gwiazdki do chu...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2015-11-03 17:32:52)

98

Odp: [K] SIO2PC na USB

Sikor napisał/a:

Masz deklarację Lotharka i Duddiego na 1000sztuk, do tego As..., Skrzyp i ja.

Dobrze liczę, 4*1000=4000 szt. Nie wiedziałem ze na to jest takie zapotrzebowanie.

Sikor napisał/a:

Więc nie odwracaj kota ogonem i pokaż, że masz jaja, a nie co innego.

Czemu nie tylko czy moderacja się zgodzi na moje publiczne obnażanie się.

Sikor napisał/a:

Póki co pokazałeś, że jesteś bucem, który obraża wszystkich, a jednocześnie na niczym się nie zna.

Skoro tak uważasz to nie mam zamiaru zmieniać twojego punktu widzenia.

Sikor napisał/a:

Póki co nie widzę Twojego projektu za 40zł, mimo, że wcześniej pisałeś, że poniżej 20zł można zrobić

Bo można za 20 zł zrobić, ale sobie, gdzie nie liczy się robocizny.

Sikor napisał/a:

- masz przeszło 100% przebitki, czyli lichwa, ale niech i tak będzie.

Ja mam 100% przebitki i to ciebie boli, a lotharek czy inni po 500% i to już jest ok.

Sikor napisał/a:

Pokaż tylko, że Twój produkt jest tego wart.

Do zakupu nikogo nie zmuszę, a czas pokaże ile jest wart.

Sikor napisał/a:

I tak, deklaruję, że jeśli będzie solidnie wykonane to za 40zł wezmę - na fakturę, jak to wcześniej obiecałeś.


Na fakturę, tak jak deklarowaliście w czwórkę, każdy po 1000szt.

Sikor napisał/a:

I liczę na pisemną gwarancję na 24 miesiące - jak zadeklarowałeś. Bo za tą kwotę to już fakturę poproszę i muszę mieć gwarancję.

Nie rzucam słów na wiatr.

Sikor napisał/a:

Aha, i najpierw poproszę zdjęcie prototypu i deklarację, że mi atarki nie rozwali.

Pierwsze będzie ale o deklaracji nie do końca wiadomo, czego dotyczącej, nie było mowy, no ale jak sprecyzujesz czego ma dotyczyć, rozważę jej dołączenie.

Wszyscy którzy deklarowali się na sio2usb proszę o potwierdzenie czy to aktualne, bo 4 tysiące obudów nie wydrukuję w tydzień ani miesiąc. Pozostanie dokupienie kilku drukarek 3d!!!


duddie napisał/a:

Jak na razie, pokazałeś wtyczkę z drukarki 3D, która nie jest twoim projektem.

I ponownie mnie oczerniasz! Kupiłem za 3,99 zł projekt obudowy. Chcesz to Ci dam link. Jak kupiłem to automatycznie oznacza że jest moje. Poza tym co to ma do rzeczy? Nigdy się nie obnosiłem że to mój projekt.

99

Odp: [K] SIO2PC na USB

nie daj się wyprowadzić z równowagi, tu jest tylko taki cel, żeby się  obrazić i nie sprzedawać wtyków sio... z mojego punktu widzenia to jest niedopuszczalne... tak więc nie daj się obrazić... ponownie mówię, że to dzieło wspólnoty europejskiej i radzę z rozsądkiem przejmować te dyrektywy... amen!

100

Odp: [K] SIO2PC na USB

@Rufus, nie rób z siebie idioty, chyba, że nim jesteś. Choć fakt - nie dyskutuje się z idiotą, najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. Gdzie ja, As... czy skrzyp napisaliśmy o 1000 sztuk? Duddie i Lotharek pisali o 500 razy dwa, więc o 1000 sztuk w sumie. Nas trzech po sztuce  - więc pomyśl, zanim się zbłaźnisz totalnie. Czekamy na prototyp, bo póki co uważam Cię za buca i idiotę, który tylko potrafi kłapać ozorem. Dodatkowo, jak napisał Bezrobotny - nie potrafisz dokładnie zwymiarować produktu, więc nie pisz, że każdy może sobie wtyczkę "przypiłować" - bo producent (w tym przypadku Ty) powinien dać produkt gotowy do pracy.

Sikor umarł...