26

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

http://setuprouter.com/router/cisco/epc3925/login.htm

Ciekawe, loguje sie bez usera i hasla. Co za security ze strony Cisco ;)

27

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

WItam,

a wiec tak jak myslalem mam router CISCO EPC3925, zalogowalem sie na router znalazlem opcje DMZ jak pisal erOS ustawilem enable a co mam w pisac w opcji DMZ Host IP Address: ?

jesli chodzi o port to uzywam 21 taki port wymusilem np w aFTP i polaczylem z TT na falcona

CO dalej powinien zrobic

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

28

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

DMZ? no cóż może być, ale nie było opcji Forwardowania? :)
w pole "DMZ Host IP adres" podaj IP Falcona z serwerem FTP - czyli jeżeli się nie mylę to u ciebie 192.168.1.14

ed--
tylko mniej świadomość, że przy DMZ masz dostępne  z zew. wszystkie porty

Ostatnio edytowany przez erOS (2015-02-12 22:59:09)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

29

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Hej,

no dobra na chwile moge udostepnic ,ale  i wylaczylem anonymous mam tez cos takie co dolaczam
czy tam dobrze to poustawialem i adres z koncowka 14 bedzie widoczny  na zewnetrz ?

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-02-12 23:32:53)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

30

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

A dlaczego też port 22? też używa FTP? standardowo dla activa to już prędzej 20 i 21. Reszta może na prv albo email bo chyba nie chcesz całemu światu ogłaszać ;)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

31

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

NO tak faktycznie na priva napisze, no tak masz racje 20 i 21, ale ja praktycznie uzywam 21

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-02-12 23:36:20)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

32

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Porty 20/21 to standard (port 20 to ftp data). Port 22 to ssh.
Tak jak juz wspomnial erOS wrzucajc hosta do DMZ otwierasz go w calosci na swiat (chyba ze masz mozliwosc zalozenia jakies access list), tak wiec lepiej jest zrobic port forwarding. Twoj host z koncowka 14 bedzie widoczny w internecie pod adresem zewnetrzym twojego routera (http://dynupdate.no-ip.com/ip.php poda ci twoj adres zewnetrzny).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2015-02-13 01:36:04)

33

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Witam.

a wiec chyba udalo mi sie wszystko rozwiazac i udostepnilem tylko wybrane porty 20 i 21, lacze sie z peceta przy pomocy Total commandera podajac zewnetrzny adres routera zaczynajacy sie od 89.66.xxx.xxx lacze sie z Falconem, takze z poziomu Atari wykorzystujac Hades alub TT oraz klientow aFTP czy Litchi.
Z erOSem bedziey jeszcze to testowac z zewnatrz.

A co najwazniejsze zupelnie przez przypadek znalazlem przyczyne ze Litchi widizal puste katalogi choc logi byly OK jak pisal erOS.
Caly klopot polegal na ty, ze odpalilem wersje FTP_serv na falconie wersje pod Stik-a (a Falcon byl pod Mintem, a teraz uruchomilem wersje FTP_servera na falconie pod MiNT-a to sopwodowalo ze Litchi loguje sie prawidlowo i widzi caly katalog i pliki w nim

Dziekuje oczywiscie podziele sie dalszymi testami, ale to juz wieczorkiem. W tej chwili DMZ jest wylaczone

Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2015-02-13 11:54:05)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

34

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

no, jesteśmy po małych testach i nie wiemy co o tym myśleć :>
Przedziwne rzeczy miały miejsce :) Wszystkie połączenia wykonywane przez Internet, tryby zamiennie pass/active.

1) serwer FTP_serv u Krolla na Falconie na Mincie:
a) łączę się totalCMD na PC: łączy się, wyświetla pliki, wszystko OK
b) łączę się GapFTP na ST: łączy się, przyjmuje login, hasło, logowanie ok, daje komendę listowania i zwis...
   dodatkowo zwis zalicza również server u Krolla :)
c) łączę się Litchi 1.2E: łączy się, przyjmuje login, hasło, logowanie ok, leci komenda LIST i znów zwis...
   i znów również zwis servera u Krolla :>
d) Kroll łączy się  na TT, Mint przez Litchi 1.3C, działa wszystko ok.
e) Kroll łączy się  na TT  TOS, STing Litchi 1.3C, działa wszystko ok.

2) serwer ftp_serv ver. 1.09 u mnie na ST, TOS:
a) łączę się z nim totalCMD na PC: łączy się, wyświetla pliki, wszystko OK
b) Kroll łączy się, na TT, Mint przez Litchi 1.3C, działa wszystko OK

3) serwer FTP_serv u Krolla na Hadesie:
a) łączę się totalCMD na PC: łączy się, wyświetla pliki, wszystko OK
b) łączę się Litchi 1.2E: łączy się, przyjmuje login, hasło, logowanie ok, leci komenda LIST i znów zwis...
   i znów również zwis servera u Krolla :>

4) serwer FTP_serv u Krolla na Falconie TOS:
a) łączę się totalCMD na PC: łączy się, wyświetla pliki, wszystko OK
b) łączę się GapFTP   na ST: łączy się, wyświetla pliki, wszystko OK
c) łączę się Litchi 1.2E: łączy się, przyjmuje login, hasło, logowanie ok, leci komenda LIST i znów zwis...
   i znów również zwis servera u Krolla :>

była jeszcze sytuacja nr 5) serwer FTP_serv u Krolla na TT pod TOsem: ale też chyba bez rezultatów :>

Bardzo często połączenia z mojego ST zawieszały server Krolla, ale ten sam serwer u mnie postawiony
na ST radził sobie z połączeniami od Krolla i działał bez zarzutów :> WTF??!

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

35

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Ja juz niewiele pamietam (ftp sie skonczylo na kill em all ;)) ale taki objaw (wieszanie po LIST) to mi sie kojarzy z trybem passive i NAT. Tryb pasywny zdaje sie nie przechodzi przez NAT bez 'pomocy' Sprawdzcie tez czy server uzywa passive (komenda PASSIVE - jesli wogole ten server falconowy udostepnia taka komende) Wiecej nie pomoge :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

36

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Witam,

1. Dzieki erOS za obszerny opis naszych wsolnych wczorajszych testow roznych konfiguracji. BYla jeszcze jedna dziwna przypadlosc, FTP_serv postawiony wersja tosowa na TOSie na ATari TT. Lacze sie z PC total cmd wpisuje mu adres lokalny czyli 192.168.x.xx i wszystko OK widze pliki w katalogu. Nastepnie wpisuje adres zewnetrzny czyli 89.66.xxx.xxx proba laczenia z TT po 2-3 sekunadach 2 bomby na TT i powrot do TOS. Wersja FTP_serv to ta ktora postawil erOS na swoim ST. TO juz w ogole ciekawostka byla ?

2. Ale pomysl jest taki, czy ktos kto ma swoja atarke w sieci zainstalowanego klienta ftp (obojetny system TOS, MiNT) na provs skontaktowal sie ze mna ja udostepnie katalog i w ten sposob sprawdzimy czy to jest ogolny problem czy klocil se z ST erOS-a.

3. Czy ktos moze wie jak w tym FTP_serv ustawic actve alo passive?

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

37

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

A nie pomyśleliście o różnicach w TOSie? Może z tym problem jest? Nie sprawdzę, bo nie mam połączenia z siecią w mojej TTce.

Sikor umarł...

38

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

@syscall: o passive/active mode juz bylo na poczatku

39

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

syscall: to raczej nie problemy z NATem skoro u mnie klient z PC się łączy a klienty z Atari nie (a w jednym przypadku tak).
Kroll od siebie do siebie też się łączył na adres publiczny, a nie wew. LANowy.

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

40

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

No dobra dobra, chcialem pomoc :)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

41

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

Sikor napisał/a:

A nie pomyśleliście o różnicach w TOSie? Może z tym problem jest?

Sikor, sugerujesz ze maszyny z TOSami 3.0x i 4.0x nie tolerują przyjmowania połączeń z TOSa 2.06? :)
bo nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli...

na wszelki wypadek mój konfig:

STE, 4 MB, TOS 2.06 DE, NetUSBee, Usatan, ICD Pro 6.5.5, Sting, NVDI 3.01
*AUTO (NVDI,STING,US_GETCL,WDIALOG,Y2K_FIX)
*ACC (XCONTROL,POLSKIE)
*CPX (ADSCSI,BUBBLGEM,GENERAL,NVDICONF,SERIAL,STING,STNGPORT,STNGPROT)
*STING STX (ENEC,RESOLVE,TCP,UDP)

mój testowany serwer FTP   - ftp_serv ver. 1.09
moje testowane klienty FTP - GapFTP 0.88, Litchi 1.2E, TotalCMD (8.01)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

42

Odp: Przesylanie plikow pomiedzy atarkami

@erOS: niekoniecznie, ale jak wiadomo - z kompatybilnością TOSów bywa różnie (co widać głównie po grach, ale także nielicznych użytkach). Po prostu się zastanawiam, czy ktoś nie użył jakiejś "specyficznej" instrukcji TOSu niekompatybilnej z innym. Druga kwestia - może karty sieciowe do końca się nie dogadują? Po prostu staram się rozgryźć problem, bo jest ciekawy.

Sikor umarł...