Temat: Skąd tyle jadu?

Postanowiłem właśnie tutaj o czymś napisać. Jestem tutaj od czasu do czasu. Nie zabieram głosu w dyskusjach na temat sprzętu, oprogramowania itp. bo się na tym nie znam. Zbieram stare kompy, różnych marek i nie mogę powiedzieć, ze jestem atarowcem, czy komodorowcem. Czasem potrafię kupić jakiś zestaw tylko i wyłącznie dla np. joysticka. Reszta zestawu trafia do kogoś innego, bo miejsca w domu nie ma sie w nieskończoność. Pewnie wiecie o czym pisze:) Wszystkie (prawie) moje posty związane są z działem kupno/sprzedaż/zamiana. Ale do rzeczy. Dlaczego na forum, które skupia pasjonatów tak fajnych rzeczy jak stare kompy, jest taki brak życzliwości? Dlaczego w dziale kupno-sprzedaż, które jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do HANDLU pojawiają się tematy poboczne? W jakim celu wypowiadają się osoby, które stają pomiędzy sprzedającym, a kupującym? Chyba jest sprawą normalną, że osoba kupująca chce uzyskać jak najlepszą cenę. Osoby zupełnie nie zainteresowane przedmiotem sprzedaży, zabierają głos i nie po to, żeby cokolwiek wnieść pozytywnego, tylko po to, żeby komuś dokopać, wykazać jaki to sprzedający pazerny, jak chce kogoś zrobić w trąbę. Przykre to bardzo i niestety obecne na innych forach.

2

Odp: Skąd tyle jadu?

Tak było, jest i niestety będzie. Po prostu nie trzeba się pewnymi rzeczami przejmować - ludzie są różni.
I to piszę ja, Sikor, król trolli i pieniaczy :)

Sikor umarł...

3

Odp: Skąd tyle jadu?

No i znowu to samo. Znowu ktoś się wp...a w nieswoje sprawy. Każdy, kto nie kupił u mnie STE (temat w dziale kupno-sprzedaż) został w mailu przeproszony. Ktoś, kto się wycofał z kupna przeprosił mnie. Wszystko gra i buczy... ale nie wszystkim jednak. Znowu "coponiektórzy" forumowicze, zamiast coś od siebie, to wolą swoje nosy wkładać w nieswoje sprawy. Skąd tyle jadu?!

4

Odp: Skąd tyle jadu?

Jad był zawsze :) nawet sam sporo utoczyłem jak byłem młody i głupi. Natomiast obecnie daje sie zauważyć trend 'typowego polaczka' związany głównie z tematami 'handlowymi' Niektórym skacze gul bo czegoś nie kupili, albo nie daj boże sprzedawca nie dał się wydymać bo się zorientował że coś jest dużo więcej warte :) Nawet do sądu się pozywają ... polactwo.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

5

Odp: Skąd tyle jadu?

@ravenax28 - wiesz, bo odnoszę wrażenie przy okazji, że spora część forum znając się osobiście po nieraz naście, czy dwadzieścia kilka lat zachowuje się jak stare dobre małżeństwo. Czyli w skrócie - SDM ;)-

Niebawem, to przeczytasz o lumbago, prostacie i braku wzwodu, spokojnie - na dziś dzień jeszcze nie jest tak źle :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Skąd tyle jadu?

Mów za siebie :P

7

Odp: Skąd tyle jadu?

bSDM.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: Skąd tyle jadu?

Pin napisał/a:

Niebawem, to przeczytasz o lumbago, prostacie i braku wzwodu, spokojnie - na dziś dzień jeszcze nie jest tak źle :D


Łojezu....... :):):):)

No to Ci się Pin udało, prawie padłem na ziemię ze śmiechu (nie mam biurka, żeby pod nie wpaść :))

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

9

Odp: Skąd tyle jadu?

Przychylam sie do opinii syscalla: to po prostu polska mentalnosc. Pisz po angielsku, bedzie trudniej puscic wodze polaczkowosci :)

10

Odp: Skąd tyle jadu?

A ja na dłuższa metę z angolami bym nie wytrzymał. Może i mniej jadu posiadają, ale cała reszta... Ostatnio byłem na meczu Pol-Irl i powiem wam, że byłem przez ten czas dumny, ze jestem Polakiem:)

11

Odp: Skąd tyle jadu?

Dumny bo tak pięknie grali i wysoko wygrali ? :D

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

12

Odp: Skąd tyle jadu?

Bo mieli najładniejsze kibitki :P Słowiańska dusza...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

13

Odp: Skąd tyle jadu?

mono napisał/a:

..... mieli najładniejsze kibitki :P Słowiańska dusza...


Ano,
bracia rosjanie, tez słowianie  kibitkami wywozili ludzi na sybir...
nawet najladniejsza kibitka popsuła by humor :)

14

Odp: Skąd tyle jadu?

A ja się nie zgodzę z ta mentalnościa. Ostatnio trochę korespondowałem na forum Commodore i tyle życzliwości ile tam mnie spotkało już dawno nie widziałem. Byłem (jestem) zielony w Amidze, a tam potok wsparcia, jeden forumowicz nawet wysłał mi 11 dyskietek z informacja: jak będa ok, to zapłacisz. Cenę oczywiście ustaliliśmy wcześniej i była to dobra cena. Zaufanie - bezcenne.
U nas - na forum - odnoszę czasem wrażenie, że jest podział na szlachtę i plebs. Szkoda, bo sporo z nas to fajni goście :-)
Np. taki Sikor :-) Serio! Pozdrawiam też tu Jera, mego sprzętowego zbawcę. Oby takich więcej!

--------------------------------
Atari 65 XE | CA-12 z KSO Turbo 2000 | SN-360 | SIO2SD | MATT | Dokumentacja + książki od Retronics'a! | Atari 2600 Junior

15

Odp: Skąd tyle jadu?

A gdzie duchowieństwo? Szlachta służy do szlachtowania ;> Atarowska społeczność stanowa.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

16

Odp: Skąd tyle jadu?

mono napisał/a:

A gdzie duchowieństwo? Szlachta służy do szlachtowania (...)

Duchowieństwo do duszenia?

tP

Atari, Inc., 1512 Crossman Ave., PO. Box 61657, Sunnyvale, CA 94086.
Złym błędem jest cofać się do tyłu, gdy wieje zimnym chłodem.
Jest to najprawdziwsza prawda. (c) VC

17

Odp: Skąd tyle jadu?

A hiszpańska inkwizycja? Do niespodziewania się.

18

Odp: Skąd tyle jadu?

A ja pozdrawiam Netserwera i tak sie zastanawiam, czy ta STFka to nie "moja"?

Odp: Skąd tyle jadu?

Mono, nie wiem, czemu nie poinformowałeś wszystkich, skąd tyle jadu.

Wiadomo przecież, że JAD jest z Tyczyna. Powinieneś wiedzieć skąd jest, to Twój kolega.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

20

Odp: Skąd tyle jadu?

Jad ujada. Rzadko się zresztą udziela na forumie. Arystokracja.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje