26

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Wifi w atari 8bit .... Dobrodzieju czarodzieju!!!

27

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@willy: No w sumie tak, inny protokol Ethernet (802.3) and WLAN (802.11) i inny format ramki.

Chyba sie zle wyrazilem w poprzednim poscie.

@laborant: contiky ma zaimplementowany ping i telnet. Z samba to chyba nie bylo by tak prosto.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2014-05-24 23:30:24)

28

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

:) - kupię, jak będzie:

* Gniazdo RJ45 ;) - nie lubię wi-fi (ale może być jako dodatek) a Atari to i tak tona kabli jest :D
* Będzie jakaś alternatywa dla Contiki
* Będzie soft działający na HDD i Sparcie, 80 znakowy UI w gr8, lub vbxe

- propozycja: Dobrze by było, by Cart był PRZELOTOWY dla innego. Np. SIDE, czy coś tam.

... jest XXI wiek. Mimo wszystko ;)

Proponowana nazwa :D - XtremeNet 10/100 Cart

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

29

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@laborant: contiky ma zaimplementowany ping i telnet. Z samba to chyba nie bylo by tak prosto.

Nie znalazlem informacji o tym, ze w contiki dla Atari jest ping i telnet. Ale moze mam info o jakiejs bardzo starej wersji. Mam nadzieje, ze jednak faktycznie są. Zamiast samby moze latwiej bedzie chociaz NFS.


Nazwa urzadzenia:

ATANET
lub
ATNET

ewentualne warianty "marketingowe":

@ANET
@NET

30

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@Pin: Nie będzie ani przelotowy, ani nie będzie RJ45 (chyba że zmienię zdanie).

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

31

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

fajne, tesim sa

ATARI 800XE with u1mb, stereo, covox, ramdisk hell led, ultra video 1.0 XE.
SIO2SD, SIDE3, sio2usb, sio splitter, dragon cart, lantronix mss-100, fujinet (lotharek), rverter, A8PicoCart, BT-100, XC12 (T2000), XC12 (SUPER TURBO, TURBO D), both with internal speakers
https://www.youtube.com/@w1katari/

32

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Btw. Czy są jakieś urządzenia używające rejestrów na stronach D1, D6, D7, czy wszystko już obsadzone ?

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

33

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

D1 - chyba SDX z IDE+
D6, D7 - VBXE, COVOX. Ten ostatni z całą pewnością zajmuje od $Dx00 do $Dx03

willy napisał/a:

@Pin: Nie będzie ani przelotowy, ani nie będzie RJ45 (chyba że zmienię zdanie).

Więc nie zadziała do ze Side(1/2). W tym przypadku prawdopodobnie nie będę zainteresowany zakupem.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

34

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Pin napisał/a:
willy napisał/a:

@Pin: Nie będzie ani przelotowy, ani nie będzie RJ45 (chyba że zmienię zdanie).

Więc nie zadziała do ze Side(1/2). W tym przypadku prawdopodobnie nie będę zainteresowany zakupem.

A side jest przelotowy? A mimo to sie zainteresowales.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

35

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@XXL - Projektując nowe rozszerzenia można liczyć się z tym, co już istnieje. Jeśli masz inne podejście, to sam sobie strzelasz w kolano. Zresztą robisz to na co dzień, więc szkoda mojego gadania bo na każdy argument znajdziesz swój kontr-argument. No i tak sobie będziemy rozmawiać aż do końca świata ;).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

36

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@Pin, ale tu zgodzę się z XXL-em. Skoro masz SIDE (które jest dość nowym rozwiązaniem) i nie jest przelotowe, a od innego wymagasz aby było, to z całym szacunkiem dla Ciebie taki tok rozumowania jest do dupy.

Sikor umarł...

37

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Jest nieprzelotowe, bo pomijając fakt, że na przelocie ma kartę CF ma w sobie Spartę i RTC, czyli potencjalnie dwie możliwości które stanowią o sensie "przelotu". Rozwiązanie ma więc już trochę czasu i teraz powstaje nowe, które jako dopałkę należy dołożyć do różnych konfiguracji. No i wychodzi nagle, że czegoś się razem podłączyć nie da. Sądzę w tym opisywanym przypadku, że 95% użytkowników SIDE nie kupi takiego karta, bo jest to bez sensu ;) I to nie jest mój zasadniczo problem, bo w razie jak by coś, to i tak mam IDe+ w którego tego etherneta mogę wcisnąć. Oczywiście o ile nie będzie sprawiał problemów i o ile będzie jakiś sensowny soft do niego, bo to właśnie jest czynnik który zadecyduje o popularności rozwiązania. Bez oprogramowania hardware jest po prostu kupą złomu i tyle. Możesz się z tym zgodzić, lub nie. Jak dla mnie jest to oczywista kwestia ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-05-25 20:54:39)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Z mojego punktu widzenia sparta mi nie jest potrzebna. Idea, że na przelocie ma CF (z dupy zresztą, bo CF-ek jest coraz mniej, lepsza by była SD czy MicroSD) - bo dobrze zaprojektowany cart powinien mieć taką możliwość, jeśli ma obsługiwać przyszłe urządzenia.
Co do oprogramowania - wszak jest napisane, że ma mieć własny stos IP, obsługa jako nowe urządzenie, więc obsłużysz to za pomocą przysłowiowego grzebienia. Czy to będzie net, czy tylko obsługa gier - to inna sprawa. Z czasem soft siępojawi, jeśli będzie działać sensownie (jak to ponoć jest z Dragon Cartem, gdzie idea była dobra, ale zastosowanie już nie bałdzo...).

Sikor umarł...

39

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

@Sikor - wydaje mi się, że użycie karty CF jako urządzenia równoległego jest bardziej sensowna, niż użycie SD. Domniemam, że upraszcza to znacznie układ w sensie interface dysku twardego, oraz co najważniejsze (dla mnie i dla Ciebie) ogranicza do niezbędnego minimum koszty gotowego urządzenia. To w jakiej pozycji jest karta oczywiście nie ma znaczenia, więc teoretycznie Side mogło by mieć (w domniemanym przypadku) kartę wkładaną, że tak powiem z_boku( :) ). Tylko, że istniejące w chwili projektowania Side rozwiązania sprzętowe nie uzasadniały takowego umiejscowienia slotu karty CF, bo być może było by to mniej wygodne w użytkowaniu. Np. wkładanie CF do Side podłączonego do 800XL. Ryzyko wyrwania Carta z działającego kompa. W obecnej postaci takie ryzyko nie istnieje.

Co do softu, to nadal twierdzę że bez sensownego oprogramowania będzie to bezsensowny gadżet. Niech będzie na początek FTP, czy IRC. Byle pod HDD, bo dla wygody użytkowania zainteresowany kupnem zrobi wszystko, a dla sensu zakupu sprzęt zakupi kilka procent z tego ;) Nie mam może szczęścia do marketingu, bo cały czas klepie bide, ale tak mi się wydaje.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

40

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Panowie, a może zamiast myśleć o przelotowych kartach, które budują niepotrzebne wieże (lub chodniczki w przypadku XE) - ani to ładne, ani to stabilne, jeden ruch i się wyłamać może - po prostu zrobić rozgałęźnik do cartów co?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

41

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Chciałem to napisać już jakiś czas temu, ale pomyślałem sobie że jak napiszę to będę zobligowany wykonać ;P

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

42

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

O, to miło, że się zgłosiłeś - to ja poproszę z tasiemką, bo XL używam, a lepiej jednak żeby leżało za kompem niż z niego sterczało :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

43

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

przydało by się coś takiego, jak klon Atari 1090XL.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

44

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

beczegośtam jest dobry w wielkowymiarowych konstrukcjach.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

45

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Bezrobotny? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

46

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

Bezrobotny wsadzi to w obudowe Big Tower.

47

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

i co będziesz jednak starą ciotką i nie pochwalisz się na czym to chcesz zrobić?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2014-05-26 22:31:48)

48

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

:) - na płytce pcb ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

49

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

willy napisał/a:

beczegośtam jest dobry w wielkowymiarowych konstrukcjach.

Oj  tam, oj tam.
Jego okrojona wersja sio2usb nie jest wcale większa od Falcona.

50

Odp: [idea] nowy 8 bitowy cart Ethernet/Usb+ ;-)

AS... napisał/a:

Jego okrojona wersja sio2usb nie jest wcale większa od Falcona.

...w obudowie BIG TOWER...

Sikor umarł...