1

Temat: Atari TT instalacja karty graficznej

WItam,

W koncu chcialem sprawdzic czy ta karta jest sprawna, jest to MEGA Vision 300, podpialem ja do zlacza VME i z dyskietki probuje instalowac. Niestety wszystko jest po niemiecku. Odpalilem program install.prg z dyskietki po instalacji do katalogu auto w gral dwa pliki SEL300 i XBIOS300.prg a po restarcie pokazuje

Select300 v.0.6 by JAS
Fehler: MEGA-Vision300 nicht initialisert
<Return> drucken

natomiast jak ja odepne to po uruchamia XBIOS300 i wypisuje
MEGA VISION 300 nicht gefunden.

Czy ktos z forumowiczow mial kiedys kontakt z taka karta i ewentualnie jest w stanie pomoc, o moim germanskim nie bede sie wypowiadal.
Google tlumacz tez nie wyjasnij do konca  a jeszcze bardziej zagmatwal

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Atari TT instalacja karty graficznej

Spróbuj sterowniki z NVDI. Co więcej - odpalaj z dwoma monitorami, uruchom pierwszy raz z łapy. Powinien być program konfiguracyjny, na którym ustawisz pierwszy raz rozdzielczość.
Jeszcze jedno - sprawdź, czy na karcie nie ma zworki. Niektóre miały (tej nie znam) i możesz mieć zworę ustawioną na Mega STE.

Sikor umarł...

3

Odp: Atari TT instalacja karty graficznej

Zworki nie widze pozatym wyjalem ja z innej TTetki bo w niej tasmy laczace ja z plyta glowna byly w fatalnym stanie i ze tam nie dzialala to mnie nie dziwilo, mam podpiete jeden monitor ale przelacznikiem moge zmienic, jak mi komp wystratuje i uruchomi sie w sredniej rozdzielczosci na zlaczu VGA z kompa to jak przelacze na karte graficzna to  ekran jest caly bialy.

Rozumiem zeby probowac na sterowniakch z NVDI wybierajac po kolei te ktore sa wbudowane w NVDI. W samej instrukcji cos wyczytalem o pliku assign.sys i gdos300.prg, tego drugiego nie widze na dyskietce.

Oczywiscie jest tam program setup i mozna cos probowac ustawiac ale na razie efekty sa takie jak opisalem powyzej

pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Atari TT instalacja karty graficznej

Weź na Grzybsoniadę.

Sikor umarł...

5

Odp: Atari TT instalacja karty graficznej

Spróbuj zamieszać z kolejnością uruchamianych plików w AUTO. W instrukcji jest opis krok po kroku (po niemiecku rzecz jasna).

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Atari TT instalacja karty graficznej

Dzieki Artic :)

miales calkowita racje wystraczylo ze najpierw uruchomie driver plik Xbios a potem do inicjalizacji (zasugerowalem sie instalka, on automatycznie nie ustawil odpowiedniej kolejnosci :), karta sprawna juz dziala teraz zabawa z ustawieniem rozdzielczosci co maksymalnie uda i sie wyciagnac :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE