1

Temat: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

Atari 400 16kB i Lotharkowe Sio2SD z firmware 3.1. Po włączeniu zasilania widać kursor, klawiatura nie reaguje (nawet reset) i nic się nie wczytuje. Dioda na Sio2SD mrugnie ze dwa razy. Sprawdzałem pliki <16kB, Acid800 itp.

Sio2SD na pewno sprawne - działa z innym sprzętem

Atari 400 na pewno sprawne - bo na jakimś starszym Sio2SD od stryker'a wczytywało nam Acid800 bez problemu.

2

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

pokey ?

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

Do 400 - jest specjalna wersja Acid'a ....
I dziwne ze ci nie działa....

Ostatnio edytowany przez stryker (2014-03-15 10:40:12)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

lotharek napisał/a:

pokey ?

Przepraszam czy mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Rozumiem że on kontroluje sio, tylko gdyby był uszkodzony to nie wczytałby z innego sio2sd, prawda?

Poza tym reszta pokey'a wydaje się być sprawna (klawiatura/dźwięk).


PS. Lotharek dostałeś mojego emaila ;) ?

Ostatnio edytowany przez stRing (2014-03-15 10:54:05)

5

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

stryker napisał/a:

Do 400 - jest specjalna wersja Acid'a ....
I dziwne ze ci nie działa....

A możesz podesłać tę wersję? I może jakieś inne pliki wskazać które NA PEWNO działają z 400 stock?

6

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

W czerwcu 2013 pisałem do phareona i podesłał mi tą wersje co jest w załączniku. Nie wiem czy ta co jest u niego na stronie to ta sama. Wczoraj widziałeś u mnie i wszystko chodziło ;-) Mam pierwszą wersje sio2sd ze starą wersją wsadu bez tych virtuali i innych wynalazków.....

Co do reszty gier to musisz sobie sam poszukac metodą testowania pod emulatorem. Ściągasz archiwum z atarionline wyodrębniasz pliki od 1-10 KB i włączasz....  pamiętam działała jakaś dziwna wersja ponga....

Post's attachments

acid800.atr 55.39 kb, liczba pobrań: 3 (od 2014-03-15) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

OK dzięki Stryker, a możesz mi napisać wersję firmware jaką używasz?

Przed chwilą sprawdziłem że ze stacją CA2001 Atarka działa dobrze, to znaczy nie wczytuje gier co jest oczywiste przez ograniczenia pamięci, ale próbuje je wczytać - w przeciwieństwie do Sio2SD, które zamraża system. DOS 2.35 przez CA2001 wczytał się bez problemu.

Problem zatem leży w sofcie do Sio2SD, jak wyłączyć te wszystkie ulepszacze? Lub jaką firmware wgrać?

8

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

czy z tego sio2sd dobrze laduja sie atr na tym a400?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

xxl napisał/a:

czy z tego sio2sd dobrze laduja sie atr na tym a400?

Nic się nie ładuje, ani loader, ani atr'y (małe, duże, bez znaczenia). Efekt taki jak w 1 poście.

10

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

O ile pamiętam - brak zasilania. Ten sam problem występuje z 1200XL i SIO2SD. U mnie SIO2SD nie działa ani z Atari 1200XL, ani z Atari 800. Na innych działa (przepraszam, na Atari 400 nie sprawdzałem, ale teraz leży schowane głęboko - od czasu, jak brat mieszka nie mam jak rozstawić).

Sikor umarł...

11

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

ale w pierwszym poscie napisal ze z innym sio2sd dziala. nie wiem czy to zasilanie...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

12

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

Looknąłem w atariki - zasilanie tylko w 1200XL stanowi problem z SIO. Tu się nie wypowiem, bo mam wersję 1.3 a lotharkowa jest dużo nowsza...
String - a tak mi przyszło do głowy, spróbuj podłączyć SIO2SD za stacją dysków, dla testów.

Sikor umarł...

13

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

stRing - to chyba ta co Pajero w niej nie grzebał ;p  2.x ? ale nie wiem gdzie to teraz sprawdzic...

"wszystko się kiedyś kończy......."

14

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

A nie "loader" wczytujący procedurę obsługi Turbo?
Jak widać niżej tak...

Ostatnio edytowany przez lemiel (2014-03-15 21:44:34)

15

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

Problem okazał się być prostszy niż przypuszczałem, opcja Top drive mode była ustawiona na "on". Po wyłączeniu, Sio2SD ruszyło. W sumie powinienem od tego zacząć :( Niestety nigdy wcześniej nie grzebałem w ustawieniach Sio2SD, stąd nie wiedziałem nawet że są takie opcje.

Dzięki wszystkim.

Ostatnio edytowany przez stRing (2014-03-15 21:20:47)

16

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

String - skype albo gsm prosze !!!!

Ostatnio edytowany przez lotharek (2014-03-16 12:30:22)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

17

Odp: Atari 400 i Sio2SD - brak współpracy

lemiel napisał/a:

A nie "loader" wczytujący procedurę obsługi Turbo?
Jak widać niżej tak...

Tak, dzięki, odnalazłem to mniej więcej w tym czasie jak wrzuciłeś swojego posta :)