251

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

drac030 napisał/a:

Co do "przyjęcia", nie jestem taki wrażliwy. Dla mnie liczy się fun, jaki daje bawienie się nową zabawką, a nie to, co o tym sądzi publika. W trakcie wątku zresztą powstał następny program(ik) dla Rapidusa, mianowicie napisałem sterownik dla SDX, który wykorzystuje dodatkową pamięć bankowaną karty[1] do założenia ramdysku o pojemności 16 MB.

[1] nie mam dobrej nazwy na tę pamięć, nie jest to "RAM liniowy", tylko 4 banki pamięci po 4 MB, które można włączać w obszarze tegoż RAM-u liniowego.

RAMBO16?  - RAM Bankowany Obszar 16MB

Sikor umarł...

252

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Draco, a można poprosić o upload sterownika na Pigwę? :) Przerzuciłbym do odpowiedniego działu: http://ftp.pigwa.net/stuff/projects/Rapidus/software. Login i hasło do wrzutu podam via PM.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

253

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

@voy: Trzeba byłoby sprawdzić, czy sterownik chodzi pod bieżąco publiczną wersją SDX, czyli 4.46. Chwilowo podrzuciłem go Twojemu bratu :)

KMK
? HEX$(6670358)

254

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

ZTCP w jego maszynie jest ostatnia beta Sparty, ale ok. :)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

255

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

swinkamor12 napisał/a:

Ten Atari pecet z 6502 i 80186 to byłby dopiero wypas!!!
Ja chcę taki!!![...]

Masz wolne osiem stówek? Nie Atari, ale 6502+80186.

swinkamor12 napisał/a:

Dobrze że Jacek najpierw kombinował z Amigą a potem z ST,...

'Kombinowanie' z Amigą to chyba było zanim nastał Jacek.

swinkamor12 napisał/a:

...bo z 8 bit to mogły wyjść naprawdę różne potworki.

Może coś jak Apple IIGS, tylko lepsze.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

256

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

ming napisał/a:

czasami mam wrazenie, ze specjalnie kupil Atari, zeby zarobic co sie da, po czym raz na zawsze udupic 'konkurenta' ;-)
to byloby zaiste najprzebieglejsze wyeliminowanie konkurencji w historii ;-)[...]

Żartem, bo żartem, ale sam to przyznał: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 49#p148549

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

257

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Sikor napisał/a:

RAMBO16?  - RAM Bankowany Obszar 16MB

Sprytne nawiązanie do Rambo, ale też trochę z tego powodu mylące. Poza tym raczej myślałem o jakimś zgrabnym terminie "technicznym" bardziej niż o nazwie handlowej.

Do tej pory mamy:

* pamięć rozszerzoną, w bankach po 16k, czyli ext(ended) RAM
* RAM "liniowy", zwany też high RAM-em - wszystko co 65C816 udostępnia ponad adresem $00FFFF.

Może po prostu bankowany high RAM? Mniej mi chodzi o fajność nazwy, bardziej o uniknięcie nieporozumień.

KMK
? HEX$(6670358)

258

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

BHRAM (Banked High RAM) - brzmi nieżle i była to pierwsza nazwa jaka mi wpadła do głowy.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

259

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

drac030 napisał/a:

raczej myślałem o jakimś zgrabnym terminie "technicznym" bardziej niż o nazwie handlowej.

No to już:

PRWB16K/BHR

:) I zawiera wszystko co napisałeś i technicznie jest... :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

260

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

UBRam - Upper Banked Ram.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

261

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Eee tam. W końcu coś pozytywnego w wątku.
Proponuję handlową:
R am
U pper
M emory
B anked
A rea

262

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

syscall napisał/a:

UBRam - Upper Banked Ram.

Urban ?

___
Press play on tape...

263

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Panowie, co wy tu wymyślacie, przeciez to jest normalny FAST ram :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

264

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

No własnie to nie jest takie proste. Tylko pierwsze 512 kB (albo megabajt) jest na pamięci statycznej i zasługuje na miano Fast RAMu. Reszta jest na dynamicznej, która nie zawsze się wyrabia i powoduje wait-state'y. A nawet jeśli nie byłoby różnicy prędkości, to chodzi o szczególny obszar pamięć spoza pierwszych 16 MB, który jest bankowany specjalnym rejestrem analogicznie jak pamięć PORTB.

Mi się podoba BHRAM. Pachnie trochę Sanskrytem ;)

265

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Oby nie RAMaDAM %)

___
Press play on tape...

266

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Dam da ram dam - param pam pam. :D

CPC AGA PSX Win7 - Wyznaję 8bitowy ekumenizm.

267

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

aRAMzamzam

http://www.youtube.com/watch?v=a4-G7kKAx0I :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

268

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

A może Skoro SRATARI to SRATRAM lub SRARAM ;D

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

269

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

SRATATARAM ;) - to brzmi najlepiej :D

Tak poza tym, to odpaliłem patologicznego sampla na ATARI. Na POKEYA, z HDD - częstotliwość 50kHz ;). I da się chyba dużo więcej, zaraz sprawdzę :D


EDIT:

... dla sampli 4 bitowych max to chyba 62kHz :) ... LOLZ

... to już chyba covox nie będzie potrzebny, tylko więcej miejsca na dysku. Choć to też nie problem, bo sample można palić z partycji będącej na facie, więc ograniczenie pojemności jest dość wirtualne ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-01-24 19:48:30)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

270

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

sprawdziłem, tylko oglądam te YT, poza tym napisałeś tyle że będę to czytał do rana ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

271

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Pin napisał/a:

Tak poza tym, to odpaliłem patologicznego sampla na ATARI. Na POKEYA, z HDD - częstotliwość 50kHz ;).

Chyba na SRATARI. 65816 i przesterowany zegar to już nie Atari :(

Sikor umarł...

272

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

fakt, to chyba pokeyowe sratari, bo finalnie pojszło na 62khz ;) .... hehh, ze stockowego kompa ;) ŁOŁ

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

273

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Stokowy to on był jak miał 6502C... A tak to jakiś potworek, zaiste, SRATARI mówię Wam!

Sikor umarł...

274

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Tyle, że jak włączę Atari, to zagram w klasyki, ale i odpalę takiego sampla. Nie robi mi to różnicy a zyskuję przynajmniej to że widzę coś, co motywuje mnie do dalszego działania i rodzi nowe pomysły. I to niektórzy określają mianem postępu ;)... a inni ględzą wyłącznie o Sratari, co nawet zabawnym określeniem jest przyznam ;)

Ostatnio edytowany przez Pin (2014-02-23 01:35:47)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

275

Odp: 8-mio bitowa 16-to patologia

Pin napisał/a:

I to niektórzy określają mianem postępu ;)

Jakbyś to zrobił w 1984 to byłby postęp.