1

Temat: 130xe pytanie techniczne

Kupiłem 130stkę w stanie nie znanym, okazało się że jest wszystko sprawne. Jest to pierwsza wersja płyty na kościach 1-bit. Procesor i ANTIC siedzą w podstawkach. Poprowadzone są też dwa kabelki. Czy to jakaś przeróbka z NTSC?

Post's attachments

DSC_0139.jpg 759.04 kb, liczba pobrań: 1 (od 2014-01-15) 

DSC_0141.jpg 950.85 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: 130xe pytanie techniczne

O ile pamiiętam - była seria fabrycznie tak wypuszczona. Jer powinien potwierdzić.

Sikor umarł...

3

Odp: 130xe pytanie techniczne

To jest fabryczna (oryginalna) poprawka.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: 130xe pytanie techniczne

Potwierdzam, sprawdziłem, mam

5

Odp: 130xe pytanie techniczne

Ok, ciekawe co oni tam poprawili :) ? Podstawki też były oryginalnie?

6

Odp: 130xe pytanie techniczne

Ja taki kabelek (jeden albo dwa - nie pamiętam) miałem na płycie 65XE. Płyta bez ECI z RAM 1 bit. Egzemplarz prosto z Pewexu.

7

Odp: 130xe pytanie techniczne

Wszystkie płyty jakie widziałem (z ECI i kosciami typu 4164, tak w 65xe jak i 130xe ) mają oryginalnie te kable, jesli mnie pamięc nie myli, to kiedyś odlutowałem dla ciekawosci jeden przewód i zdaje się że wtedy w self - tescie pokazywała się linia u dołu z jakimiś przypadkowymi znakami, smieciami... czy coś w tym stylu.

Przypuszczam, że są to ścieżki, które lepiej było wykonać jako mostki, niż prowadzić gdzieś naokoło po całej płycie - może nie było już miejsca by je upchnąc.

8

Odp: 130xe pytanie techniczne

Wolną bramkę 74LS08 wykorzystano jako bufor sygnału aktywacji GTIA (!CS pin 32), wprowadzający też niewielkie opóźnienie rzędu 10ns. W kompach serii XL tego nie ma.

Ostatnio edytowany przez jer (2014-01-16 10:48:25)