1

Temat: [K] Dysk twardy MFM

Jak w temacie. Może komuś się wala niepotrzebny. Za sprawny bez badów dobrze zapłacę.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Ja mam Tandon-a z Megafila.

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Pojemność? Cena? Stan?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Duddie, mam 2 czy 3 seagate'y ST225, czy ST251 - takie jak w SH205, ale kruca-bomba-mało-casu i nie mam kiedy sprawdzić. Kupowane jako "Po podłączeniu do prądu kręci, dalej nie sprawdzany".
Jednego mogę sprzedać po sprawdzeniu - e dam radę w przyszły weekend.

artik, a masz z MF 30 czy 60, gdyby Duddie nie reflektował, to może byśmy się wymienili? Mam Megafile30 bez dysku. Mam teraz we Wrocławiu swoją "agentkę" :) więc nie trzeba by wysyłać pocztą.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

5

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Adam, mnie bez różnicy, on i tak będzie używany w PC/AT. To raczej do celów "sentymentalnych".

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: [K] Dysk twardy MFM

ale może być 5,25" ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

7

Odp: [K] Dysk twardy MFM

wolałbym 3,5", ale wiesz jak jest... Bierze się to co jest, a nie to co się lubi. Więc 5,25" tez w sumie może.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Miałem na myśli czy się zmieści w Twojej obudowie PC.
Choć w sumie, to w SH204 mam 3,5" w ramce na 5,25" więc mógłbym podmienić gdyby ci bardzo zależało i gdyby te Seagate'y 5,25" zadziałały w SH204 (bo nie wiem jak tam było z kompatybilnością, czy np. parametry dysków nie były jakoś na sztywno zaszyte w ROMie kontrolera i nie pasował tylko jeden model hdd a nie dowolny o tej samej pojemności?).

A HDD 5,25" budzi respekt samym wyglądem. Parę razy zażartowałem sobie pytając różne osoby czy nie chcą kupić dysku do laptopa i wyciągając zza pleców takiego potwora :) Widok wielkich oczu bezcenny :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

9

Odp: [K] Dysk twardy MFM

A te dyski są zamienne, MFM i RLL ?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Run_Length_Limited

Kiedyś próbowałem i nie bardzo mi wyszło wstawienie 5,25 do 3,5 z Megafila. Chyba, że coś pomieszałem i piszę głupoty.

Pojemność: 20 nie pamiętam MB czy GB ?
Cena: co łaska, nie mniej niż wysyłka.

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Ale megafile to były chyba tylko 30 i 60MB, nie? 20MB to SH204 i SH205 chyba tylko? No i firm trzecich, jakieś ICD, Vortexy, itp.
Mi potrzebny sprawny 30MB do Megafile30. Kupie lub dam w zamian Seagate'a 20MB + dopłata. To niezależnie od tego 20MB dla Duddiego.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

11

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Adam, sprawdź w takim razie na spokojnie, mi się nie pali. Mam też jakiś kontroler do HDD dla Atari ST, ale co to za cudo nie mam pojęcia. Wygląda podobnie jak Vortex HD Plus... Wyciągnę go z szafy. Może warto go ożywić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Duddie napisał/a:

Wygląda podobnie jak Vortex HD Plus... Wyciągnę go z szafy. Może warto go ożywić

Ja jakieś 2 Vortex'y mam, nie wiem tylko czy Plusy czy nie, bo naklejek już nie ma. Ale wg mnie warto, sam do STE używam jednego z nich od bardzo dawna i jestem zadowolony. Transfery świetne a i jako podstawka pod monitor super się nadaje :)

13

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Tak wygląda w środku Vortex HD Plus 40, może pomoże komuś w rozeznaniu ;)

http://i.imgur.com/LjTe0lC.jpg
Ale dysk to 40 MB IDE, przynajmniej taśma i wtyczka wygląda jak IDE, a po odczytaniu symbolu z dysku, internetsy też mówią, że to IDE ;)

@uicr0Bee
Dostałeś może mojego maila z pytaniem dotyczącym pewnego modelu monitora? ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2014-01-10 19:16:26)

14

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Mam 2 dyski i nawet kontroler ale muszę to sprawdzić, jest jeszcze jeden w całym kompletnym AT którego ostatnio zdobyłem, działa ale mam problem bo muszę jakąś kartę graficzną na ISA zdobyć - po sprawdzeniu planowałem sprzedać 2 sztuki, jedna 3,5" druga 5,25". Mogę później zrobić zdjęcia.

Najpierw jednak chce sprawdzić - zrobić mały test "wydajnościowy" itd. Jeżeli się nie pali to mogę spróbować w ciągu tygodnia odpalić sprzęt.

15

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Jacques napisał/a:

Tak wygląda w środku Vortex HD Plus 40, może pomoże komuś w rozeznaniu ;)

To jednak moje Vortex'y to nie Plus, nie mają tych żeberek z przodu, a do tego są oparte o SCSI nie IDE.

16

Odp: [K] Dysk twardy MFM

pawel napisał/a:

ale mam problem bo muszę jakąś kartę graficzną na ISA zdobyć

No to po problemie...TRIDENT TVA9000i leży u mnie w szufladzie...po południu sprawdzę czy sprawny.

17

Odp: [K] Dysk twardy MFM

No dobra, wyciągnąłem w końcu ten swój kontroler. Okazało się, że to nie Vortex. W środku siedzi AdSCSI Plus ST firmy ICD. Czyli to jest mniej więcej jasne (jest gdzieś do tego soft?). Może będę mógł zrobić użytek z mojego fabrycznie nowego dysku SCSI, który kupiłem przez pomyłkę kiedyś :). Mam jednak wrażenie, że czegoś w tym kontrolerze brakuje - myślę o tych otworach z tyłu oznaczonych AHS i AHW - tak jakby przełączniki/włączniki miały tam być. Po opisie na tabelce domyślam się, że oprócz dysku SCSI siedział tam napęd SyQuest. Szkoda, że to takie rozbebeszone trochę...

Post's attachments

20140111_164821_r.jpg 575.25 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_164841_r.jpg 537.96 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_164853_r.jpg 581.63 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_164902_r.jpg 558.99 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_164927_r.jpg 439.2 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_170027_r.jpg 383.71 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_170030_r.jpg 358.91 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

20140111_170448_r.jpg 301.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Dziura z przodu - po SyQuestcie. Spokojnie można tam ZIPa włożyć.
Na moje oko - dziury z tylu do u stawienia ID DYSKU (AHS) i SyQuesta (AHW) oraz pewnie opcjonalnie terminator ON/OFF. Jak widać - dalej w łańcuchu można podłączyć zwykłe SCSI. Piękna i przydatna (funkcjonalna) obudowa.
Co do numeru ID - ustawisz zworkami bezpośrednio na urządzeniach. Ewentualny terminator też obecnie jest na zworach.

Sikor umarł...

19

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Karta działa. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz PW.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2014-01-11 21:09:51)

Post's attachments

DSC_0385 (Medium).JPG 125.98 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

20

Odp: [K] Dysk twardy MFM

@BartoszP dzięki za propozycje ale tam jest ISA 8bit a twoja karta jest 16bit.
Źle może się określiłem - karta tam jest, tyle że Hercules i szukałem czegoś normalniejszego aby zwykły monitor podłączyć.
No chyba że da się jakoś do tego podłączyć zwykły monitor.

Ostatnio edytowany przez pawel (2014-01-12 10:36:31)

21

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Pawel, AT o którym piszesz powinien mieć sloty ISA 16-bit. W XT były 8-bit, te krótkie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Odp: [K] Dysk twardy MFM

@Adam: ja bym reflektował na tego MFMa, kwestia czy osiągalny cenowo... ;)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: [K] Dysk twardy MFM

Już i tak zaśmiecili wątek, więc dorzucę swoje trzy grosze. Do rozbudowy Kaypro 2X szukam kontrolera HDD MFM 8bit WD1002-WX1. Może być goły, bez przewodów, byle sprawny. Mogę zamienić na 16-bitowy RLL lub za PLN, jestem otwarty na inne (pozaseksualne :) ) formy nabycia tegoż.

24

Odp: [K] Dysk twardy MFM

W ciągu tygodnia obejrzę jeszcze raz go dokładnie, ale miałem wrażenie że miał tylko 8bitowe sloty.

25

Odp: [K] Dysk twardy MFM

http://allegro.pl/dysk-mfm-5-25-priam-i … 94420.html