Temat: Monitor do Atari ST

Witam. Na zeszłoweekendowym WAPNIAKu zostałem oświecony, że mój monitor do STe które posiadam jest w hi-resie i nie mogę go używać do gier i demek.

Widziałem na Allegro przewody do podłączenia STeka do TV...

http://allegro.pl/show_item.php?item=35 … 71e1e483bb

...ale cena jest dosyć kuriozalna. Widziałem też schemat podłączenia STe do monitora od Amstrada, a takowy posiadam. W związku z powyższym mam zestaw pytań:

1. Czy ktoś ma tanio do sprzedania kolorowy monitor do STe?
2. Czy ktoś ma tanio do sprzedania przewód do podłączenia STe do TV (taki jak z aukcji)?
3. Czy ktoś posiada wtyczki takie jak do gniazda monitora w STe, bądź wie gdzie je kupić i jak się one fachowo nazywają?

Dopóki jestem... wszystko jest możliwe.

Odp: Monitor do Atari ST

Przewody bywają też w normalnych cenach.

Te wtyki to DIN-13, kiedys używano je to zmieniarek płyt CD w samochodach, więc powinny byc w miarę łatwo dostępne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Monitor do Atari ST

Wtyki DIN13 - w razie czego pytaj o zmieniarki do płyt Kenwood, o ile dobrze pamiętam.
Jeśli masz gry odpalane plikowo - spróbuj zastosować emulator monitora lowres, ale pewnie to spowolni rozgrywkę, więc do logicznych raczej.

Sikor umarł...

4

Odp: Monitor do Atari ST

Nie wiem, czy w wałkowanym zagadnieniu nie ma jakiegoś haczyku ;-) ale STE ma modulator TV, więc można podłączyć to TV przez wejście antenowe...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

5

Odp: Monitor do Atari ST

bart napisał/a:

Nie wiem, czy w wałkowanym zagadnieniu nie ma jakiegoś haczyku ;-) ale STE ma modulator TV, więc można podłączyć to TV przez wejście antenowe...

Nie nie ma haczyka, po prostu wolałem napisać konkretnie jaki model posiadam, ale słuszna uwaga.
Dzięki za odpowiedź, trzeba będzie się wybrać na giełdę "Wolumen" i poszukać tej wtyczki.

Przy okazji... Sikor, czy mógłbyś mi dać jakiś namiar na siebie, bo chcę odebrać joystick który zostawiłem w sobotę, ale nikt nie chce mi podać numeru do Ciebie :>

Ostatnio edytowany przez Duracel (2013-09-30 21:29:05)

Dopóki jestem... wszystko jest możliwe.

6

Odp: Monitor do Atari ST

wyjście antenowe proponuję odpuścić w przedbiegach. Zerowa jakość obrazu.

W przypadku STe - to albo kabel DIN13->kompozyt (pin2 - sygnał, pin13 masa), lub kabel DIN13(RGB)->Scart RGB na dowolny TV z eurozłączem. Schematy (bardzo proste w wykonaniu) dostępne na sieci.

co do "taniego" monitora natywnego w kolorze do ST(/e) - to takie rzeczy nie występują w naturze zazwyczaj ;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-09-30 23:13:18)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

7

Odp: Monitor do Atari ST

Ok, będę kombinował jak będę wtyczki posiadał po wypadzie na wspomniany Wolumen.

Dopóki jestem... wszystko jest możliwe.