Temat: Problem z Magnetofonem

Hej!
Mam problem z magnetofonem-często gdy ładuje grę (np: civilization) wyskakuje mi self test. włączam atari, klikam START+OPTIONS, trzymam 3 sec, klikam 2x RETURN i PLAY na magnetofonie i tak w połowie ładowania wyskakuje mi self test, a gdy licznik "dojedzie" na właściwy numer gra się nie włącza! co zrobić???

Atari 130XE-Magnetofon CA12
Terraria-Moim zdaniem jedna z najlepszych gier

2

Odp: Problem z Magnetofonem

Czy za każdym razem tak się dzieje? Jeśli tak, to masz uszkodzoną taśmę. Jeśli nie - zastosuj feng shui. Wszyscy przez to przechodziliśmy, zanim nie weszliśmy w posiadanie SIO2PC/stacji dysków/SIO2SD/MyIDE itp. :D

Zajrzyj też do serwisu O magnetofonie masz tam sporo napisane.

Ostatnio edytowany przez jer (2024-08-12 14:26:44)

3

Odp: Problem z Magnetofonem

Tu masz napisane dlaczego potrzebne feng shui.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9188

4

Odp: Problem z Magnetofonem

Jak juz Jer slusznie wspomnial, chyba wszyscy zaczunalismy lata temu od magnetofonow z transmisja w "Normalu" . A pozniej nastala era Turbo do magnetofonow i swiat stal sie piekniejszy ;)

Ale, jak kazdy prawdziwy "fanatyk" musisz swoje odcierpiec ;)

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2013-08-30 09:13:56)

5

Odp: Problem z Magnetofonem

u mnie dzieje się to tak.....na 1/2 odtworzeń kasety
a co do tego linku:
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=9188
to jestem TOTALNYM zielonym, jeżeli chodzi o język Atari Basic (ale Qbasica i Vbasica znam, lecz to zupełnie inne języki ;) )
i nic z tamtego linku nie zrozumiałem poza jakimś timerem i błędem z systemem binarnym czy coś.... wytłumaczy mi ktoś?
...OoO! Nawet rym powstał :D

Atari 130XE-Magnetofon CA12
Terraria-Moim zdaniem jedna z najlepszych gier

6

Odp: Problem z Magnetofonem

Kiedyś - jakieś 25lat temu z powodu częstych błędów we wczytywania gier rozebrałem magnetofon i miernikiem uniwersalnym zacząłem mierzyć napięcia na scalaku i o dziwo po podłączeniu go pod którąś nogę magnetofon zaczął wczytywać wszystko jak leci, dolutowałem rezystor o takiej wartości jaką miał miernik w to miejsce i zapomniałem o problemie. Podejrzewam, że fabrycznie filtry były źle zestrojone i przez przypadek je dostroiłem.

1088XEL i inne XL, XE, ST.

7

Odp: Problem z Magnetofonem

Garbus099 napisał/a:

włączam atari, klikam START+OPTIONS

Niektóre programy/gry ładują się bez wciskania OPTION (tylko START) lub poprzez wpisanie CLOAD w Basic-u.

8

Odp: Problem z Magnetofonem

okej dzięki za pomoc z tym CLOAD :D

Atari 130XE-Magnetofon CA12
Terraria-Moim zdaniem jedna z najlepszych gier

9

Odp: Problem z Magnetofonem

Garbus099 napisał/a:

włączam atari, klikam START+OPTIONS

Akurat trzeba robić odwrotnie. WCISKASZ obydwa klawisze START i OPTION i trzymającje WCIŚNIĘTE włączasz komputer. I nie puszczasz tych klawiszy do momentu usłyszenia sygnału trąbki. Potem klikasz anykey.

10

Odp: Problem z Magnetofonem

wiem, ale teraz mam gorszy problem:
1.wciskam start+options
2.włączam atari, przyciski trzymam 3 sec
3.klikam 2x return
4.klikam play na magnetofonie
5.ZA KAŻDYM RAZEM gdy ładuje river raid'a wyskakuje mi self test ;(

Atari 130XE-Magnetofon CA12
Terraria-Moim zdaniem jedna z najlepszych gier

11

Odp: Problem z Magnetofonem

Selft Test - test klawiatury --> option reaguje ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Problem z Magnetofonem

Słychać sygnał pilotujący "pisk" na początku wczytywania, powinien być dobrze słyszalny, jeśli ledwie go słychać albo w ogóle to kręcenie głowicą ;) I tak jak Stryker powiada, sprawdź w Selfie działanie Option.

13

Odp: Problem z Magnetofonem

Poczytaj serwis na dereatari. Tam masz wszystko opisane, klawisze funkcyjne, ich sprawdzanie i środki zaradcze.

14

Odp: Problem z Magnetofonem

Iron napisał/a:

jeśli ledwie go słychać albo w ogóle to kręcenie głowicą

Nigdy nie kręć głowicą. To nie Commodore.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Problem z Magnetofonem

Dely - zdania są podzielone, ja mam dwa magnety, jeden do kręcenia i odczytu, w drugim nic nie kręcę, zapisuje i to co na nim zapisze tylko nim odczytuje, oczywiście pod warunkiem że go w ogóle używam :D

16

Odp: Problem z Magnetofonem

Co do kręcenia głowicą to racja , pod dwoma warunkami - że to oryginalny magnet atari oraz - że nikt nie robił tego nigdy wcześniej :) Poza tym trafia się kaseta nagrana na "pokręconym" magnecie i wtedy trzeba się dostosować :) Programy do regulacji poziomu nie pojawiły się bez powodu :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

17

Odp: Problem z Magnetofonem

Teraz nie pamiętam ale na moj cart albo od znajomego do blizzarda mial taka funkcjonalnosc :)

Nie mniej wiekszosc kaset od znajomych wymala krecenia glowica, dlatego wlasnie mialem dwa magnety ;)

18

Odp: Problem z Magnetofonem

Nigdy nie kręciłem głowicą i nie miałem żadnych problemów. Koledzy kręcili, zgodnie z modą przyjętą na Commodore, i mieli same kłopoty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Problem z Magnetofonem

Ja kręciłem głowicą kiedy wymieniłem głowicę na ALPS'a stożkowego. (stara nie nadawała sie już do użytku)
Miałem też jedną referencyjną taśmę do której zawsze ustawiałem głowicę po próbach wczytania czegoś upierdliwego czy pożyczonego.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

20

Odp: Problem z Magnetofonem

Nie używałem śrubokrętu do magnetofonu Atari;P

Sikor umarł...

21

Odp: Problem z Magnetofonem

A ja używałem :P Własnoręcznie zrobiłem ze starej szprychy rowerowej. Niestety, był potrzebny jak się pożyczało kasety od połowy klasy...

___
Press play on tape...