1

Temat: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą?

http://members.tcq.net/video61/index.html

Chciałem dokonać zakupu paru cartów, stronę mają biedną, nawet zdjęć produktów nie ma. Przyjmują karty kredytowe ale trochę strach podawać im numer i dane.

2

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Best Electronics nie ma lepszej :) Co do numeru karty to bałbym się wysyłać komukolwiek mailem - nawet nie tyle bym się bał co po prostu bym tego nie zrobił, ale obsługują też PayPala na szczęście.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Na AtariAge ztcw chwalą sobie Video61. Stronę prowadzi niejaki Lance. Raczej nie spotkałem się ze szczególnymi "negatywami" skierowanymi w jego stronę.

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

@stRing nigdy nie wysylaj numeru carty kredytowej mailem. Mozna sobie na prawde narobic problemow. Wybierz platnosc paypal'em a jak nie masz konta to paypal pobierze z carty kredytowej.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2013-08-15 11:19:24)

5

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Kupowałem od nich Tempest Xtream, bezproblemowo (PayPal). Lata wstecz, ale zawsze. O ile dobrze pamiętam - Nosty też ;)

Sikor umarł...

6

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Też kupowałem. Są OK. Tak jak wyżej napisano - nigdy nie wysyłamy numeru karty e-mailem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Dziękuję za rady. Jest możliwość podania także danych karty CC telefonicznie więc myślę że nie będzie problemu. Przez e-mail to oczywiście zbyt ryzykowne :) Co do PayPal to raz skorzystałem i chwilę potem dostałem e-maile wyłudzające informację, stąd mam mieszane uczucia do tego typu transakcji.

8

Odp: Atarisales Video 61 - ktoś kupował stąd?

Problem polega na tym, że dane karty kredytowej powinny być podawane wyłącznie instytucji godnej zaufania. To właśnie dlatego w większości wypadków w sklepach internetowych podczas płatności, jesteś przekierowany na stronę banku lub paypala - te dane nigdy nie trafiają do tych website'ów - jedynie rezultat operacji.

Jeśli podasz komuś dane przez telefon, ten ktoś może obciążyć sobie potem Twoją kartę jak chce, a Ty możesz dowiedzieć się o tym po paru tygodniach. Co do maili wyłudzających informację, to wystarczy tylko sprawdzać domenę z jakich przychodzą i wszystko jest jasne ;) Jako płatnik przez paypala raczej w ogóle nie ponosisz ryzyka, jako odbiorca częściej.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem