26

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Tapeta ??

BatlleCruiser ze starcrafta ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

27

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Można również jak się nie wie. Wystarczy dość dokładnie przeczytać tekst, a nie co piąte zdanie.

KMK
? HEX$(6670358)

28

Odp: do grzebiących w bootloaderach

już się nie udzielajcie,

Nikt nie ma atrów z 256B sektorami?

29

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Każdy ma oprócz bezrobotnego.

Sikor umarł...

30

Odp: do grzebiących w bootloaderach

ja to mam 512-batowy b.s. Mogę pół sprzedać.

31

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Ale pół w sensie pierwsze pół czy co drugi bajt? ;)

32

Odp: do grzebiących w bootloaderach

@Bezrobotny. Odpal sobie TotalCMD z pluginem Pajero, zrób *.ATR z sektorem 256, wrzuć tam gierki i w pluginie ustaw jakiegoś inita (loader). Określając rozmiar pliku ATR używaj wyłącznie gotowców, nie rób obrazów podając ilość sektorów (bo z tym bywały problemy).

http://madteam.atari8.info/uzytki/atrwcx.7z

plugin.

Ostatnio edytowany przez Pin (2013-05-14 21:08:07)

Kontakt: pin@usdk.pl

33

Odp: do grzebiących w bootloaderach

pin: jak mu nie wytlumaczysz lopatologicznie kiedy jaki klawisz wcisnac, w jakiej kolejnosci - nie zakuma...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

34

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Ale bezrobotny to boot machine :P
On nie wyjedzie z Siedlec na party/zlot :P

35

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Zakuma, bo przyznam (teraz się narażam) - czasami gość pyta o coś konkretnie i dostaje nieprecyzyjne odpowiedzi. Czasami - zaznaczam ;)

Kontakt: pin@usdk.pl

36

Odp: do grzebiących w bootloaderach

A tak swoją drogą:

(...)jako obszaru 768 bajtów, w których "rzeczywiste" dane sektorów zajmują pierwsze 384 bajty, a druga połówka jest niewykorzystana (...)

nie bardzo z tego wynika, czy druga połówka obszaru 768 bajtów, czy druga połówka sektora. Pierwszy rzut oka do pliku rozwiewa wątpliwości :)

37

Odp: do grzebiących w bootloaderach

ale trza mieć te pliki i cofamy się do punktu wyjścia...

38

Odp: do grzebiących w bootloaderach

qbahusak napisał/a:

A tak swoją drogą:

(...)jako obszaru 768 bajtów, w których "rzeczywiste" dane sektorów zajmują pierwsze 384 bajty, a druga połówka jest niewykorzystana (...)

nie bardzo z tego wynika, czy druga połówka obszaru 768 bajtów, czy druga połówka sektora. Pierwszy rzut oka do pliku rozwiewa wątpliwości :)

Która część wyrażenia "pierwsze 384 bajty" (z 768) jest niejasna? Czy jak jest napisane "10 bajtów, z których pierwszych pięć", to zrozumiesz, że chodzi o co drugi bajt z dziesięciu?

KMK
? HEX$(6670358)

39

Odp: do grzebiących w bootloaderach

wiesz, bawię się spartą, to co ona robi przy uruchamianiu z dyskami to szkoda mówić... więc ja bym się sobie nie dziwił, że "oczywistości" można zrozumieć różnie...

40

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Szkoda mówić? Nie krępuj się, powiedz. Niech się w końcu dowiem.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2013-05-16 22:32:17)

KMK
? HEX$(6670358)

41

Odp: do grzebiących w bootloaderach

qbahusak napisał/a:

A tak swoją drogą:

(...)jako obszaru 768 bajtów, w których "rzeczywiste" dane sektorów zajmują pierwsze 384 bajty, a druga połówka jest niewykorzystana (...)

nie bardzo z tego wynika, czy druga połówka obszaru 768 bajtów, czy druga połówka sektora. Pierwszy rzut oka do pliku rozwiewa wątpliwości :)

Z całym szacunkiem ... zdanie wyrwane z kontekstu na siłę. Czytając cały akapit a przynajmniej następne zdanie rozwiewa wątpliwości:

Dla wielkości sektora równej 256 bajtów występują dwa sposoby zapisania pierwszych trzech sektorów obrazu dysku:
1.  jako obszaru 768 bajtów, w których "rzeczywiste" dane sektorów zajmują pierwsze 384 bajty, a druga połówka jest niewykorzystana (ale jest ona uwzględniona w wykazanej nagłówkiem wielkości obrazu liczonej w paragrafach - dla obrazu 180k będzie ona wynosiła $2D00).
2.  jako trzech porcji danych po 128 bajtów (w tym wypadku wielkość obrazu zapisana w nagłówku będzie o 24 paragrafy mniejsza niż powyżej).
Ten drugi format uchodzi za prawidłowy, w tej sytuacji sektor nr 4 (i każdy dalszy) zapisywany jest w pliku o 384 bajty wcześniej niż wynikałoby to z prostego obliczenia wzoru:

Nie róbmy z siebie tempaków z onetu na siłę. Nie wiem jak to prościem można opisać tym bardziej że czytając poprzedni i następny akapit  nie można mieć już żadnych wątpliwości.
Z poprzedniego można się dowiedzieć że:

Po nagłówku występują po kolei sektory danych.

Sektor 128 i 512 bajtów
Obrazy dla rozmiaru sektora równego 512 bajtów (DD 512) mają, podobnie jak te z sektorami 128-bajtowymi, wszystkie sektory tej samej wielkości - nie ma wyróżnionego obszaru odczytu wstępnego (zajmuje on zresztą tylko jeden sektor, pierwszy).

A że rzut okia na obraz atr'a rozwiewa wątpliwości to już inna bajka.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

42

Odp: do grzebiących w bootloaderach

a te komendy wysyłane w turbo to niby co?

nie mam ostatnio za wiele czasu, bo spać to muszę 14 godzin, może kiedyś nagram te arie na komórkę...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2013-05-17 16:53:37)

43

Odp: do grzebiących w bootloaderach

A znasz inną metodę sprawdzenia czy stacja pracuje w turbo?? (niektóre turba teoretycznie da się sprawdzić, ale nie wszystkie - wysłanie komendy w turbo jest pewniejsze .... choć znamy przypadek TOMS MULTI + QMEG ;) )

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

44

Odp: do grzebiących w bootloaderach

bezrobotny napisał/a:

spać to muszę 14 godzin

Biedactwo niewyspane.

KMK
? HEX$(6670358)

45

Odp: do grzebiących w bootloaderach

a jak się bawić to na całego, Kto ma obrazy ATR 360 i 720kb?

46

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Ba, ja mam nawet 16MB ;) A 360KB według którego formatu? Bo Karin Maxi różni się na przykłąd od formatu SN360, a ten nieco się różni od formatu XF551...

Sikor umarł...

47

Odp: do grzebiących w bootloaderach

Ale ATRy się różnią?