Temat: nowa amiga 1000

ktoś wpadł na niezły pomysł i zrobił nową płytę do a1000 plus trochę ulepszeń:
http://www.illuwatar.se/project_pages/g … ba1000.htm

było by fajniej jakby to był projekt dla Falcona :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

2

Odp: nowa amiga 1000

tak.... tylko tutaj oryginalne czesci da sie skombinowac do falcona bez szans....
http://www.ppa.pl/forum/amiga/27006/zam … na-gba1000

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: nowa amiga 1000

Co Wy z tym Falconem... Dużo ładniejsze są obudowy MegaSTE/TT albo nawet MegaST.

4

Odp: nowa amiga 1000

Ojojoj, TT-ka ma nie dość, że ładną, to jeszcze funkcjonalną obudowę... I to nawet porównując do dzisiejszych standardów...

Sikor umarł...

5

Odp: nowa amiga 1000

dla mnie TT jest najładniejsza z całej serii 'dużych', ale Falcon ma najlepsze techniczne możliwości

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: nowa amiga 1000

Cyprian, ale zobacz ten projekt. To przecież nie zwykła A1000. Tam jest dołożony 030 na 50MHz.
No to jak byśmy się już mieli bawić w nową płytę główną, to ja optuję za taką pasującą do obudowy Atari TT/MagaSTE :-)

7

Odp: nowa amiga 1000

Ale z bebechami Falcona i z miejscem na 060 ;)

8

Odp: nowa amiga 1000

marekp, macgyver, to było by dobre połączenie Falcon z 060 w obudowie TT...
ale zaraz, coś takiego jest już w planach PX60 :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

9

Odp: nowa amiga 1000

Dobre to by było jakby ktoś pisał programy (dema) na to co już jest.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: nowa amiga 1000

Scena 16/32 bit umarła ;P No dobra, to jest prowokacja...

Sikor umarł...

11

Odp: nowa amiga 1000

wiele osób już wieszczyło śmierć a to Atari a to sceny.
a to nadal żyje, swoim własnym tempie ale żyje

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

12

Odp: nowa amiga 1000

sqward napisał/a:

Dobre to by było jakby ktoś pisał programy (dema) na to co już jest.

+1000

gep/lamers^dial

13

Odp: nowa amiga 1000

Cyprian napisał/a:

ktoś wpadł na niezły pomysł i zrobił nową płytę do a1000 plus trochę ulepszeń:

Bezwartościowe g... .
Amiga OS bez pecetowych chipów z chunky pixel to nie jest to.
Niestety.

Cyprian napisał/a:

było by fajniej jakby to był projekt dla Falcona :)

To już miałoby większy sens.

14

Odp: nowa amiga 1000

@swinkamor12 Nie wiem czy doczytałeś ale tam będzie slot Zorro - wkładasz jakieś PicassoII i masz tryby Chunky Pixel. A projekt takiego Falcona też chętnie bym zobaczył. Tyle, że nie wiem czy warto dla tych dwóch osób, które zdecydowały by się na wybebeszenie swoich Falconów i przełożenie chipów do nowej płyty. ;)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

15

Odp: nowa amiga 1000

Jenot, z jednej strony faktycznie troszkę szkoda, bo Falcon jest ciut droższy od 500tki, ale z drugiej strony Falconowcy na potęgę modyfikują swoje maszyny. Myślę więc że mogło by być sporo chętnych. Ja sam bym się zdecydował i przerobił drugiego padniętego Falcona.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: nowa amiga 1000

Lepiej by było jakby zrobili tak jak z tą Amigą - czyli flaki z ST, procesor 060, gniazda PCI, wyjście VGA, slot SD lub CF, USB.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

17

Odp: nowa amiga 1000

IMHO:
Ja nie potrzebuje Atari które próbuje dogonić PCta. Ba, peceta. Telefon mam mocniejszy niż te wszystkie super-duper-falcony. Nie żebym miał coś z histerii pt. "to już nie Atari". Podobają mi się te przeróbki. Ale...:
Jak by się dało zrobić STka z zegarem powiedzmy 30Mhz, obrazem 1280x1024 dającym radę wszystkim trybom ST wypuszczonym przez gniazdo DVI to było by cuuuudnie.
I na prawdę tyle wystarczy. Dlaczego 30Mhz? Bo na MedzeSTE wszystko śmiga prawie idealne (na zwykłym ST -nie). A jak by to "prawie" nieco przyśpieszyć, to będzie już _idealnie_ :-)
Ale dla mnie najważniejsza jest sprawa "grafiki": Sory Panowie, ale żaden lcd przez żadną "przetwarzalnicę" nie daje takiego obrazu z ST/TT jak stary dobry CRT (A ten ma swoje wielkie i ciężkie wady). Zmiana tego stanu rzeczy wymaga dostosowania STeków do współczesnych monitorów* a tego nie da się zrobić bez przeróbki w stylu VBXE. Na razie to właśnie jakość obrazu najbardziej mnie denerwuje przy zabawie z ST, a nie to czy ktoś zrobi produkcję na nową kartę/dopałkę.
Zatem jako niescenowiec/zwykły_user postuluję: Dajcie ludziom czysty obraz przez DVI/HDMI :-) To pewnie będzie wymagało "dopałki". A jak na tą dopałkę ktoś zrobi produkcję - to super! :-)
HOUGH!

* - No chyba, że poczekamy jeszcze chwilę i na rynku pojawią się telewizory z taką rozdzielczością (i wejściem Composite) , że będą mogły śmiało zaemulować starego Philipsa.

18

Odp: nowa amiga 1000

marekp napisał/a:

[...]Jak by się dało zrobić STka z [...] obrazem [...] dającym radę wszystkim trybom ST wypuszczonym przez gniazdo DVI to było by cuuuudnie.

o właśnie panie, to-to-to :) Jeden monitor z jednym standardowym kablem do wszystkich trybów.

marekp napisał/a:

[...]żaden lcd przez żadną "przetwarzalnicę" nie daje takiego obrazu z ST/TT jak stary dobry CRT

Może nawet któryś daje zbliżony, ale znaleźć taki niełatwo, a i tak nie spełnia warunku #1

marekp napisał/a:

[...]postuluję: Dajcie ludziom czysty obraz przez DVI/HDMI :-)[...]HOUGH!

marekp napisał/a:

* - No chyba, że poczekamy jeszcze chwilę i na rynku pojawią się telewizory z taką rozdzielczością (i wejściem Composite) , że będą mogły śmiało zaemulować starego Philipsa.

Eee, composite :( Przecież obecne ti-vi już dawno mają większe rozdziałki, tylko up-scale jest przeważnie do kitu. No, Hi-res Mono przez przejściówkę din13-vga jest OK, ale Low i Mid, zwykle słabiutko. W dodatku smużenie. Czy ktoś znosi dobrze na LCD scroll w Giana Sisters ?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: nowa amiga 1000

Tylko po co Wam kompozyt do "dużych" Atari, jak jest normalnie pełne RGB i można użyć SCARTA? Różnica jest olbrzymia. A scarta ma właściwie jeszcze każdy odbiornik. Co do upscalerów - osobiście widziałem dobry obraz z lo i mid res, najlepsze upscalery mają LG i Philipsy. DVI nic tu nie da, bo to cyfra - trzeba by dołożyć jeszcze jeden stopień konwersji, co na pewno połamie jakość.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

20

Odp: nowa amiga 1000

@wieczor: Testowałem dobrych kilka konwerterów RGB (composite) na VGA włącznie z takim za ponak 1k pln. Ściągnąłem z usa  to: http://www.ambery.com/rgbcgatovgac.html  (niby rekomendowany do retro sprzętu...). Co mi się nawinie jakiś TV LCD to sprawdzam czy aby tym razem nie wygląda to lepiej... I nie wygląda.
"osobiście widziałem dobry obraz z lo i mid re". Na party przywiozę CRT to zobaczysz _dobry_ obraz :-)
"trzeba by dołożyć jeszcze jeden stopień konwersji" - a jak działa vbxe? Tam jest dołożony jeszcze jeden stopień konwersji? ;-)

21

Odp: nowa amiga 1000

Dokładnie, ja jeszcze nie widziałem ( co nie wyklucza tego że nie istnieje ) obrazu z "retro złomu" ;) który by wyglądał tak jak na starych, wielkich, ciężkich pudłach CRT. A przynajmniej jeśli chodzi o Atari.

Ostatnio edytowany przez jury (2013-03-18 20:00:40)

22

Odp: nowa amiga 1000

Ale ja w ogole nie mowie o konwersji do vga tylko o uzyciu tv lcd. Wiem jakie problemy sa z konwerterami.

TV mają wbudowane upscalery i ich jakość zależy mocno od marki i modelu. Często pojawiają się pionowe pasy. Często jest problem z krawędziami. Jednak kiedy nie ma problemów z pasami wynikającymi ze skalowania, warto pokombinować z ustawieniami / siłą sygnału (czasem jest zbyt mocny).

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-03-18 18:42:21)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

23

Odp: nowa amiga 1000

mist

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey