176

Odp: Fortification 2k13

xxl: bo nie kazdy jest tak krotkowzroczny jak ty...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

177

Odp: Fortification 2k13

a czy demo moze uzywac soundboarda, czy to juz nie atari?

przechodze na tumiwisizm

178

Odp: Fortification 2k13

Toz to juz jakis absurd.
Programista atari xl/xe, dla ktorego programowanie tego sprzetu daje fan, do czego ma rowniez swiete prawo, ma sie dostsowac do fanaberii kogos kto nie wiadomo po co, chce miec inny, niekompatybilny procesor. Chyba tylko w celu tworzenia takich flame'ow i komplikowania wszelakich regulaminow dla atari 8bit.
Jak juz to dla 65816 powinna byc oddzielna kategoria. Tylko nie wiem po co bo i tak nikt nic na to nie napisze (w sensie gry na party sOnara).

Te dwa posty powyzej to smiech na sali. Trzymajacy sie 6502c, dla ktorego do tej pory wiekszosc (IMHO) jeszcze siedzi przy atari to jest krotkowzrocznosc?!?!?


edit:
oops "dwa posty powyzej" byly odnosnie wypowiedzi voy'a i jella. W miedzy czasie dopisal sie Candle

Ostatnio edytowany przez mazi (2012-12-20 20:07:17)

179

Odp: Fortification 2k13

Jak dla mnie bardziej profesjonalnie/kulturalnie/fajnie wygląda program, która wypluwa gustowny komunikat "Your proccessor is not supported" zamiast iść w maliny i się wykrzaczyć na komputerze zmodyfikowanym lub jak to woli zmutowanym.


Zapytam z drugiej strony - czy dopisanie tej procedurki zajmie komuś tyle trudu, czasu, wydłuży binarkę a przy tym umniejszając fun z programowania?
Dla podpowiedzi link z atariki: http://atariki.krap.pl/index.php/Progra … _procesora

grzybson/SSG^NG

180

Odp: Fortification 2k13

Przeciez montujacy sobie 65816 wie bardzo dobrze (chyba, ze wczesniej nie wiedzial) ze odcina sobie pelna kompatybilnosc "wstecz". Zrobil to na wlasne ryzyko wiec niech potem nie placze.

181

Odp: Fortification 2k13

voy napisał/a:

Bo nie każdy idzie w puryzm sprzętowy i ma pełne prawo montować sobie w swojej Atarce 65816, czy tam inne dopałki. Może dlatego warto dodać procedurę rozpoznającą procesor?

bzdura.

to moze odrazu rozpoznawac czy w atari jest POKEY, PIA, GTIA, ANTIC, 6502C ?

bo kiedys kts moze wymienic na niecalkiem kompatybilne :D


Candle napisał/a:

a czy demo moze uzywac soundboarda, czy to juz nie atari?

kolejna bzdura. na tym party nie ma konkursu na demo

grzybson napisał/a:

Jak dla mnie bardziej profesjonalnie/kulturalnie/fajnie wygląda program, która wypluwa gustowny komunikat "Your proccessor is not supported"

nastepny.... wykrywaj tez czy uruchomiles na emulatorze bo nie kazdy emulator moze to samo...

Ostatnio edytowany przez xxl (2012-12-20 20:56:37)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

182

Odp: Fortification 2k13

Któś tu się domaga w klupe od Kiera :D

183

Odp: Fortification 2k13

Mazi, dla części ludzi na scenie i poza nią funem jest też modyfikowanie sprzętu, na co Atari (z racji takiej, a nie innej konstrukcji) jest bardzo podatne. Ja nikomu nie narzucam standardów kodowania, ani modyfikacji - te z czasem ustalą się same wg preferencji użytkowników. Standardy z czasem ewoluują i to teraz też ma miejsce.

Szanuję twoje poglądy, ale w tej (i podobnych) dyskusji jestem za dojściem do kompromisu, a nie trzymania się uparcie swojej barykady (dotyczy obu stron (konfliktu? :) ).

@xxl: a pisałem gdzieś o innych układach? Nie odwracaj kota ogonem. Patrz też powyższe akapity.

Ostatnio edytowany przez voy (2012-12-20 20:54:06)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

184

Odp: Fortification 2k13

a byc moze ma to byc demo gry?
panie ograniczony... ale wybaczam ci
pierwszy krok do pokonania swoich ograniczen to zaakceptowanie tego, ze sa...

co wiecej
na komputerze pinokia jest jako zywo wytloczone logo atari, od spodu jest odpowiednia naklejka, w srodku, na plycie glownej (jak juz sie uda ja zobaczyc) widnieje ponownie logo atari, gdyz, jest to atari
jednakze, nie beda dzialac tam "nielegale", bo nie wystepuje tam 6502c
procesor kwestia wtorna
poki jest tam antic/gtia/pokey w dowolnej formie - jest to atari

przechodze na tumiwisizm

185

Odp: Fortification 2k13

no i?

kto tu rozmawia o tym czy Pin ma atari?

poyliles watki

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

186

Odp: Fortification 2k13

voy: wiec moze rozwiazaniem bedzie rozpoczecie developerki dla 65816 i zaprzestanie spogladania w "dol"? Ten procek jest po czesci kompatybilny z 6502c wiec niech to pozostanie niejako bonusem. Natomiast uzytkownicy 816 powinni sie skupic na developmencie pod ten proc bo jak na razie to montowanie go jest swego rodzajem sztuki dla sztuki. Miec zeby miec i biadolic ze cos nie dziala ;)

Niech 65816 zacznie zyc wlasnym zyciem :)

Ostatnio edytowany przez mazi (2012-12-20 21:35:16)

187

Odp: Fortification 2k13

ja to sie zawsze zastanawiam jak mocno trzeba mieć zwalonego proca we łbie, by coś napisać szybcikiem a chwile potem usunąć jeszcze większym szybcikiem gdy przychodzi otrzeżwienie i strach przed oburzeniem ogółu... no offence - nie była to personalna tylko wrzuta a raczej dotyczy wszystkich którzy stosuja taką pojechaną strategie zyciową :/

gep/lamers^dial

188

Odp: Fortification 2k13

to byly 3 posty a teraz sklejone sa w jeden.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

189

Odp: Fortification 2k13

a juz myslałem... btw. przez te lata naoglądałem się takich "szybkich akcji" i mam nerwa w związku z nimi, mea culpa

gep/lamers^dial

190

Odp: Fortification 2k13

@Mazi: jestem za. :) Poczekajmy na finalną wersję turbo Pasia i zobaczmy, jak temat się rozwinie.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

191

Odp: Fortification 2k13

@mazi, xxl
Montujący '816 wie co sobie zamontował. Ale niekoniecznie musi wiedzieć, że coś co próbuje uruchomić wykorzystuje instrukcje, których jego procesor już nie obsługuje (których to nota bene instrukcji ostatnimi latami nikt w produkcjach za często nie wykorzystywał). Jak lepiej mu dać znać - wykrzaczeniem się programu czy ładnym komunikatem?
Tym bardziej, że jest gotowa procka sprawdzająca, więc czy warto się spierać o coś, czego napisanie dla wprawnego programisty zajmie może z 5 minut?

EDIT:
Racja, zobaczymy jak się wątek rozwinie, gdy Pasiowe Turbo będzie dostępne :D

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-12-20 21:45:56)

grzybson/SSG^NG

192

Odp: Fortification 2k13

voy napisał/a:

Bo nie każdy idzie w puryzm sprzętowy i ma pełne prawo montować sobie w swojej Atarce 65816, czy tam inne dopałki. Może dlatego warto dodać procedurę rozpoznającą procesor?

@Voy, według mnie zły tok rozumowania. Według mnie - zakładam, że mam 6502c. Jeśli - jako programista - chcę skorzystać z "dobrodziejstw" nowego/innego sprzętu - to dopiero to robię na przykład:
1. Zakładam, że mam xx816 - sprawdzam jego obecność, jest, włączam do obsługi, jeśli nie ma - zostaję na "standardowej" konfiguracji programu
2. Stereo - jest, gram stereo, nie ma - gram tylko pierwszym POKEYEM - tu nie ma konfliktu
3. VBXE  - wykrywam, że jest - korzystam. Nie ma - jadę w standardzie
4. Extra RAM - jest używam, nie ma - na przykład co chwila doczytuję z urządzenia
Według mnie taka powinna przyświecać idea. Dodatkowo - montując inny procesor/dźwięk/VIDEO itp, itd - godzę się, że coś może u mnie nie działać (na przykład genialna gra ALLEY CAT).

Sikor umarł...

193

Odp: Fortification 2k13

do Grzybsona:
czy programy, ktore korzystaja z trybow GTIA sprawdzaja czy masz sprawne GTIA ?

Ostatnio edytowany przez xxl (2012-12-20 21:50:02)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

194

Odp: Fortification 2k13

Byłem dzisiaj na IRC'u i chłopaki dali mi parę dobrych rad. Napiszę regulamin game compo po swojemu. Cudów nie będzie. To tyle na temat regulaminu. Wszystko co nie będzie na stock Atari prawdopodobnie pójdzie w Wild Game Compo ale jeszcze się nad tym zastanowię.

[opuściłem to miejsce bezpowrotnie][dziękuję za skasowanie mojego konta]

195

Odp: Fortification 2k13

I od tego posta proszę nie rozmawiać o regulaminie, niepublikowanych rozkazach oraz "czy to Atari", bo i tak skasuję.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

196

Odp: Fortification 2k13

no to zostaje wrocic do tematu watku...

na party bede demonstrowal dzialanie HSC z MapRAM, mozliwa jest tez prezentacja realtime jak patchowac dowolna gre aby mogla zapisywac/czytac hiscore z dyskietki :)

zapraszam

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

197

Odp: Fortification 2k13

Ok - Dely; nie kasuj tego posta ;)-

Sonar - przywróć stary reg., bo przynajmniej nikt nic nie gadał. Dopisz, co chcesz, wywal co chcesz, zrób co chcesz. Szkoda tylko, że ktoś się stara i siedzi do 3 rano i wstaje do "huty" o 6:30 i wszystko idzie w piz*du. Ok, dobra. Niech tak będzie.

@XXL - przywieź swój komputer, przedłużacze, kable, monitor i wszytko, co będzie potrzebne do podłączenia. Podłączysz to sobie i osobiście odpalisz cokolwiek będziesz sobie chciał odpalić.

____________________________________________________________________________
Koniec gadania o regulaminie.

Przed zlotem proszę do mnie niczego nie wysyłać. Niczego nie sprawdzam. Jak odpali, to odpali. Jak nie, to nie ;)-

.. i na koniec. Jeśli miałbym cokolwiek robić na Głuchołazy to zrobię to pod warunkiem przywrócenia uaktualnionego regulaminu Waska z Lata Ludzików i Last Party. Jeśli to komuś nie zapasuje, to olewam. Amen.

Kontakt: pin@usdk.pl

198

Odp: Fortification 2k13

mazi: błagam, nie bądź tak krotkowzroczny jak xxl. to, ze cos ma byc przygotowane na party sOnara - nie oznacza ze ma byc uruchamiane tylko na nim. mysle ze zainteresowani chcieliby miec rowniez w przyszlosci odpalania takich dem/gier.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

199

Odp: Fortification 2k13

skoro jest juz oficjalnie regulamin na stronie, to zamiast o nim dyskutowac, wyraze o nim opinie: totalna bzdura - posklejane majaczenia ludzi ktorzy nie maja pojecia o tym o czym pisza, ale im sie wydaje
zenua

przechodze na tumiwisizm

200

Odp: Fortification 2k13

konkrety?