1

Temat: Mega-Kolekcjoner :)

Pare dni temu sprzedawalem na Allegro carta River Raid:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1768930341

Cart byl nowy (kiedys kupilem pare sztuk nowek w oryginalnym pudelku Activision), wiec zalaczylem zdjecia kazdego boku i napisalem w opisie:

"Stan jest idealny - lepszy byc nie moze. Gra byla najwidoczniej przechowywana w bardzo dobrych warunkach. Wyglada jak wlasnie zdjeta ze sklepowej polki."

I napisal do mnie potencjalny klient (nicka nie zdradze gdyz to koresponencja prywatna) przydlugi list, zadajac w koncu 4 pytania o stan pudelka wsrod ktorych bylo jedno, ktore zwalilo mnie z nog (i nie chodzi mi o blad):

Czy folia jest jakoś uszkodzona, mam tu na myśli nawet bardzo niewielkie rozdarcia, dziury etc. Czy jest ona porysowana – „życie pułkowe” ?

:D

Wniosek: nastepnym razem bede pisal: "gra wyglada jakby przez ostatnie 30 lat lewitowala nawet nie dotykajac polki" :)

2

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

To już wyższa szkoła, no shit. A nie pytał czy robiłeś test szczelności folii? I do jakiej głębokości?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Może to jakieś "dziecko pułku" i nie "kąsa fabułki" :)  ?

4

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Apokalipsaaaaaaaaaaaaaa, to musi być poniedziałek rano :O :D

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Nosy: ja myślałem że jesteś profesjonalistą i trzymasz swoją kolekcję w pomieszczeniu wypełnionym gazem obojętnym. Srodze się zawiodłem ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Kolekcjonerstwo schodzi na ..... chirurgię ? :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Musi to jakiś żołnierz...

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

nosty napisał/a:

Pare dni temu sprzedawalem na Allegro carta River Raid:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1768930341

Cart byl nowy (kiedys kupilem pare sztuk nowek w oryginalnym pudelku Activision), wiec zalaczylem zdjecia kazdego boku i napisalem w opisie:

"Stan jest idealny - lepszy byc nie moze. Gra byla najwidoczniej przechowywana w bardzo dobrych warunkach. Wyglada jak wlasnie zdjeta ze sklepowej polki."

I napisal do mnie potencjalny klient (nicka nie zdradze gdyz to koresponencja prywatna) przydlugi list, zadajac w koncu 4 pytania o stan pudelka wsrod ktorych bylo jedno, ktore zwalilo mnie z nog (i nie chodzi mi o blad):

Czy folia jest jakoś uszkodzona, mam tu na myśli nawet bardzo niewielkie rozdarcia, dziury etc. Czy jest ona porysowana – „życie pułkowe” ?

:D

Wniosek: nastepnym razem bede pisal: "gra wyglada jakby przez ostatnie 30 lat lewitowala nawet nie dotykajac polki" :)

Nosty, a czy jego nick jest dwuliterowy, a jedna z liter rzadko spotykana w polskich wyrazach? :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

9

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Hahaha, to ja wiem chyba nawet kto to.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Jak pisalem, nie wypada mi ujawniac nicka z prywatnej korespondencji.

Ale Duddiemu, gdyby szukal pracy, wróżę swietlaną przyszlosc w dowolnej trzyliterowej agencji sledczej :)

11

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Czy pierwsza iterka to V , a druga to L.....OL ? ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-08-22 11:57:22)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

vlx ???

13

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

@AS: mają być dwie a nie trzy literki :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

14

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

eee tam!
- nie bawię się z Wami :P
nie znam wszystkich na allegro :)

15

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

AS... napisał/a:

nie bawię się z Wami :P

I słusznie.

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

16

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

AS... napisał/a:

eee tam!
- nie bawię się z Wami :P
nie znam wszystkich na allegro :)

AS, tego gościa musisz znać :). A Nosty chyba nie jest jedyny, który się na niego natknął.... :). Grzeniu zgadł doskonale :D

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

17

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Na pewno większość go kojarzy bo V... jest na allegro od bardzo dawna.

18

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

nosty napisał/a:

Pare dni temu sprzedawalem na Allegro carta River Raid:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1768930341
...
Czy folia jest jakoś uszkodzona, mam tu na myśli nawet bardzo niewielkie rozdarcia, dziury etc. Czy jest ona porysowana – „życie pułkowe” ?

No właśnie ... 
Na wskazanej aukcji brakuje ewidentnie 2 zdjęć - ciekawe, że tylko MEGAkolekcjoner TO zauważył :D
I właśnie na tych rogach:
- była rozdarta folia
- były zadrapania folii
- były bąbelki w folii
- były dziury w folii
- był ewidentny brak folii
- był kurz na folii
- była dziura w pudełku przez którą wlatywały mole bo pudełko było trzymane w szafie z korzuchem a nie w sejfie
... :P

a tak poważnie ...  super stan pudełka ... i widać, że celnik nie bawił się nożem do otwierania konserw...
pozazdrościć ... Gdyby ci coś jeszcze zostało z tymi molami w TYM stanie i chciałbyś się pozbyć ... szukam kilku tytułów w stanie nie naleśnikowym z tych pięknych czasów
Pozdrawiam
młodszy kolekcjoner

19

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

A tak przy okazji - czy ktoś widział grę Nadral w oryginale?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

20

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Nie ma czegoś takiego jak Nadral w oryginale. (EDIT: Chyba że w prywatnej kolekcji autora, ma się rozumieć.)

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-08-23 12:03:09)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

21

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Krótki napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak Nadral w oryginale. (EDIT: Chyba że w prywatnej kolekcji autora, ma się rozumieć.)

Dzięki, chciałem się tylko upewnić :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

22

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

To jeszcze pociągnę wątek.... Czy Sea Wolf II był wydany samodzielnie? Widziałem kiedyś oryginał na kasecie razem z Gunfight'em. Jeśli ktoś ma i chciałby się pozbyć - sowicie wynagrodzę :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Normalnie "folia twoju mać"...

BP NMSP

I Ty zostaniesz big endianem...

24

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

Dodam jeszcze, że może być bez folii, oryginalnego tekturowego opakowania, tudzież w nieco nadszarpniętym zębem czasu, pudełko od kasety może mieć rysy i pęknięcia. Jedyny wymóg to wczytująca się cała kaseta i wkładka do niej :D :D :D

Ostatnio edytowany przez Duddie (2011-08-23 20:09:33)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

25

Odp: Mega-Kolekcjoner :)

A jak wczytujesz całą wkładkę do komputera, skoro ma się wczytywać i kaseta i wkładka? :P

Sikor umarł...