Temat: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Tak jak w opisie kupię kartę graficzną do wyżej wymienionych modeli, lub zamienię na komputer Atari TT .
Komputer co prawda niekompletny brakuje klawiatury oraz HDD z klapką konfiguracja 4MB ST-ram i 16MB TT-Ram, był to sprzęt zarezerwowany dla Cypriana ale termin umówiony minął więc może komuś posłuży .


Pozdrawiam

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

2

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Ja wprawdzie nie mam karty graficznej, ale chetnie bym kupil (to atari tt bym kupil, nie karte) :)

Ostatnio edytowany przez sqward (2011-08-11 14:44:55)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

3

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

@sqward: He, he dobre... To ja się przyłączę: Ja też chętnie kupię :-)

4

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Czwarty w kolejce :D

5

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

To ja tez jestem zainteresowany ;)

6

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Tak czułem że zainteresowanie kupnem przerośnie zainteresowanie sprzedaży lub zamiany :) Fakt że jeden i drugi "sprzęt" to rzadkość. A tak na poważnie nie wykluczam że sprzedam TT-kę bo mam dwie , choć wolałbym wymienić się na coś . Może ktoś ma Amigę 2000 z kontrolerem hdd ???? tego obecnie szukam poza grafiką oczywiście .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

7

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Amigę 2000 mozna kupic za 200zł, jakiś kontroler scsi do kupienia ok 80-150zł w zależności od okazji (taki najpopularniejszy to OCTAGON).

Nawet teraz jest do kupienia na allegro amiga:
http://allegro.pl/amiga-2000-klawiatura … 92945.html

a kontrolery hdd tez do kupienia:
http://efunzine.com/efnz.php?a=pro& … 221b6afe1f
http://cgi.ebay.pl/bsc-Oktagon-A-L-F-3- … 5ae1fbec35
http://cgi.ebay.pl/Commodore-A2090-SCSI … 5ae1fbec6e
http://cgi.ebay.pl/Nexus-SCSI-Controlle … 5ae1fbec86



Tak na upratego mógłbym to kupić i się zamienić ale pewnie wolisz samemu sobie dobrac komponenty.
Tak czy inaczej jestem zainteresowany kupnem Atari TT

Ostatnio edytowany przez atarens (2011-08-11 19:43:11)

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

<flame>Paczcie, Amiga 2000 za 200PLN a Falcon 030 za 1500 PLN, z tego wynika że Falcon jest c.a. 150 razy lepszy od Amigi ;)</flame>

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Adam bo tak jest :) .

atarens : tak jak pisałem sprzęt jest niekompletny brak FDD HDD z klapką klawiatury oraz myszy, stan zewnętrzny oraz wewnętrzny też pozostawia do życzenia . Jedyny plus to że działa ale wymaga sporego wkładu pracy, dlatego nie myślę tu o takich kwotach jak przytoczyłeś , podam ci link gdzie możesz zobaczyć jak komp działa a dokładne fotki mogę zrobić jutro i ci wysłać i w tedy można mówić o jakiejś cenie ewentualnej . Na filmiku są dwie TT mówimy o tej z lewej strony , z prawej to moje cacko którego nie sprzedam a do którego potrzebuję grafikę . Szkoda że nie ma takiego sprzedawcy jak E-Fuzine bo widzę żże do Amig nadal można nabyć grafiki i to od ręki . Ja ją wyceniam na jakieś max 200 pln

Link :http://www.youtube.com/watch?v=X4UumrFWeOs

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2011-08-11 20:53:07)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

10

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Jak już porównywać falcona to najprędzej do amigi 4000. Ale i w tym wypadku atari i tak lepsze ;)

11

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Amiga 4000 od gołego Falcona będzie szybsza (CPU) i zdecydowanie więcej softu dedykowanego na niej odpalisz oraz więcej dedykowanego hardwareu podłączysz ;)

Może lepiej napisać: Falcon jest bliższy sercu ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2011-08-12 05:41:43)

12

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

glowas11 napisał/a:

Tak jak w opisie kupię kartę graficzną do wyżej wymienionych modeli, lub zamienię na komputer Atari TT

A może to być karta mono ? :)
http://artur.ataritt030.info/fotki/escreen.jpg

Było miło :) Do widzenia.

13

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Czy ta karta nie wymaga przypadkiem jakiegoś specjalnego monitora? Jaką daje rozdzielczość?

14

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

http://dev-docs.atariforge.org/files/E-Screen.pdf

Na tej którą mam jest złącze 15-pin więc wynikałoby, że można podłączyć monitor VGA. Sprawdzałem i nawet uzyskałem obraz na zwykłym monitorze. Piszę "nawet" bo nie lubię tych edytorów rozdzielczośći :)

Było miło :) Do widzenia.

15

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Cze Artil-wroc widzę że ma możliwość wyświetlenia rozdziałki 1280-1024 ciekawa propozycja wolałbym analogiczną która dała by kolor . Artik-wroc napisz mi na priv jaka cena tej karty ja dziś wyjeżdżam do Zielonej Góry na 3 dni będę we wtorek to byśmy się zgadali .


Pozdrawiam

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

16

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

btw nie zgodziłbym się. Jest to karta ECL do podłączenie Mega STE pod monitor wysokiej rozdzielczości od TT-ki. Spójrzcie na rozpiskę pinoutów. Podłączenie monitora VGA może skutkować pojawieniem się marnej jakości obrazu (w dobrym przypadku) lub spaleniem karty/monitora w przypadku ekstremalnym.
Tym niemniej - dla użytkowników Megio STE i Calamusa (szczególnie w wersji 1.09N) jest to super karta pozwalająca na komfortową pracę w wysokiej rozdzielczości (po zastosowaniu monitora od TT-ki).
W Medze ST wymaga dodatkowo adaptera na VME.

Sikor umarł...

17

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Sikor faktycznie teraz dopiero się przyjrzałem masz rację niemieckiego to ja za ząb i w dodatku nie lubię ale faktycznie pinout by to potwierdzał , wniosek z tego że mnie się nie przyda ta karta mimo to dziękuje artik-wroc . Może trafi ci się coś innego najlepiej kolor , chcę wydać na kartę powiedzmy +- 400 pln .

Ps. dzięki Sikor za uwagę.

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

18

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

A ja w swojej TT-ce mam bodajże kartę GFX Matrix TC1208, tylko coś mi się nie udawało jej odpalić, sieczka na ekranie... Muszę raz jeszcze pobawić się sterownikami, żeby mieć pewność że jest wadliwa bądź sprawna :)

19

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Sieczka na ekranie to może być wina pamięci na karcie .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

20

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

@artik-wroc: Masz na sprzedaż tą kartę? Za ile?

21

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Sikor napisał/a:

btw nie zgodziłbym się. Jest to karta ECL do podłączenie Mega STE pod monitor wysokiej rozdzielczości od TT-ki. Spójrzcie na rozpiskę pinoutów. Podłączenie monitora VGA może skutkować pojawieniem się marnej jakości obrazu (w dobrym przypadku) lub spaleniem karty/monitora w przypadku ekstremalnym.
Tym niemniej - dla użytkowników Megio STE i Calamusa (szczególnie w wersji 1.09N) jest to super karta pozwalająca na komfortową pracę w wysokiej rozdzielczości (po zastosowaniu monitora od TT-ki).
W Medze ST wymaga dodatkowo adaptera na VME.

Po pierwsze nie mam MSTE, więc sprawdzałem ją w TT-tce i działała (niewykluczone, że przez przypadek). Po drugie przejrzyj instrukcję do końca (ostatnia strona) zobaczysz wtyk VGA i przeczytaj to co napisałem kilka postów wyżej (brak złącza ECL). Po co odrazu rzucać felerne wnioski i straszyć ludzi ? :)
Poza tym to była tylko propozycja, ja się nie narzucam.

W MegaST niestety nie chciała mi działać, może przejściówka nie od tej wersji karty:
http://artur.ataritt030.info/fotki/vme.jpg

marekp napisał/a:

@artik-wroc: Masz na sprzedaż tą kartę? Za ile?

Nie chciałem jej specjalnie sprzedawać, ot poprostu moja TT-tka fiksuje i przydała by się jakaś sprawna.

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-08-12 13:52:47)

Było miło :) Do widzenia.

22

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

@artik: pijesz do ostatniej strony instrukcji? wyjaśniam: pin 4 wtyczki i pin 15 wtyczki we wskazanej.
Aha, TT-ka ma takie wyjście standardowo, gwoli wyjaśnienia - dla nieposiadających tego komputera. Dodatkowo w TT-ce na odpowiednich wyjściach masz sygnały RGB w standardzie VGA oraz sygnały synchronizacji do tegoż.

Ostatnio edytowany przez Sikor (2011-08-12 17:53:52)

Sikor umarł...

23

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Sikor napisał/a:

@artik: pijesz ... ?

Nie, dziękuję :)

Sprawy nie było, karty nie mam, koniec tego wątku w tym temacie :)
Matrix-a nie oddam :) Mam jeszcze jakiś polski wynalazek podobny do NovaVME, ale to zabytek klasy I.

A tak właściwie to jest schemat karty NovaVME może by zrobić kilka sztuk dla zainteresowanych ? Choć wsad do GAL-a mam tylko dla ATI Mach64.

Było miło :) Do widzenia.

24

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

nooo, matrix jest fajną kartą ;) A ten wynalazek był opisany w którymś bodajże ST Fan-ie (nie sprawdzęw którym, bo swoje egzemplarze "pożyczyłem" pewnej osobie mieszkającej około 25 km od Warszawy i nigdy nie wróciły...). A na kolejną kartę mnie teraz po prostu nie stać :/
Pozdrawiam ;)

Sikor umarł...

25

Odp: Grafika do TT/ Mega STE lub zamienie na TT

Cze Artik-wroc a co to za karta konkretnie jakie możliwości daje ( rozdziałka , kolory ) gdyby dało się ustawić 1024-768 256 kolor to ja już byłbym zainteresowany .

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)