26

Odp: SIO wpada $F8

nie bądź taki - wskaż mi chociaż kierunki poszukiwań...

ja bazuję na tym co PRZECZYTAŁEM w SIO Atariki, nie ma.

27

Odp: SIO wpada $F8

bezrobotny napisał/a:

nie bądź taki - wskaż mi chociaż kierunki poszukiwań...

kierunek==>czytaj od lewej do prawej, przesuwając się co wiersz do dołu...

Sikor umarł...

28

Odp: SIO wpada $F8

mógłby Ktoś mi pomóc?

29

Odp: SIO wpada $F8

A rozumiesz wyrażenie "wszystko, co jest podlinkowane"?

KMK
? HEX$(6670358)

30

Odp: SIO wpada $F8

przeczytałem po koleii:

http://atariki.krap.pl/index.php/SIO
http://atariki.krap.pl/index.php/Lista_ … ug_funkcji
http://atariki.krap.pl/index.php/POKEY
http://www.atariarchives.org/dere/

i nic... a może chodzi o systemy turbo?

31

Odp: SIO wpada $F8

Napisałem Ci $53.
Pomyśl może czym się różni od $D3 o którym to rozkazie pisałeś...
I czego status można w ten sposób sprawdzić.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

32

Odp: SIO wpada $F8

ludzie darujcie, skąd mam to wiedzieć skoro nie pisze.

gdyby to był numer sektora to bym się domyślił, że chodzi o turbo, ale to ustawiony 8 bit w komendzie, nie wiem co to oznacza... skąd mam wiedzieć...

nie możecie napisać po prostu? szkoda zaśmiecać wątek...

33

Odp: SIO wpada $F8

No a jak sprawdzić czy podłączona stacja obsługuje to turbo??? (a są takie turba, które w rozkazie ustawiają 7 bit - i to nie jedno a do tego popularne). Co oznacza, że nie czytałeś zbyt wiele.
Masz jakiś inny prostrzy/ciekawszy sposób??
Twoja stacja nie obsługuje tego protokołu więc - zupełnie prawidłowo - jest błąd.

No i masz racje faktycznie "nie pisze", ale za to "jest napisane".

Ostatnio edytowany przez Pecus (2011-05-23 12:19:55)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

34

Odp: SIO wpada $F8

bezrobotny napisał/a:

a może chodzi o systemy turbo?

Człowieku, rozumiesz wyraz "wszystko"? Skoro "systemy turbo" są podlinkowane i poradzono Ci przeczytać "wszystko, co jest podlinkowane", to z czym masz problem?

nie możecie napisać po prostu? szkoda zaśmiecać wątek...

A Ty nie możesz po prostu przeczytać, co Ci każą, zamiast zaśmiecać wątek?

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-05-23 10:40:54)

KMK
? HEX$(6670358)

35

Odp: SIO wpada $F8

Jednakże drugi bajt tego bloku, zawierający wartość bajtu DCMND bloku DCB, jest zwiększony o 128 (ORA #$80). - ???

ale nadal kwestia tego crc jest dla mnie niezrozumiała, czy bajty dodają się razem z bitem przeniesienia C?

coś nie tak z tym crc, bo APE też nie wychwytuje tej komendy $D3...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-05-23 14:25:37)

36

Odp: SIO wpada $F8

zastanawia mnie jeszcze to: "Przesłanie potwierdzenia końcowego ("C" lub "E") musi nastąpić w czasie od 850 usec. do 16 msec. po przesłaniu bloku danych.

Ogólnie potwierdzenie końcowe ("C" lub "E") musi nadejść z urządzenia nie wcześniej niż po 250 usec. i nie później niż po 255 sekundach - czyli po 4 minutach i 15 sekundach - od nadesłania potwierdzenia komendy ("A"). "

nie ma tu jakiejś sprzeczności? czy taka stacja dyskietek na przykład wyrobi się z zapisem danych w ciągu 16ms?

37

Odp: SIO wpada $F8

Może mi Ktoś powiedzieć jak liczy się sumę kontrolną, czy przez ADD czy ADC?

38

Odp: SIO wpada $F8

http://www.youtube.com/watch?v=UBo8KXc83tc

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2011-05-23 22:21:12)

39

Odp: SIO wpada $F8

@bezrobotny: http://atariki.krap.pl/index.php/Katego … nik_kodera

Co do "milisekund", na samym dole jest podana bibliografia, w razie wątpliwości, czy w haśle nie ma błędu, możesz tam zajrzeć.

KMK
? HEX$(6670358)

40

Odp: SIO wpada $F8

czy komendy $58 też powinienem się spodziewać?

czy ten czas od skasowania COMMAND do wysłąnia ACK wynosi maks. 16 ms, czy może jednak więcej?

41

Odp: SIO wpada $F8

Bezrobotny miał nosa, w Atariki rzeczywiście był błąd.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

42

Odp: SIO wpada $F8

a w którym miejscu i czy poprawione :)? a już widzę,

a co myślicie o komendzie $58? interesuje mnie też maksymalny czas pomiędzy skasowaniem COMMAND i wysłaniem ACK...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-05-24 10:15:58)

43

Odp: SIO wpada $F8

I bardzo dobrze, warto mieć zróżnicowane zainteresowania.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

44

Odp: SIO wpada $F8

zrobiłem taką małą iterakcję, na wszystkie komendy odpowiadam NACK... cuda normalnie cuda z tą spartą...

45

Odp: SIO wpada $F8

Pasjonujące.

KMK
? HEX$(6670358)

46

Odp: SIO wpada $F8

chłopaki nie czepiam się, ale weźcie to przeczytajcie:

6c) jeśli to jest zapis bloku danych, komputer przesyła blok danych plus sumę kontrolną do urządzenia. Po jego przyjęciu, jeśli blok danych jest poprawny, urządzenie odpowiada kodem $41 ("A") i przystępuje do np. zapisania danych na nośnik. W przeciwnym wypadku, jeśli w nadesłanym bloku danych urządzenie stwierdzi błąd sumy kontrolnej lub inne nieprawidłowości, odpowiada kodem $4E ("N") lub nie odpowiada w ogóle, a blok danych ignoruje. W następnej fazie urządzenie informuje komputer o wykonaniu kodem "C" lub "E" o znaczeniu jak powyżej, i na tym transmisja się kończy. Przesłanie bloku danych musi rozpocząć się nie wcześniej niż 1000 usec. i nie później niż 1800 usec. po przesłaniu ostatniego bitu potwierdzeniu przyjęcia komendy (pierwszym "A"). Rozpoczęcie przesłania potwierdzenia otrzymania bloku ("A" lub "N") musi nastąpić w czasie od 850 usec. do 16 msec. po przesłaniu ostatniego bitu bloku danych.

We wszystkich 3 przypadkach transmisja potwierdzenia końcowego ("C" lub "E") z urządzenia musi rozpocząć się nie wcześniej niż po 250 usec. i nie później niż po 255 sekundach - czyli po 4 minutach i 15 sekundach - od przesłania ostatniego bitu potwierdzenia komendy ("A") (6a, 6b) lub od odebrania ostatniego bitu bloku danych (6c).

same sprzeczności i nie wiadomo o co chodzi - do poprawki.

47

Odp: SIO wpada $F8

Z "samymi sprzecznościami" chyba lekko przesadziłeś. Po prostu ten kawałek:

bezrobotny napisał/a:

W przeciwnym wypadku, jeśli w nadesłanym bloku danych urządzenie stwierdzi błąd sumy kontrolnej lub inne nieprawidłowości, odpowiada kodem $4E ("N") lub nie odpowiada w ogóle, a blok danych ignoruje. W następnej fazie urządzenie informuje komputer o wykonaniu kodem "C" lub "E" o znaczeniu jak powyżej, i na tym transmisja się kończy.

trzeba pewnie uzupełnić:

W przeciwnym wypadku, jeśli w nadesłanym bloku danych urządzenie stwierdzi błąd sumy kontrolnej lub inne nieprawidłowości, odpowiada kodem $4E ("N") lub nie odpowiada w ogóle, a blok danych ignoruje, i na tym transmisja się kończy (po stronie komputera następuje błąd timeout i powtórzenie komendy).

Jeśli blok danych był w porządku, to w następnej fazie urządzenie informuje komputer o wykonaniu kodem "C" lub "E" o znaczeniu jak powyżej, i na tym transmisja się kończy.

Acz można to było samemu wymyślić.

KMK
? HEX$(6670358)

48

Odp: SIO wpada $F8

wyczytałem w atariki, że w synchromeshu do stacji wysyłany jest kodzik, czyli ta komenda $58 to chyba nie jest przypadek? pytam z ciekawości...

a jak odróżnia się turbo w CA2001 i jak w LDW2000 skoro pierwsza pracuje z 38k, a druga z 68kB/s?

49

Odp: SIO wpada $F8

bezrobotny napisał/a:

wyczytałem w atariki, że w synchromeshu do stacji wysyłany jest kodzik, czyli ta komenda $58 to chyba nie jest przypadek? pytam z ciekawości...

Przypadek. Komputer wysyła przez SIO przypadkowe bajty, a stacja na nie przypadkowo reaguje. Działanie SIO jest złudzeniem powodowanym przez bezpośrednie działanie Absolutu(tm)

a jak odróżnia się turbo w CA2001 i jak w LDW2000 skoro pierwsza pracuje z 38k, a druga z 68kB/s?

To zależy. Stacja nie musi niczego odróżniać, bo albo obsługuje to, albo tamto ("zła" prędkość transmisji powoduje błędy sumy kontrolnej, a to patrz protokół SIO). Komputer jeśli ma sprawdzić, czy stacja obsługuje to czy tamto, ustawia najpierw np. 38,4 kbps i wysyła rozkaz Status. Jak się uda, to to jest właśnie to. Jeśli nie, to przestawiasz w 68,2 kbps i ponawiasz.

KMK
? HEX$(6670358)

50

Odp: SIO wpada $F8

Draco - ja sobie potroluje - juz wiem co miales na mysli mowiac na Grzybsoniadzie o panie BEZROBOTNYM ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey