476

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Co nie zmienia faktu, że używanie "bynajmniej" w miejsce "przynajmniej" etc jest częstym błędem. Dla osoby, która widzi różnicę pomiędzy tymi słowami, komiczne jest, gdy ktoś sobie zaprzecza. "Bynajmniej mnie to bardzo cieszy". "Bynajmniej mam taką nadzieję", czyli wychodzi na to, że gepard tej nadziei nie ma.

oto koło :r przyp "pole 3,142857 * :r * :r przyp "l 2 * 3,142857 * :r przyp "i l / 360 powtórz 360 [np :i lw 1] już

477

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Protestowanie przed tym to praca co najmniej syzyfowa.


Postarajmy się rozróżnić ewolucję języka (która jest zjawiskiem normalnym i zrozumiałym) od zwyczajnej głupoty. Jakoś zastępowania przez wiele osób zwykłego przecinka przez słowa na k czy p nie uznajemy chyba za pozytywną zmianę językową i nie zaczniemy stosować tego w piśmie.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2011-04-13 18:43:58)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

478

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Seban: możesz jeździć po Lechu K. ile chcesz, przecież Ci nie zabronię, każdemu wedle zasług. Jest wolność słowa i ponoć nawet demokracja.

Gepard... nie zrozumiałeś mnie... nie o to mi chodziło, spróbuję to wyjaśnić w inny sposób... może na dwóch przykładach związanych z tym wątkiem, ok?

Jeżeli komuś zarzuca się cokolwiek. Np. brak szacunku do osób zmarłych, a potem robi się dokładnie to samo tylko w stosunku do innej osoby, to już pomijając wszelakie inne aspekty z tym związane to chyba nie jest fair?

Drugi przykład to będzie przykład dotyczący mojej osoby...

Przez całe lata na tym forum (związanym de facto właściwie z Atari i szeroko pojętą demo-sceną) pojawiały się różne sporadyczne przypadki głoszenia jedynie słusznej wiary/wyznania, demonstrowania słuszności jedynie słusznych poglądów. Występowały elementy zarówno religijne jak i polityczne. Różne posty, różnych ludzi... mniej lub bardziej traktujące o tym że "to jest słuszne", "tamto jest słuszne", itd. Część osób zakładała iż ich tok rozumowania albo światopogląd jest jedynie słuszny... prezentowały swoje poglądy jako pewnik...

Długo to tolerowałem i po prostu uśmiechałem się pod nosem, lub czasami zaciskając zęby i powstrzymując się od komentarza, to był objaw mojego zdrowego rozsądku, pozostawiałem te wypowiedzi bez komentarza, w końcu to forum o Atari...

Przyszedł jednak ten wątek i coś w mnie pękło, pomyślałem sobie że skoro inni są tak pewni słuszności swoich poglądów że uważają wszystkich myślących inaczej za "błądzących", "nienormalnych", "zło wcielone"... że jednak się odezwę i zaprezentuję mój pogląd... być może uda się pokazać iż są ludzie którzy nie myślą inaczej, że mogą mieć inne poglądy i wcale się nie zgadzają z tym co tak dumnie było tutaj prezentowane...

...no i się zaczęło... jak się zebrało parę osób odbiegających od głównego nurtu katolicko/chrześcijańskiego, to automatycznie ich wypowiedzi stały się "atakiem na kościół katolicki", "obrazą uczuć religijnych", "popieraniem komuchów", "SB-cją", itp.

Jest to nie tyle ciekawe co dziwne i zatrważające zjawisko. Równie dobrze mógłbym przez cały ten czas przy każdym poście który zahaczał o wątki polityczne lub religijne drzeć japę że obrażanie mnie, narzucacie mi swój światopogląd lub mógłbym protestować że to jest forum o Atari i nie życzę sobie mieszania polityki i wiary w sprawy Atari... teraz chyba żałuję iż tego nie robiłem ;)

Jednak jak to zwykle bywa przy dyskusji o tych dość trudnych tematach, gdy zaczęło brakować racjonalnych argumentów w logicznej dyskusji - pojawiła się nagle znana wszystkim "obraza uczuć religijnych", podział na komuchów, lewaków, PiSowców, Mohery, itd.

Teraz już wiemy kto ma jakie poglądy i za paręnaście lat, nowy IPN, w nowej Polsce,  będzie miał pełne ręce roboty przy analizowaniu postów na forum i segregowaniu wierzących i buntowników. Przedstawiciele nowej ultra-prawicowej władzy powołają do życia oddziały nowej świętej inkwizycji, które będą z chirurgiczną precyzją wyrywać anty-chrześcijańskie jednostki... i wysyłać je do obozów pracy na rzecz nowej katolickiej wspólnoty i nowego ładu w tym jakże katolickim kraju. A będzie to jedyna słuszna droga... wszakże będą to robić znowu w imię boga ;)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-04-13 20:43:35)

479

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

o w mordę... Pecuś, siedziałeś spokojnie przez tryliony postów, w których aż gęsto było od niegramatycznych zwrotów, wypełnionych plejadą często nawet ortograficznych wynaturzeń i raptem po przeczytaniu mojego postu przysłowiowa miarka sie przebrała? Czy może moje posty niosą treści, z którymi się nie zgadzasz?
Jestem tylko zwykłym historzyną (po najzwyklejszych studiach humanistycznych). Za wysokie progi jak dla mnie by deliberować  o poprawnej polszczyźnie. Dodatkowo sytuacja życiowa zmusiła mnie by najzwyczajniej w świecie ryć w ziemi, nieustannie machając łopatą, przebierając grabiami i od czasu do czasu dla urozmaicenia mego żywota pokierować jazdą jednej z wypełnionych ziemią do kwiatów taczek. Gdzie mi tam do tych wszystkich "docentów Miodków" czy "profesorów Bralczyków" tego forum....
Dlatego przepraszam, że zbrukałem tę wspaniałą polską mowę i postaram sie więcej tego nie czynić...
Hmmm...ale zaraz zaraz...przecież zapomniałem że jestem Kaszubą i to dodatkowo wżenionym w rodzinę wywodzącą się z tak znienawidzonej ostatnio mniejszosci narodowej..."My som zakamuflowane Niemcy, my smom pionta kolumna". Moze dlatego mam w głębokim poważaniu Polandię i polski język??? ;)
Cos w tym jest...

gep/lamers^dial

480

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Na marginesie, miast wcinać się i zwracać mi uwagę, postaraj się dorzucić coś konstruktywnego do tego wątku, jeśli uważasz że jest taki pasjonujący, bo na razie próżno czegoś takiego od Ciebie się w postach doszukać

Tomaszu, nie zasmucaj mnie tu podwojnie - po pierwsze w tym rekordowo dlugim watku udzielilem sie w pewnym miejscu (dajac namiar na wazny tekst), po drugie - odkryl to juz Pecus. :P
Przeczytaj raz jeszcze uwaznie ten watek albo awaryjnie zaprzegnij do pracy pewien bardzo pomocny mechanizm, obecny takze na tym forum. :)

gepard napisał/a:

Mimo wszystko po Draconie spodziewam sie konstruktywnych rzeczy, przecież nie będzie chłopak trollował?
bynajmniej mam taka nadzieję...

Ja tez spodziewalem sie nieco innej odpowiedzi od Ciebie. W "trollowaniu" obawialbym sie ulec tutejszym mistrzom, ktorzy pokonaliby mnie doswiadczeniem wiec tu sie wstrzymam... ;)


gepard napisał/a:

Dlatego przepraszam, że zbrukałem tę wspaniałą polską mowę i postaram sie więcej tego nie czynić...

Przeprosiny przyjete. :D
W koncu swiadomosc popelnienia bledu jest wazna gdyz jak to juz ktos kiedys zauwazyl, na bledach mozemy sie sporo nauczyc. ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-04-13 19:34:58)

481

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Czy może moje posty niosą treści, z którymi się nie zgadzasz?

Przemyśl swoją uwagę i zastanów się czy nie tworzysz sobie wrogów tam gdzie ich nie ma. Twoje poglądy mnie nie interesują z prostej przyczyny - są Twoje a nie moje.
A dlaczego zareagowałem na głupie użycie "bynajmniej" napisałem w swoim poście - bo w odróżnieniu od innych zwykłych ortografów czy błędów gramatycznych, to właśnie działa na mnie jak płachta na byka. Miałeś pecha - trudno :)

P.-S. Miałem (i niestety mam ciągle) styczność z dość "wysoką" polityką i zapewniam Was, że ci śmiertelni (przed kamerami) wrogowie prywatnie są w większości doskonałymi kumplami a w życiu chodzi im głównie o wygodne życie bez przepracowywania się. A jeśli po zmianie opcji odbywa się czystka na stołkach w spółkach skarbu państwa to ci obejmujący władzę sami załatwiają swoim przeciwnikom ciepłe posadki na przeczekanie.
Cała ta piękna retoryka, którą słyszymy w mediach nie ma dla nich żadnego znaczenia. Zastanawiam się dlaczego ma znaczenie dla Was....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

482

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pecus napisał/a:

Miałem (i niestety mam ciągle) styczność z dość "wysoką" polityką ...[ciach]

Możesz z lekka zdradzić te styczności ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

483

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

484

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pecus napisał/a:

P.-S. Miałem (i niestety mam ciągle) styczność z dość "wysoką" polityką i zapewniam Was, że ci śmiertelni (przed kamerami) wrogowie prywatnie są w większości doskonałymi kumplami a w życiu chodzi im głównie o wygodne życie bez przepracowywania się. A jeśli po zmianie opcji odbywa się czystka na stołkach w spółkach skarbu państwa to ci obejmujący władzę sami załatwiają swoim przeciwnikom ciepłe posadki na przeczekanie.
Cała ta piękna retoryka, którą słyszymy w mediach nie ma dla nich żadnego znaczenia. Zastanawiam się dlaczego ma znaczenie dla Was....


Cieszę się, że ktoś o tym napisał - niestety, cały ten wątek dowodzi, że nawet nasi forumowicze są podatni na obraz "polskiej polityki", taki jak próbują kształtować politycy i media - dawno już zostało powiedziane, że podzielonym społeczeństwem najłatwiej się rządzi...

485

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@macgyver, @Pecus: No dobrze - stwierdziliście fakt. Jak to zmienić? Jak wpłynąć na to, jak w przyszłości będzie wyglądać Polska?

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

486

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

1. Wyjść z inicjatywą obywatelską zmiany lub ustanowienia nowej ustawy zasadniczej, której nieodłączną częścią powinna być ordynacja wyborcza. Każdą zmianę w tej ustawie i ordynacji wyborczej zatwierdzać powinno referendum ogólnonarodowe przy minimalnej frekwencji 66%.
2. Bez gadania podporządkować się wynikom referendum.

487

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gdy zaproponowałem na forum obywatelską wersję zmiany w ordynacji wyborczej, to zostałem wyśmiany za jest bezsens...może jest i bezsensowna ale daje szanse na jakieś realne zmiany na stanowiskach, które są 2/3/4/5 letnimi synekurami.

488

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wprowadzisz zmianę, a sejm natychmiast zmieni zmianę, bo ma takie prawo.

489

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads … 88_500.jpg - true

Sikor umarł...

490

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nawiązując do wątku przewodniego tematu bo wiele różnych się tutaj pojawiło, w Serbii ludzie już zaczynają protestować: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dziesiat … omosc.html. Ciekawe czy protestują dla dobra ogółu ...

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-16 15:51:51)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

491

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Hmm , Grzeniu akurat mialem okazje byc i w Serbii i w paru innych miejscach,  wierz mi, nie chcesz zobaczyc do czego te protesty doprowadzaja.To sa Balkany, inna mentalnosc, inna kultura . I do usranej smierci mozna to analizowac siedzac w ciepelku w domu i czytac przefiltrowane wiadomosci na necie i sie dziwic dlaczego oni nie sa tacy jak moi znajomi?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Serb kiedys byl panem , aktualnie bez dostepu do morza , bez kolebki nacji " ktora aktualnie nazywa sie Kosovo "
Serb zrobil sie dziadem

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

493

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

(jer - to odnośnie inicjatywy obywalelskiej)

czytam i czytam i... coś napiszę, taką pewną historię, w której brałem udział i byłem niejako spiritus movens całego zamieszania, otóż....

w Piotrkowie, jest (nie jedna) spółdzielnia mieszkaniowa, PSM (Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa). Od znajomej tam pracującej, dowiedziałem się, o ... nazwijmy to grubych nieścisłościach, łapówach itd itp, dzięki którym przetargi na np. obsługę informatyczną wygrywa zaprzyjaźniona prezesowi firma, tak samo jest z zaopatrzeniem w papier, urządzenia (np. switch do 15 komputerów za 7 tyś zł) i pewnie wiele innych. Do tego, prowadzona jest przechowalnia dla pijących pracowników - taki pion/dział, gdzie spokojnie doczekują do emeryturki.
Było to 6-7 lat temu.
Założyłem stronką psm.xt.pl - już jej nie ma, ale nagłówek otwiera się z tytułem "przekręty w PSM Piotrków".
Z moją kobietą, która zatrudniła się tam na umowę/zlecenie oraz tą znajomą pozyskaliśmy czarno na białym dowody owych machlojek.
Na mieście rozwiesiliśmy wlepki w stylu "Kto Cię doi" i adres strony :)
Chwyciło, było sporo wejść, ale.....
Na forum Piotrkowa, objechali temat, że niby chcemy sobie wylansować stronę.... ciekawe.
Lokatorzy osiedla, którym włada PSM nie podjęli tematu, ba nawet więcej. Kobieta osobiście podreptała z papierami do pani prokurator, która mieszka w blokach PSM i jest tym samym członkiem jak wiadomo tejże spółdzielni.... i Pani prokurator zrobiła zdziwko i zapytała: A co ja mam z tym zrobić ?

Sprawą zainteresowała się gazeta łódzka, dziennik bodajże, przeprowadzili z moją połówką wywiadzik, dostali papierki, napiętnowali prezesa. Prezes udzielił również wywiadu, Rada nadzorcza kazała mu zapłacić z własnej kieszeni 1k za telefon, który kupił na "firmę". Obiecali poprawę i ....
Żaden obywatel, dojony członek spółdzielni nie pociągnął sprawy, żeby wypier.... cały ten zarząd i zrobić tam porządek.
Mnie to wisiało, bo ja mieszkałem w innej spółdzielni i to w wynajmowanym mieszkaniu, więc.... teraz mieszkam w swoim domu i na szczęście mnie to dalej wisi. Niemniej, wywołany temat umarł w krótkim czasie....

A Jer tu pisze o inicjatywach....
Jer, z mojej opowieści wynika taki morał, że skoro nie udało się to w mikroskali.... to nie uda się w makro.
Każdy pomarudzi i na tym się skończy, pomijam fakt, że może stać się totalnie nie do wytrzymania i wtedy będzie argentynka sprzed paru lat.

Ostatnio edytowany przez sun (2011-04-17 17:59:23)

Cuda wianki i nie tylko :) POKEY 4ever ;)

494

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dla poprawienia nastroju.

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/197306_206839219344199_100000543663063_717432_8084314_n.jpg

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

495

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

PunBB bbcode test

TRUE.

gep/lamers^dial

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

yooo !!!
Kosovo jest Serbskie , jak Radom w województwie kieleckim ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

497

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I jak przedmieścia Paryża są francuskie.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

hehe , szczypta rasizmu ? ;)
ale Ahmed tez franek , do glosowania staruje niektorych tylko to interesuje

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

499

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

bitman, a propos: jak wyglada podzial miejsc we fancuskim parlamencie? Nie boja sie tam u Was, ze pewnego niepieknego dnia wybory wygra Arabska Unia Jednosci albo cos a la w podobie i bedzie smiesznie?

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

to raczej utopia , bardziej boja sie ultras ,
a widzialem ze Lodz w parlamencie reprezentuje mega-slowianin , swiat jest taki maly

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014