326

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon: a mnie przykładowo potrzebny jest brak krzyża, też jako idea. W godle państwowym nie urządza mnie ani krzyż, ani półksiężyc ani żaden inny symbol religijny.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

327

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon napisał/a:

Grzeniu, ten znak jest wazny, jako idea. Jako symbol. Krzyz jako jedyny jest sie w stanie przeciwstawic polksiezycowi. A wierz mi na slowo ze lepszy krzyz niz polksiezyc. Wolisz katolickiego fanatyka w mocherze czy fanatyka polksiezyca  ktory wybucha zabijajac wokolo ? To sie dzieje naprawde.

Hmm, a nie pamietasz z lekcji historii jak wprowadzano ów "bezkonfliktowy i taki przyjemny: krzyżyk za pomocą OGNIA i MIECIA? (I=Z ;P)? Czym się różni(ł) taki fanatyk od dzisiejszego islamisty? Tylko stosowanymi narzędziami, nie zawsze na plus w stosunku do krzyżowców. A wojenki regilijne są i dzisiaj. Również prowadzone przez "chrześcijan" - teoretycznie przeciw "terrorowi".
Zasadniczo - jak dla mnie powinien być kategoryczny rozdział państwa od religii. Jakiejkolwiek. Niezależnie od wyznawanego boga. Czy to będzie krzyż, półksiężyc, kali, budda czy światowid (celowo wszystkie małymi literami).

Sikor umarł...

328

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor. Rozni sie tym ze jadac gdziekolwiek autobusem zginiesz na miejscu bo jakis polksiezyc akurat wybierze twoj autobus do wysadzenia sie w ramach swojej religii pokoju ,on jest fanatykiem. I nie masz na to wplywu.Mozesz byc antyreligijny, super otwarty, komunikatywny tolerancyjny na maxa. To nic nie zmieni, jestes trupem.

Historia nie ma tu nic do rzeczy, oprocz tego ze Polacy lubuja sie w rozpamietywaniu , na szczescie w PL jeszcze tego nie widac procz utarczek z Cyganami, Romami, czy jak ich tam teraz poprawnie politycznie nazywaja?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

329

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon: czyli przez to mówisz, że lepiej wybrać mniejsze zło czyli krzyż ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

330

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu, polksiezyc podbija Europe, a oni nie biora jencow. Zwykla statystyka, oni maja po 3-7 dzieci, przelicz to w postepie geometrycznym przez 3 pokolenia, co wyszlo? Wszyscy sa fanatykami,  zyja w gettach a nawet jak nie to zamienia kazda dzielnice w getto, wlasne sklepy, wlasne meczety, wlasne wszystko. Co moze sie temy przeciwstawic wedlug ciebi

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

331

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon napisał/a:

Sikor. Rozni sie tym ze jadac gdziekolwiek autobusem zginiesz na miejscu bo jakis polksiezyc akurat wybierze twoj autobus do wysadzenia sie w ramach swojej religii pokoju..

...albo jakiś "religijny" amerykanin p*.* pershingiem w mój blok, bo ponoć tam mieszka abdul... A potem powie "sorry, to przez przypadek" - patrz nalot na rebeliantów w Libii.
Czym to się różni? Niczym. Jeden robi to w imie krzyża, drugi w imię księzyca, trzeci dla kali, czwarty dla buddy. Popaprańców znajdziesz w każdej tzw. "religii". Normalnych też. Tylko teraz jest taki trend, że jak "wyznawca półksiężyca to od razu terrorysta". To tak samo, jak "wszystko co chińskie to chłam" - ale 99,9% z nas używa chińskiej elektroniki (choć firmowanej przez firmy japońskie, angielskie, niemieckie, hamerykanckie...) i conajmniej połowa z nas jest w stanie prawie dać się pokroić, że "jego sony/panasonic/whatewer jest najlepszy na świecie, bo japoński/niemiecki/whatewer"...
Tak samo samochody - często chodzi o cło i obniżenie kosztów. Przykład współczesny: Toyota Aygo (czy jak to się pisze), Citroen C3, Peugeot 107 - przyjżyj się im. Dokładnie. Najśmieśniejsze jest to, że schodzą z jednej taśmy w jednej fabryce. Zasadniczo różnią się tylko ceną. I zastosowanym logiem na masce.
Niiestety, w dzisiejszych czasach chorujemy na "klapki na oczach i zaszeregowanie innych". To trend światowy. Co więcej, wyniesiony z wielowiecznej tradycji. To tak, jak powiedzieć: azjaci to mali ludzie... A najwyższy obecnie człowiek to jakiś chinczyk. Póki nie zmienimy naszych poglądów (miną jeszcze wieki) będziemy twierdzić: arab to brudas, chinol to żółtek, polak to pijak, niemki są brzydkie, sikor to dupek, pinokio to pijak (bo każdy drewniak to pijak) a yerzmiey to hooj... Konfliktowość mamy po prostu zakodowaną w genach. Tak samo jak brak tolerancji.
Kiedyś naturalną metodą selekcji były wojny. Były też ograniczone możliwości (techniczne) migracji. Teraz - jak zechcesz, to w przeciągu max 24 godzin przeprowadzasz się na biegun. Albo w tropiki. (oczywiście rozpatrując możliwości techniczne). A wojna to nie przelewki - więc najlepiej pozbyć się złomu zbrojeniowego gdzie indziej. Chociażby pompując informację o terroryźmie - a w zasadzie starając się kontrolować pewne wpływy i dobra (do dziś nie znaleziono słynnej "broni biologicznej" hussajna (nie mylić z Husakiem) - a to był główny pretekst "pustynnej" burzy. I nie był wywołany przez "półksiężyc" - ale katolickie (czytaj: państwo szanujące twój  krzyż) USA. To tak samo jak z naszą okupacją (nie można tego nazwać inaczej) afganistanu. Czym się różnimy od (UWAGA! KATOLICKICH) niemców z czasów II wojny światowej? Chyba tylko tym, że jesteśmy większym ścierwem, bo jesteśmy tam najemnikamio właściwie (oni chociaż "zagarniali" dla siebie).

Sikor umarł...

332

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor, o tym wlasnie mowie, siedzac w Warszawie latwo sie produkowac, bi i nie ma musilmow za duzo a i cel strategiczny za przeproszeniem niewielki.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-04-06 19:49:02)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

333

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@zaxon: Twoja emigracja, Twój wybór. Dla angoli zawsze będziesz brudasem, który przyjechał zabrać im pracę. Mimo, że sam by jej za żadne skarby nie wziął. Tak samo Ty postrzegasz innych. I nie chodzi tu o religię, ale o cały światopogląd.
Poza tym - możesz sobie zmienić mityczny światopogląd o Warszawie. To nie to miasto, co ileś lat temu. Ale Świat się po prostu zmienia.

Sikor umarł...

334

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak widze znasz moich klientow i moja firemke  ktora prowadze od 10 lat w UK? Zreszta po co ten osobisty atak??

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

335

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ależ to nie jest osobisty atak, w jakiś czuły punkt uderzyłem? Bo tak wygląda? Nie bierz tego do siebie, ale tylko potwierdzasz regułę, niestety.
I pewnie znając "doskonale" naszych polityków głosujesz na jedyną słuszną partię, bo tak masz tam naświetlone i tak moherki każą...
Wracając do pseudo-polityki (temat wątku) i odchodząc od religii: chciałbym, aby zmienili konstytucję. Aby głosować mógł tylko ktoś, kto mieszka w kraju na stałe, a nie okazjonalnie. Bo tak, to my tylko burdel tutaj mamy. Chcesz emigrować - wolna droga (nie bierz tego do siebie, uogólniam). Ale póki nie wrócisz na stałe do kraju - nie głosujesz, bo nie bierzesz udziału w życiu tutaj, a kraj znasz tylko z przekazów (nieważne: z gazet, od rodziny, z TV, netu) - a to jest zawsze informacja przekłamana (lub inaczej: subiektywna).

Sikor umarł...

336

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No potwierdzam, spie na lozku  3 pietrowym w 8 osob w pokoju , robimy po 15 godzin, potem pijemy wodke i lapiemy labedzie i kaczki w parkach zeby sie wyzywic i pieczemy je na ognisku.

Sikor, z calym szacunkiem ktorego nabralem do ciebie  czytajac AA forum od deski do deski, wlasnie go stracilem. Byles kiedys kims.Co ty chlopie robisz?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

337

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zaxon, po prostu widzę "od środka" co się w tym kraju dzieje. Na zewnątrz idą tylko przefiltrowane wiadomości. Dlatego powiedz mi: skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Sikor umarł...

338

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nawiazujac do sprawy islamu, polecam ciekawa rozmowe. Niewatpliwie daje do myslenia... :|

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-04-09 21:54:16)

339

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon: być może w UK krzyż będzie miał jakieś znaczenie (odstraszające ?), ale nie w Polsce. Wciskanie na siłę krzyża gdzie się da nie jest dobre. Przecież nie o to chodziło pierwotnym ! Krzyż jako niech zostanie tam gdzie powinien tzn w kościołach czyli we właściwych miejscach modlitw wiernych. Świadomośc tego jakim nakładem został umieszony tu i tam (czyli najlepiej gdzie wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe) na siłę świadczy tylko o jego słabości a właściwie o słabości i bezradności kleru, który nie wie jak się "dobrać" do narodu. Naród przestaje być głupi. Pamiętacie co kiedyś powiedział mój "ulubieniec" oseł Kurski: głupi lud wszystko kupi !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-06 20:39:00)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

340

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

1. Pomysł, aby w godle umieścić krzyż, żeby przypadkiem wcześniej nie włożono tam półksiężyca jest poniżej krytyki.

2. Aby móc głosować, powinno się mieć do tego uprawnienia zdobywane w drodze egzaminu weryfikującego świadomość wyboru (ew. na karcie do głosowania powinien być zestaw np. 4 pytań, na które trzeba odpowiedzieć zgodnie z dokonanym wyborem). To jedyny sposób, aby wyeliminować taborety głosujące na tego, kogo ładniej w pokażą telewizji, a w konsekwencji jedyny sposób, aby ten chory kraj zaczął iść w dobrym kierunku.

341

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Sikor: On właśnie chce wrócić do kraju, w którym będzie można funkcjonować (nie zapominaj dlaczego wyjechał). I dlatego głosuje.
A tak na marginesie - jakiego wyznania jest Twoja Mama? Albo Teściowa? Ateiści z dziada pradziada? Pytanie retoryczne - nie oczekuję oczywiście odpowiedzi. Szermowanie hasłami typu "moher" może niespodziewanie ukąsić. Zabierz babci dowód?

@Laoo: Będą ściągać. Poza tym na jakim poziomie ustalić pytania egzaminacyjne? Może lepiej waga głosu zależna od funkcji sprawowanych w organizacjach publicznych non-profit i działających na rzecz społeczeństwa? Czytam ostatnio wywiad Łukasza Geremka z Ziemkiewiczem "Wkurzam salon" i on tam opowiada ciekawe rzeczy nt społeczeństwa obywatelskiego w USA i struktur tworzonych od dołu (w przeciwieństwie do naszych - tworzonych od góry). Warto poczytać.

Ostatnio edytowany przez mono (2011-04-06 21:05:50)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

342

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon napisał/a:

A wierz mi na slowo ze lepszy krzyz niz polksiezyc

Tutaj trochę przesadziłeś. A poza tym kim ty jesteś że mam Ci wierzyć ? Kumasz co to wiara ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-06 21:50:23)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

343

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mono napisał/a:

@Sikor: On właśnie chce wrócić do kraju, w którym będzie można funkcjonować (nie zapominaj dlaczego wyjechał). I dlatego głosuje.

To może popłaci tu podatki. Jak napisałem - i zdania nie zmienię - głosowanie z emigracji to ku###o, bo h#j wiedzą, jak tu jest. I głosują według opinii, a nie sytuacji faktycznej.

mono napisał/a:

A tak na marginesie - jakiego wyznania jest Twoja Mama? Albo Teściowa? Ateiści z dziada pradziada? Pytanie retoryczne - nie oczekuję oczywiście odpowiedzi. Szermowanie hasłami typu "moher" może niespodziewanie ukąsić. Zabierz babci dowód?

Nie, NIE BYŁY ateistkami. Ale też nie zapierd####y jak większość co tydzień do kościułka, na tackę księżulkowi... Tu byś się mocno zdziwił. Ale niestety większość jest taka - tam zapiernicza, spowiedź, modlitwa. A potem tylko wyjdzie z kościoła i napieprza przekleństwami, k##mi, itp. Zwykła szopka w dzisiejszych czasach, nic więcej. W sumie najbardziej popierniczoina frakcja dzisiaj - co innego mówią, co innego robią. W wększości innych  chociaż nie owijają w bawełnę.
Ale nie, nie jestem przeciwny. Tylko chodzi o to, aby tą szopkę oddzielić USTAWOWO od państwa. I nie robić z siebie męczenników. Wierz mi, szopki z krzyżem pod pajacem, wystąpienia barana na K. mogą zmęczyć, szczególnie w Warszawie, gdzie przez takich durniów pół miasta potrafoi stać, bo jaruś musi się zesrać ze zniczami pod pałacem. Czy Ty swoim bliskim znicze zapalasz w domu, czy na cmentarzu? Szopka, nic więcej. A teraz jeszcze jakieś chu####wo na 10 kwietnia zapowiadane i znowu zmiany w komunikacji, pół miasta ma być zamknięte. I to za dupka, który pociągnął za sobą innych. W imię rusofobii - tak samo jak mamy islamofobię, arabofobię i inne pierdoły.
Jak napisałem - wszędzie są oszołomy. I wszędzie są normalni. Niezależnie od wiary, kraju, itp.

mono napisał/a:

@Laoo: Będą ściągać. Poza tym na jakim poziomie ustalić pytania egzaminacyjne? Może lepiej waga głosu zależna od funkcji sprawowanych w organizacjach publicznych non-profit i działających na rzecz społeczeństwa?

A są takie w Polsce? Bo nie wydaje mi się, analizując sposób działania. A wystarczy zrobić jedno: osioł nie ma immunitetu w określonych warunkach (przepisy drogowe, burdy) i pensji (pracuje społecznie). Nagle się okaże, że nie ma chętnych, bo nie mozna prywaty uprawiać. Niech se pracują w "imię krzyżyka na ścianie". Dla mnie obecnie to nie jest symbol, to szopka i granie na emocjach. Jesteś porzeciw krzyżykowi? Toś żyd (arab, islamista, terrorysta - podstaw se cokolwiek obelżywego  w danym okresie, co jest na topie). Ot, takie warcholstwo, z wiarą nie ma nic wspólnego. Chyba, że z wiarą w pieniądza.

Sikor umarł...

344

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

zaxon napisał/a:

A wierz mi na slowo ze lepszy krzyz niz polksiezyc. Wolisz katolickiego fanatyka w mocherze czy fanatyka polksiezyca  ktory wybucha zabijajac wokolo ?

Przerazajace i uwlaczające jest wlasciwie samo postawienie przed takim wyborem...

To tak jakbys byl matematykiem i ktos kazalby Ci wybierac mniejsze zlo: czy chcesz trzymac z grupą ludzi która twierdzi ze 2+2 = 5? Bo tylko oni mogą sie przeciwstawic drugiej silnej grupie twierdzacej ze 2+2=31.

345

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor napisał/a:

Wracając do pseudo-polityki (temat wątku) i odchodząc od religii: chciałbym, aby zmienili konstytucję. Aby głosować mógł tylko ktoś, kto mieszka w kraju na stałe, a nie okazjonalnie. Bo tak, to my tylko burdel tutaj mamy. Chcesz emigrować - wolna droga (nie bierz tego do siebie, uogólniam). Ale póki nie wrócisz na stałe do kraju - nie głosujesz, bo nie bierzesz udziału w życiu tutaj, a kraj znasz tylko z przekazów (nieważne: z gazet, od rodziny, z TV, netu) - a to jest zawsze informacja przekłamana (lub inaczej: subiektywna).

Bez urazy Sikor, ale powyższa wypowiedź jest poniżej każdego poziomu. Nie bierze udziału w życiu oraz kraj zna tylko z przekazów cyt. "z gazet, od rodziny, z TV, netu" 99,9% mieszkanców Polski, bo skąd indziej mają brać? Wszystkim chcesz zabrać prawo do głosowania?

mono napisał/a:

Poza tym na jakim poziomie ustalić pytania egzaminacyjne? Może lepiej waga głosu zależna od funkcji sprawowanych w organizacjach publicznych non-profit i działających na rzecz społeczeństwa?

Albo od rozmiaru małego palca od nogi? To jest moja propozycja. Chłopcy, dlaczego chcecie ograniczać prawa wyborcze? Dlatego, że wybierają nie tych, którzy Wam się podobają? Nic się nie zmieniło od wypowiedzi Churchilla, który stwierdził, że demokracja jest bardzo złym ustrojem, ale nikt nie wymyślił lepszego. Tu nie trzeba zmienić reguł gry, ale pochylić się nad biernością narodu i edukować! Tym, którzy oglądają TVN zaproponować odmienny punkt widzenia w postaci Trwam, a tym którzy oglądają Trwam polecić Superstację. Obu grupom zalecić refleksję oddzieloną od emocji i pomagać w wyciąganiu wniosków. Niestety bez myślenia się nie obejdzie - rozwiązanie w postaci zabrania prawa do głosowania jest najprostsze, ale zarazem nagłupsze.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

346

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sikor poruszyl dobry temat choc w nieco grubianski sposob :) Ja takze jestem za pozbawieniem tak zwanej poloni mieszkajacej poza granicami naszego kraju. Niech glosuja na osoby kandydujacy w ich krajach a nie na ludzi, z ktorymi potem ja musze sie meczyc.

347

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nosty napisał/a:

To tak jakbys byl matematykiem i ktos kazalby Ci wybierac mniejsze zlo

Nosty, w moim odczuciu nie ma tutaj takiej symetrii, jak w podanym przez Ciebie przykładzie. Przynajmniej dopóty, dopóki jakaś moherowa ekstremistka nie zamorduje kogoś krzyżem lub nie okaleczy odmawianą modlitwą.

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

348

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

Ja takze jestem za pozbawieniem tak zwanej poloni mieszkajacej poza granicami naszego kraju.

Możesz wyjaśnić dlaczego?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

349

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

> Możesz wyjaśnić dlaczego?

z tego samego powodu dlaczego ja nie moge glosowac na prezydenta Warszawy...

innymi slowy masz prawa i obowiazki. placisz podatek w polsce - moze glosowac, nie placi - nie glosuje.

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-04-07 10:07:41)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

350

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely: Jesteś rzeczowym człowiekiem i zaskoczyły mnie Twoje utopijne pomysły*. Edukować? Pokazywać odmienny punkt widzenia? Nawet jakby jakimś cudem telewizja zaczęła pokazywać kogoś spoza establishmentu (co się nie stanie, bo nie jest im to na rękę) to i tak wszyscy mieliby do głęboko w d. bo wiedzą lepiej. Taka polska przypadłość. Egzamin ze świadomości obywatelskiej nie jest żadnym ograniczaniem prawa wyborczego. Każdy, kto może głosować, może zdać egzamin. To tylko test kompetencji, czy warto brać pod uwagę taki głos. Każdy, komu zależy, powinien wykonywać swój obywatelski obowiązej świadomie. To jedyny sposób, który dałby odrobinę przewagi przysłowiowemu profesorowi uniwersytetu, który świadomie chce coś zmienić, nad menelem spod budki z piwem, który głosuje za obietnicę winiacza.

* nie żeby mój pomysł był mniej utopijny ;)

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2011-04-07 10:15:18)