301

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@slaves: pisząc "rasistowskie wypociny" robisz koledze atari_classic dokładnie to samo, co jemu zarzucasz. Jeżeli chciałeś w ten sposób skłonić dyskutujących do schłodzenia gorącej atmosfery i ocieplenia zimnych stosunków, to chyba wybrałeś złą drogę.

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

302

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

seban napisał/a:

skąd ja wiedziałem że to się tak skończy... czyli atakiem na WOŚP i wychwalaniem Caritasu.  Jak powiem że dokładnie to samo i w ten sam sposób mówi mój kolega skażony ojcem R to znowu się zacznie?

Seban, naprawdę uważasz że ważniejsze jest kto mówi, niż co mówi? Czyli twój "skażony" kolega z założenia zawsze mówi nieprawdę, tylko dlatego że lubi Rydzyka? Żeby nie rozwlekać tematu, to proszę wskaż mi konkretnie gdzie ja zaatakowałem orkiestrę? Dodatkowo dla większej przejrzystości zadam Ci kilka pytań dotyczących podanych przeze mnie faktów i proszę Cię o odpowiedź czy i gdzie napisałem nieprawdę:
1 - Czy to nieprawda, że Caritas zbiera kilka razy więcej pieniędzy na pomoc niż WOŚP Owsiaka?
2 - Czy to nieprawda, że  Caritas robi to wszystko bez całej tej pompy, celebracji, pomocy telewizji i angażowania połowy kraju?
3 - Czy to nieprawda, że akcje prowadzone z taką pompą jak WOSP, same z siebie muszą generować  niezłe koszty?
4 - Czy to nieprawda, że Caritas ma o wiele szersze spektrum działania niż WOSP?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-03-17 14:53:14)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

303

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pokój, rzekłbym 'między chrześcijany' ale rzeknę ino POKÓJ bo tu nie tylko chrześcijany.

Miejcie panowie litość - jak chcecie się poobrażać i zrazić do siebie innych - to kontynuujcie. W przeciwnym wypadku - polecam uprzejmie zamknąć się na publicznym forum i zalecam kontemplacje nt. miłości bliźniego a innym nt. humanistycznej tolerancji. Czy czymkolwiek innym co spowoduje upust pary..

A jak już naprawdę chcecie dać upust emocjom, to napiszcie katolickie/satanistyczne/ateistyczne/agnostyczne/dowolno-testyczne demo. Przynajmniej coś konstruktywnego z tego będzie.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-03-17 16:16:10)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

304

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Brawo dla Adama - o to właśnie chodzi.

EOT z mojej strony.

s.

305

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dokładnie....
Przypomnijmy że jest to forum komputerów Atari..

NIe chrześcijańsko/ateityczno/isamskie/radio maryjne itd. itp.


Chili out i dajcie już sobie spokój.
Litości.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-03-17 14:57:01)

306

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pozostawię to bez komentarza: http://www.youtube.com/watch?v=in_XZnAyc8w

Było jeszcze jedno piękne video z demonstracji przeciwników WOŚP, ale nie chce mi się już szukać :)

307

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak widać, trudno opanować emocje. Seban, skierowałeś nieco wcześniej pod adresem atari_classic zarzut, że ostatnie słowo musi należeć do niego. A teraz, pomimo rozsądnej prośby Adama, kontynuujesz ten wątek, umieszczając jakiś link z dzwoniącą kobieciną. I co ma z tego wynikać? Chcesz w odpowiedzi dostać podobny z jakimś przyjemniakiem dzwoniącym do Szkla kontaktowego? Jeśli to ma być dyskusja na takie argumenty, może lepiej zwyczajnie odpuścić?

Ostatnio edytowany przez Harry (2011-03-17 16:22:57)

Często bywam leniwy, ale za to intensywnie sypiam

308

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Harry: No pewnie że trudno opanować emocję, jednak chyba powinienem był skomentować ten link i dlaczego go wkleiłem bo nie domyśliłeś się. OK, nie było łatwo pojąć o co mi chodzi więc dopiszę swoje przemyślenia:

Wytłumacz mi proszę dlaczego dlaczego rozgłośnia katolicka dopuszcza do takich praktyk na antenie? Dlaczego grupie starszych ludzi mocno wierzących chyba skoro potrzebują radia i wskazania kierunku w jakim mają iść, przekazuje się takie brednie i treści które wywołują u nich nienawiść i agresje do jakichś tam zdefiniowanych wrogów? Czyż religia ta nie nakazuje miłości bliźniego i wybaczania mu? Życia w pokoju i miłości? Czemu prowadzący nie próbują wyprowadzić tych wszystkich ludzi z błędu, lub chociaż próbować zrozumieć dlaczego tak myślą?

Wybacz ale sądzę że nie ma to nic wspólnego z wiarą tylko czystym biznesem. Konkurencje na rynku trzeba tępić, zdyskredytować, bo jeże jakiś klient by się od nas odwrócił i wspierał produkty konkurencji. Nie bardzo pojmuję po to wszystko po prostu.

Pomyślałeś że tym post-em chciałem obrazić atari classic? Nie, chciałem sprowokować go dalej do dyskusji. Ta dyskusja nie ma na celu obrażania nikogo, ja próbuję zrozumieć drugą stronę, ale niestety nie doświadczam "łaski" zrozumienia, im bardziej kontynuujemy dyskusję tym bardziej nie rozumiem argumentów niektórych osób.

Nawiązałeś do szkła kontaktowego, obejrzałem kiedyś kilka początkowych odcinków. Jak jeszcze PiS był u władzy. Tamten program jednak przypominał bardziej "naśmiewanie" się z różnych osób głownie wówczas panującego rządu. Nie widziałem tego programu od miesięcy, może sobie coś poszukam na YT. Teraz żadnej oceny tego programu dokonać nie mogę. Różnica chyba jest taka iż tego nikt nie traktował poważnie bo jest to program satyryczny. Natomiast to co się działa na antenie radia M... jak widzę Ci ludzi traktują zupełnie poważnie? nieprawdaż? Ojciec prowadzący nikogo z błędu nie wyprowadzał? ;)

Teraz na szybko odpowiedzi na pytania atari classic dotyczące działalności caritas:

ad 1) nie wiem, nie sprawdzałem tego. mają jakieś informacje na swoich stronach WWW dotyczące rozliczeń? (to nie jest złośliwe pytanie, ja nie wiem, nie interesuje się Caritasem). Moje datki przeznaczam na bezpośrednio na fundacje i szpitale ktore pomogły mi w moich problemach z dzieckiem na przykład. Na co pójdzie moja kasa gdy ją wpłacę do caritas? nie wiem. Wolę dawać pieniążki tam gdzie będę doskonale wiedział na co zostanie przeznaczona.

ad 2) nie wiem czy bez pompy, faktem niezaprzeczalnym jest iż nie widziałem ich w mediach (ale tych nie oglądam). Natomiast widziałem plakaty na billboardach i reklamy w gazetach zachęcające do wspieranie tej organizacji (nie mówię iż jest to coś złego).

ad 3) pewnie że koszty są, ale z tego co wiem to obecnie ponoszą je firmy które chcą sponsorować to przedsięwzięcie. Oczywiście może ci się nie podobać iż publiczne pieniądze musiały zostać wydane na jakieś służby (policja, straż miejska, itd). Nie wiem na jakiej zasadzie się odbywało rozliczenie i czy się odbyło w ogóle. Ale tutaj możemy się spierać ile pieniędzy poszło w czasie kiedy "obrończy krzyża" pikietowali tyle czasu pod pałacem prezydenckim.

ad 4) Nie wiem co robi caritas, nie jestem grupą docelową dla tej organizacji. Naprawdę nie interesowałem się tym zagadnieniem.

Aby już dać spokój Owsiakowi... (nie każę nikomu go szanować ani wpłacać na jego fundację pieniędzy).  Zastanawia mnie zawsze iż Owsiak jest zestawiany z Caritas? Skąd ta zależność? Dlaczego nie np. Owsiak kontra polska akcja humanitarna (PAH), albo nie PAH i Caritas? To zawsze WOŚP/Owsiak jest solą w oku katolickich kręgów. Co on takiego złego zrobił iż jest tak dyskredytowany w tych kręgach?

Ale do czego dążę... dlaczego wypaliłem z tekstem o ataku na WOŚP. Bo to taki ulubiony temat do kłótni w sieci. Ojciec Tadeusz i jego zwolennicy promują caritas i zawsze negatywnie się wyrażają o WOŚP. Nie chce zamieszczać kolejnych przykładów z YT bo znowu będzie to potraktowane jako mój atak na wasze poglądy.

Jak wcześniej pisałem o "z góry ustalonych wrogach" to właśnie miałem na myśli właśnie wytypowanie wrogów PiS/Kościoła typu: tvn, gazeta wyborcza, komuchy, żydzi, WOŚP... no jest taki krąg zdefiniowanych już instytucji które są "wrogami".

Po drugiej stronie wcale nie jest lepiej bo stoi Radio Maryja, Telewizja Trwam, Kościół Katolicki i jego poglądy, Ojciec Tadeusz zaangażowany w politykę.

Dlaczego jednak nikt z obozu przeciwnego nie atakuje np. wspominanego caritas? (przynajmniej nic o tym nie słyszałem). Dlaczego nagle WOŚP staje się wrogiem?

dziwisz się iż zareagowałem tak jak zareagowałem? dlaczego odebrałem ten przykład jako atak?

Wydaje mi się jednak że to jest cały czas walka o wpływy pomiędzy kościołem katolickim a innymi organizacjami. Możecie się obrażać ale ta instytucja straciła w moich oczach wszystko. Jest to po prostu korporacja nastawiona na zyski. Nic więcej.

309

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

1 - Czy to nieprawda, że Caritas zbiera kilka razy więcej pieniędzy na pomoc niż WOŚP Owsiaka?
2 - Czy to nieprawda, że  Caritas robi to wszystko bez całej tej pompy, celebracji, pomocy telewizji i angażowania połowy kraju?
3 - Czy to nieprawda, że akcje prowadzone z taką pompą jak WOSP, same z siebie muszą generować  niezłe koszty?
4 - Czy to nieprawda, że Caritas ma o wiele szersze spektrum działania niż WOSP?

Jesli nawet jest to prawda to sie pytam: co z tego?!? Co to ma do rzeczy?!
Caritas zazdrosci Owsiakowi czy co? OCB?
Popieram Owsiaka i jego inicjatywe w calej swojej rozciaglosci. Robi duzo dobrego, wyrecza rzad a przy tym ludzie maja troche dobrej zabawy. Przystanek Woodstock jest ukoronowaniem calej akcji, takim fajnym podsumowaniem calego roku WOSP, zeby sie troche pobawic - taka nagroda za wspieranie fundacji. Bylem wiele razy i nie zaluje. Wole to niz isc do kosciola, modlic sie i kajac przed czyms co dla mnie nie istnieje.

Natomiast nie przeznacze nigdy w zyciu ani zlotowki na "cos" za czym kryje sie kosciol katolicki. Wystarczy, ze jestem okradany ( to jest moje zdanie ) poprzez placenie wynagrodzen/dotowanie/finansowanie/oddawnie ziemi za symbloiczna zlotowke przez rzad/samorzad na rzecz tej calej instytucji.

310

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Szkło kontaktowe to pikuś w porównaniu z błazeńską telewizją co zwie się Superstacja...
ale Panowie, porozmawiajmy o czymś innym... przykładowo, dlaczego tyle znieczulicy w tym narodzie?

edit: Powiedz mi Mazi, na chu chu tu wyjeżdżasz z tekstami typu "sekta" odnośnie ludzi wierzących?  Czy chcesz by ktoś z drugiej strony nazwał Cię "pojebanym ateistą"?.Czemu zawłaszczasz sobie publiczne wyroki, że jakaś grupa religijna jest sektą lub nie? Jesli tak uważasz, to zostaw to dla siebie. Ja przykładowo publicznie nie wyzywałbym prawosławnych, buddystów czy innych wyznawców judaizmu o przynależność do sekty. Nawet ateiści i gnostycy nie usłyszeli by takiej terminologii ode mnie. no chyba, że Mazi uważasz że każdy człowiek wierzący w jakąkolwiek Istotę Wyższą jest sekciarzem i trza go upodlić?

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-03-17 18:15:43)

gep/lamers^dial

311

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Może dodam coś od siebie na koniec...

Ostatnio miałem zawirowania w życiu prywatnym, z których powoli wychodzę. Moja aktywność na scenie przez to ucierpiała, ale wiadomo - Rodzina jest najważniejsza. Czytając jednak te wszystkie wywody i bluzgi radość jaką odnajdowałem w tej społeczności i samym Atari poszła się... Sorry Panowie, to nie ja nie potrafię oddzielić spraw wiary od sceny - jest wręcz odwrotnie. Ile to już razy pojawiały się apele aby zakończyć ten bezsensowny spór? I co? Pewne osoby nie potrafią bez tego żyć i uznają, że forum Atari Area jest właściwym miejscem ku temu.

Nie chcę robić niczego na siłę. Słowa które tu padły dotknęły mnie bardzo i "chcąc nie chcąc" trudno mi zapomnieć o ich autorach.

Dlatego, Kochani, bawcie się dobrze. Ale beze mnie.

Na dzień dzisiejszy moja motywacja co do SV2k11 stopniała do zera.

EOT

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2011-03-17 19:50:10)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

312

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

słowo sekta nie jest  wulgarna, a "pojebany" ateista owszem. Istnieje wiele różnych sekt o niekoniecznie religijnym rodowodzie. Ale to właśnie katolicy zaczęli używać tego wyrazu odnośnie różnych ruchów religijnych w taki sposób, że nabrał on bardzo brunatnego znaczenia. I w tym znaczeniu nie ludzie, którzy "wierzą", ale ludzie którzy przynależą do wiadomej instytucji stanowią sektę.

@Grey
nie przesadzaj. Skoro Polska może mieć za sąsiada Niemca i Rosjanina i jakoś z nimi żyje to i ateiści z katolikami mogą współgrać. Nie muszę przypominać, że funkcjonujemy w najgorszym z możliwych systemów (choć nikt jeszcze lepszego nie wymyślił) i każdy chce żeby było po jego myśli. A demokracja musi uwzględniać potrzeby wszystkich bez wyjątku.

Ostatnio edytowany przez hororus (2011-03-17 19:53:53)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

313

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

... że każdy człowiek wierzący w jakąkolwiek Istotę Wyższą jest sekciarzem i trza go upodlić?

Ale zaskakujące, że w naszym kraju prawo do orzekania kto/co jest sektą uzurpuje sobie stowarzyszenie do walki z sektami prowadzone przez .... dominikanów.

Z drugiej strony Gepard czy możesz odpowiedzieć szczerze na :

seban napisał/a:

oj gepard... pomijam już poziom całej tutejszej dyskusji... ale czy naprawdę tak trudno byłoby uzyskać faktyczny rozdział państwa od kościoła, i religię tak jak było kiedyś przenieść na teren instytucji odpowiedzialnej za religię? Czy tak nie byłby lepiej? Uważam iż wtedy religia zyskała by na "wartości" dla osób naprawdę wierzących.

Skoro atari classic martwi się o muzułmanizację/ateizacje/judaizację/... dobra ...w skrócie antychrystianizację Polski, to dlaczego odmawia innym prawa martwienie się o wojującą ich zdaniem katolicyzację kraju ? Dlaczego ?
Zastanawia mnie też dlaczego z takim zapałem stawiany jest argument, że brak wiary w 10 przykazań implikuje chęć mordowania/poniżania i w ogóle szerzenia samego zła ? Czy te osoby, które postępują tak aby nie szkodzić innym ale jednocześnie nie uznających konieczności bycia zrzeszonych w jakiejkolwiek organizacji są wrogami, bo kto nie jest "z nami, ten przeciwko nam" ?
Czy kultura np. grecka i inne z czasów przed erą Jezusa była zła ? Czy to byli mordercy ? Czy to samo dotyczy Inków, których kultura nie przetrwała spotkania z 10 przykazaniami ? Czy może ktoś po prostu spisał jakieś uniwersalne prawdy (tak wiem, tu można dyskutować co oznacza uniwersalna bo 10 przykazań jest uniwersalnych) i zaczął je głosić i miał farta, że znalazł zainteresowanych. Może to jest po prostu plagiat innych starszych filozofii postępowania ?

Ja nikomu nie bronię wierzyć w co chce ale niech to robi we własnym domu, niech tam zbuduje sobie co chce do czczenia swojej wiary. Ale niech robi to u siebie. Dlaczego jeśli ma do tego warunki w postaci świątyń nie może w nich przeżywać swoich potrzeb ? Dlaczego musi to robić publicznie ? Ale skoro już to robi publicznie i np. publicznie intronizuje Jezusa na króla Polski albo chodzi po mieście ze świętym obrazem, to dlaczego zabrania innym przedstawiania swoich poglądów publicznie.. np. marsze mniejszości seksualnych....tak wkładam kij w mrowisko ... ale skoro mówimy "A", to pozwólmy innym powiedzieć swoje "A". I nie przeszkadza mi mówienie tego "A" przez polskich katolików o ile nie idą na to publiczne  pieniądze na księdza w szkole a jednocześnie słyszę, że muszę przynieść papier do xero do szkoły, bo brakuje pieniędzy.
I wtedy mnie to wkurza. Skoro "wszyscy" rodzice chcą nauczania religii w szkole, to niech oni "wszyscy" robią składkę na uczącego. I wtedy będzie uczciwie. Wracając jednak do "A", to mówimy jednak o "A", które nie nawołuje do użycia siły i przemocy - wykluczam w ten sposób marsze o wyraźnym nastawieniu "bojowym" np. naziści, kibole itp.

A wracając do problemu "co za 30 lat z naszymi emeryturami ?": ciekawy jest fakt, że statystycznie w Europie i nie tylko, najlepiej jest emerytom w krajach o dominujących protestanckich poglądach na życie, które to poglądy są chrześcijańskie ale jednocześnie praca jest jedną z ważniejszych dróg do przezywania swej wiary.

314

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A cała kwintesencja wątku tkwi tu: http://www.radiozet.pl/var/ezflow_site/ … df566b.flv

Sikor umarł...

315

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A może ktoś zna odpowiedź na pytanie ilu bezdomnych można by nakarmić, ilu potrzebującym matkom dać mieszkania komunalne, ilu szpitalom kupić rezonans magnetyczny za pieniądze które, moim osobistym zdaniem, zdefraudowano w Świebodzinie? I to również moje pieniądze na to poszły i jakoś nikt mnie nie pytał o zdanie!
O czym ma świadczyć budowa tak wielkiego pomnika? Czy nasz naród ma jakies kompleksy, mamy gigantomanię? Komu to potrzebne i po jaką cholerę? Jesteśmy teraz bardziej wierzący? Czy cały nasz naród, dzięki tej inwestycji dostąpi w nagrodę zbawienia? Tandeta, kicz i wyrzucone pieniądze. Jako człek poukładany nie mogę zdzierżyć, że w telewizji wiecznie narzekają na dziurę budżetową, dług publiczny, na brak kasy na emerytury,  na szpitalnictwo, na edukację a tu nagle tysiące ton betonu za ciężkie (jak ten beton) pieniądze spogląda na nasz kraj z klikudziesięciu metrów i...? To nie jest wiara tylko jakaś chora prowokacja. Nie zdziwię się jak nagle pojawią się głosy, że w tym miejscu chromi wstają, głusi słyszą, a ślepi widzą. Przeraża mnie to.

Ostatnio edytowany przez hororus (2011-03-17 20:42:30)

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

316

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

seban napisał/a:

to teraz dwie sprawy...

#1) pewnie jakiś niedouczony jestem... ale czemu z tym cukrem jest taka panika? Ile tego cukru zużywa się miesięcznie? 1KG? 2KG?

Seban jeżeli ktoś piecze dużo ciast to niestety podwyżki cen cukru są dla niego zabójcze, okres powideł i dżemów jeszcze przed nami, ale jakiś tam odsetek osób też pewnie pod tym kątem kupiła na zapas, druga sprawa to pasieki i dokarmianie pszczół... wymieniać można jeszcze wiele....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

317

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grey/msb napisał/a:


(...)
Sorry Panowie, to nie ja nie potrafię oddzielić spraw wiary od sceny - jest wręcz odwrotnie.
(...)

To nie oddzielaj i zrób party.

318

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dzisiejsza błazenada Kaczyńskiego z zakupami w sklepie spożywczym to kpina z ludzi. Obojętnie czy ma rację czy nie. Politycy powariowali.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

319

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bo ludziom trzeba igrzysk (to robi systematycznie) i chleba.
Chleba nie miał, to poszedł i kupił najdroższy jaki się da... bo Polak "zastawi się ale postawi się".

320

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Kaczor z kurczakiem...

321

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

prosze nie wycierac sobie geby naszym prezydentem. pan prezydent ma prawo robic zakupy jak kazdy

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

322

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ale ten kaczor nigdy nie był prezydentem :P


Zamykamy ten temat?

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-03-23 09:03:31)

323

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Był nie był....trudna decyzja:
http://vader.joemonster.org/upload/zgf/512_4316876d866b9dkaczor.jpg

324

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

M.in. przez takich ludzi: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … omosc.html i tu: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/kr … omosc.html oraz tu też: http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malo … iw,1620925 ten kraj gnije. Żałosne ! Do czego doprowadza religia (każda inna także) a zwłaszcza jej mylne interpretowanie. Władza i pieniądze robi ludziom z mózgu kotlety mielone. Nikt chyba nie zaprzeczy, że dziś (być moze setki lat temu było inaczej) religie wykorzystywane są do celów politycznych, dążenia do władzy i czerpania konkretnych korzyści materialnych.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-06 21:48:01)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

325

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Grzeniu, ten znak jest wazny, jako idea. Jako symbol. Krzyz jako jedyny jest sie w stanie przeciwstawic polksiezycowi. A wierz mi na slowo ze lepszy krzyz niz polksiezyc. Wolisz katolickiego fanatyka w mocherze czy fanatyka polksiezyca  ktory wybucha zabijajac wokolo ? To sie dzieje naprawde.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993