Temat: Pytanie o Sparte

Cartridge nie dziala na komputerach secam , czy zadziala na atari ntsc ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2

Odp: Pytanie o Sparte

Jeśli Sparta naprawdę nie działa na komputerach SECAM (zakładam, że sprawdziłeś na więcej niż jednym komputerze i można wykluczyć np. złe styki w złączu), to jedynym powodem wydaje się, że może być sposób czytania przycisków fire (z których jeden jest używany do rozpoznawania obecności kartridża). Ich stan jest odczytywany tylko od czasu do czasu - w ciągu 6 kolejnych cykli koloru po każdej synchronizacji (poziomej i pionowej), czyli podczas trwania linii stan odczytany z rejestru może różnić się od stanu na wejściu sprzętowym. W wersji NTSC ten problem nie występuje.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

Odp: Pytanie o Sparte

Sprzwdzalem na kilku komputerach secam poprostu czarny ekran przy starcie , a na komputerach pal wszystko ok

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Pytanie o Sparte

Ja sam nie mam jasności w temacie Marioli Sparty, prędzej KMK mógłby coś na to poradzić.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

5

Odp: Pytanie o Sparte

Niby co mam poradzić? Atarki z SECAM mają standardowe ROM-y, z rejestrów sprzętowych wyglądają jak PAL-owskie, a SDX też nie robi żadnych cudów, przynajmniej jeśli chodzi o soft. Natomiast jeśli jest niezgodność sprzętowa, to co mam poradzić? Nie mam nawet pomysłu, jak zbadać, gdzie zawisa.

KMK
? HEX$(6670358)

6

Odp: Pytanie o Sparte

Ha, ale jakby dojść co i jak - to i sysinfo wiedział jak sprawdzić poprawność SECAM...

Sikor umarł...

7

Odp: Pytanie o Sparte

KMK
SDX może i cudów nie robi, ale może przynajmniej orientujesz się trochę lepiej, co robi. Ja bym szukał miejsc, gdzie włącza/wyłącza ROM w obszarze A000...BFFF i zastanowił się, co będzie się działo, jeśli informacja o obecności lub braku obecności kartridża, czyli ustawienie/skasowanie bitu 0 w rejestrze TRIG3, pojawi się nie od razu, tylko dopiero po rozpoczęciu następnej linii.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

8

Odp: Pytanie o Sparte

Sparta podczas startu nie włącza ani nie wyłącza ROM-u w obszarze $A000-$BFFF więc działanie trig3 nie powinno na nic rzutować. Banki kartridża są najwyżej przełączane. Z tego jednak, że zawisa na czarnym ekranie wnoszę, że utyka w banku inicjującym (czyli banku 0). Albo i przed nim, tzn. w OS-ie.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-07-24 14:56:56)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Pytanie o Sparte

Yooo , Panowie mozecie mi potwierdzic ze na 100 % dziala na atari NTSC ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

10

Odp: Pytanie o Sparte

Przecież to amerykański DOS.

Zajrzałem do kodu, SDX jednak odłącza w pewnym momencie bank 0 i kopiuje stan TRIG3 do GINTLK. Jeśli TRIG3 nie zmienia się od razu, to pewnie to jest przyczyną zawisu.

Wygląda na to, że po odłączeniu/podłączeniu karta trzeba odczekać jedną linię. Tylko co, jeśli to będzie ta, po której następuje VBL? Co za durny pomysł ... :/

KMK
? HEX$(6670358)

11

Odp: Pytanie o Sparte

tak, świadczą o tym rzesze zadowolonych użytkowników z USA :)

12

Odp: Pytanie o Sparte

Niestety, nie mam Sparty, więc nie mogę ani sprawdzić, gdzie zawisa, ani na 100% potwierdzić, że w NTSC działa.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

13

Odp: Pytanie o Sparte

KMK
No i widzisz. Wiedziałem, że znajdziesz przyczynę. :)

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

14

Odp: Pytanie o Sparte

fajnie, a jakby tak coś po ludzku?

15

Odp: Pytanie o Sparte

Bitman, czy w razie czego masz możliwość sflaszowania sobie wersji testowej i sprawdzenia, czy działa na SECAM?

@Simius: potwierdziłem tylko twoją sugestię z pierwszego postu. Za pierwszym razem do mnie to nie dotarło, sorry.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2010-07-24 15:54:26)

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Pytanie o Sparte

Drac , mam tylko Willema wypali ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

17

Odp: Pytanie o Sparte

Na razie nie będzie takiej potrzeby, umówiliśmy się, że Simius przywiezie SECAM-owskie 800XL do Głuchołazów i będziemy z trubem rzeźbić.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Pytanie o Sparte

Acha super !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

19

Odp: Pytanie o Sparte

dodam, że chodzi o kartirdż AtraX przerobiony na 128k...

jakbyście potrzebowali to służę egzemplarzem testowym z wlutowaną podstawką, tylko, że to EPROM więc trzeba mieć lampę...

P.S.
a co to się będzie działo w Głuchołazach? i kiedy? jeśli to nie tajemnica...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2010-07-27 12:47:29)

20

Odp: Pytanie o Sparte

tak to tajemnica:
http://atariarea.krap.pl/party10/

21

Odp: Pytanie o Sparte

@bitman: niestety, nic nie zrobiliśmy w tym kierunku, bo Simius zachorował i nie zjawił się w Głuchołazach, w związku z czym również nie przywiózł komputera i nie było na czym prowadzić walki. Sprawa się chwilowo odwlecze.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Pytanie o Sparte

aha ok

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

23

Odp: Pytanie o Sparte

drac030 - troche czasu mineło ;-) wywalczyliscie juz cos ?
Lub moze szybciej bitman bedzie... jak wypozyczysz jakas secamowska atarke Dracowi....

"wszystko się kiedyś kończy......."

24

Odp: Pytanie o Sparte

Ja mam 130XE secam, mogę użyczyć jakby cóś

25

Odp: Pytanie o Sparte

jakby cos ;)

przechodze na tumiwisizm