26

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Gadasz jak talib.

"Odpowiadam na pytanie: nie czyni niesprawnym ale zmienia specyfikację, więc ogranicza liczbę nieprzerabianych (czytaj ze zrozumieniem: MAJĄCYCH 16KB PAMIĘCI RAM), a dzięki temu oryginalnych 600XL."

Dla chcacego komp bedzie nadal dzialal jak 600xl a nawet lepiej bo wiecej uda sie na nim uruchomic :) To, ze wg Twojego widzimisie to juz nie oryginalne atari to Twoj problem.

Koncze ta dyskusje bo jest bez sensu. Zreszta zgodnie z sygnaturka nie wymagam od Ciebie zbyt duzo.

27

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Nie będzie działał jak 600XL, tylko jak 800XL. A to czyni różnicę. Na plus w użytkowaniu, na minus w oryginalności.

Sikor umarł...

28

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

sikor: ty to jestes orginalny...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

29

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

jell: MK jest? To pisz ;P

Sikor umarł...

30

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

bo? probujesz przescignac mikera jako mistrz motywacji?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

31

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Nom ;) Ale to temat na inny topik, choć sam zboczyłeś z głównego wątku.

Sikor umarł...

32

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

sikor: zajrzyj do pierwszego posta - i wez sie sproboj zastanowic kto odszedl od tematu w tym watku jako pierwszy.
- szukam otwieracza do konserw, chcialem cos z niej zjesc
- oj nie szukaj, bo zniszczysz puszke, a taka fajna, ktos mogl zachowac ja potomnym, juz niewiele takich słitaśnych zostało z tego wiekopomnego rocznika.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

OT
A ja się zgodzę z Sikorem: to, że 600XL + 1064 pozostaje w stanie oryginalnym a 600XL z wewnętrznym rozszerzeniem już nie, to oczywista oczywistość przecie i nie wiem jak można to podważać i snuć jakieś dziwne teorie ;)
/OT

Ostatnio edytowany przez Jacques (2010-11-15 22:27:41)

34

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

orginalna to jest mona liza w luwrze...

moze jeszcze zafoliowac sprzet, zakopac, nie uzywac - coby sie nie poscieraly znaki na klawiszach? bo przeciez "Oryginalne 600XL to teraz rzadkość jest."

orginalnych to tu rad nie na temat jest sporo...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

35

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Nie napisałem, że 600XL to rarytas. Chodziło o stan fabryczny. EOT ;)

36

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

@mazi: Jedni kupują garbusa żeby porżnąć go piłą i przerobić na "samochodzik plażowy" który będzie ciągle używany, a inni takiego samego garbusa będą polerować i trzymać w garażu wożąc od czasu do czasu _na_lawecie_ na wystawę. Jedni i drudzy mają z tego radochę i jednocześnie patrzą krzywo na siebie nawzajem. Atarowcy (generalnie) zaakceptowali wszelkie rozszerzenia i nikt (mało kto) kwestionuje ich zasadność. Może spróbuj więc zaakceptować, że komuś zrobi się żal starej 600ki choć jej ulepszanie to nie jego sprawa. Ludzie bywają sentymentalni.
Zgadzam się z sikorem: komputer przerabiany (a dolutowanie pamięci taką przeróbką jest) nie jest już "oryginalny" i w tej konkurencji nie wystartuje. Dziwi mnie natomiast takie straszne bronienie się przed przyjęciem tego do wiadomości. Przecież komputer nie staje się od rozszerzeń gorszy czy mniej użyteczny. Wręcz przeciwnie, jest lepszy od oryginału i to właśnie dlatego się go przerabia. Ale to nie jest sprzęt który można wystawić w muzeum techniki i opisać: "komputer wyprodukowany w .... roku przez firmę Atari". Więc w potocznym tego słowa rozumieniu "oryginalny" nie jest. I tyle.
P.S. Co tam wasze rozszerzenia pamięci. Ja kiedyś przerobiłem XC12 na lampkę nocną ;-)

37

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

A ja bym właśnie dopalił je maxymalnie...
i zrobił z niego sleeper-a...

38

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Mialem sie juz nie odzywac w tej dyskusji ale zrobie to raz jeszcze i naprawde ostatni.

marekp: tematem watku jest pomoc w rozszerzenie ramu 600xl. Przyszedl Sikor i zaczal offtop z oryginaloscia plus teksty w stylu: nie rob tego, zamien sie z kolekcjonerem itp. itd. Wiec to niech on wlasnie zaakceptuje co Stryker zrobi ze swoja atarka...

"komputer przerabiany (a dolutowanie pamięci taką przeróbką jest) nie jest już "oryginalny" i w tej konkurencji nie wystartuje."
o.0 w jakiej konkurencji piszesz? Gdzie Ty chcesz startowac!? Jezeli na zlocie kolekcjonerow to moze i owszem...

"Ale to nie jest sprzęt który można wystawić w muzeum techniki i opisać: "komputer wyprodukowany w .... roku przez firmę Atari""
Taki temat mnie nie interesuje. To nie to forum... albo jak wolisz nie ten dzial (kolekcjonwanie).

"Przecież komputer nie staje się od rozszerzeń gorszy czy mniej użyteczny. Wręcz przeciwnie, jest lepszy od oryginału i to właśnie dlatego się go przerabia."
Wlasnie to chcialem przekazac Sikorowi. Niestety bezskutecznie. Pozatym na komputerze z 64 kb ram mozna pisac programy pod 16 kb...

39

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

marekp napisał/a:

Jedni kupują garbusa żeby porżnąć go piłą i przerobić na "samochodzik plażowy" który będzie ciągle używany, a inni takiego samego garbusa będą polerować i trzymać w garażu wożąc od czasu do czasu _na_lawecie_ na wystawę. Jedni i drudzy mają z tego radochę i jednocześnie patrzą krzywo na siebie nawzajem.

No właśnie niestety taka jest prawda.

Tu idealny przykład takiego "betonowego" zachowania:

AS... napisał/a:

Nie myśl!!!
Nie sprzedawaj!!!

Tylko rozszerzaj!

aaaa!!!!
kur...a!!!!
rzygi!!!!!
tyle samo treści przekazałem co powyżej :P

AS..., sorki, ale jak to przeczytałem to zobaczyłem Ciebie z piłą łańcuchową i papierami na wybicie wszystkich kolekcjonerów.
...
Tu akcja :P
...
Po czym po wycięciu ostatniego kolekcjonera z uśmiechem na twarzy krzyczysz: "nooooo, wreszcie świat jest czysty" :P :P :P
Echhhh. Takie podejście ..., a tam.

Spokojnie, nic nie piłem i nie paliłem :P

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-16 07:27:27)

40

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

kurcze...chcialbym takie 600 xl do zabawy z rozszrzeniem do 1mb ;-0

Ostatnio edytowany przez lotharek (2010-11-16 08:45:07)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

41

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

jury napisał/a:

AS..., sorki, ale jak to przeczytałem to zobaczyłem Ciebie z piłą łańcuchową i papierami na wybicie wszystkich kolekcjonerów.
Po czym po wycięciu ostatniego kolekcjonera z uśmiechem na twarzy krzyczysz: "nooooo, wreszcie świat jest czysty" :P :P :P

No co Ty... Przecież AS sam kolekcjonuje... TOMSy :)

42

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

no to STRASZNA szkoda ze innym nie pozwala kolekcjonowac:

http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5551

Ostatnio edytowany przez jury (2010-11-16 20:55:10)

43

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

no prosze - jednak sie miesci ;)

http://spiflash.org/mike/ultimate1mb600xl-1.jpg
http://spiflash.org/mike/ultimate1mb600xl-2.jpg
http://spiflash.org/mike/ultimate1mb600xl-3.jpg

przechodze na tumiwisizm

44

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

tylko cos na spiflash.org te obrazkerxy 404 dostaja...
hmmm... jednak jakis problem byl chwilowy jedynie z resolvowaniem spiflash.org...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2010-11-25 10:24:07)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

45

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Ładnie wygląda 1mb ultimate...
NIe mogę się doczekać kiedy dostanę z powrotem swoją atarkę!

46

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

As - za jakieś 5 lat. Nie ma się co podniecać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

47

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Candle wygląda to naprawdę cacy. Jak to wygląda od strony finansów?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

48

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

dely napisał/a:

As - za jakieś 5 lat. Nie ma się co podniecać.


Nie podniecam się spokojnie, rączki na kołderce mam:)
-a z tego co wiem to już siedzi w moim atari ultimate1mb...

49

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

Dobra :-) Atarka ma juz na pokladzie 64K :-)
Dzieki Candle za 2 pamiatki (choc jedna byla walnieta) no i Lotharkowi za druga sprawna ;-)
Opis Jer'a działa :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

50

Odp: Atari 600XL RAM Upgrade

jeszcze chwila i zrobicie Amigę 1200...