Temat: Amerykańskie aukcje i Polamer

Ktoś kiedyś coś wspominał, że można kupić towar na e-bayu , kiedy shipping jest US only przez Polamer... Jak to zrobić? Jaka jest procedura postępowania z taką aukcją?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

http://www.polamercargo.com/
http://www.polamerusa.com/

Sikor umarł...

3

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

A wlasciwie ani to ani to tylko to: http://www.polameronline.com/  ;)

4

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

Procedura jest następująca:
1. Rejestrujesz się w Polamerze (www jak podał nosty) i otrzymujesz nr klienta.
2. Do konta na ebayu I DO KONTA NA PAYPALu dodajesz ades wysyłkowy jak niżej:

POLAMER CARGO
c/o Nazwisko #Twój numer klienta
5480 N.NORTHWEST HWY.
CHICAGO, IL 60630

3. Ustawiasz ten adres jako domyślny
4. Wygrywasz aukcję, płacisz  i prosisz o podane numeru przesyłki (Tracking Number)
5. Logujesz się na Polamer i wypełniasz zgłoszenie. Ważne, żebyś podał numer przesyłki, dane nadawcy nie muszą być kompletne, czasem ich nie znasz (wpisujesz wtedy nie wiem, unknown albo coś). Podobnie z wagą przesyłki.
6. Podajesz sposób odbioru w Polsce (odbiór z magazynu w W-wie czy kurierem do domu - wtedy Twój adres).
7. Logujesz się codziennie na Polamer na swoje konto/paczki. Jeżeli pojawi się Zapłać - płacisz za przesyłkę do PL.
8. Wystaw pozytywa sprzedającemu.
9. Czekasz na dostawę. Gdy chcesz odebrać w Warszawie - zadzwonią na komórkę (musisz podać jej numer w zamówieniu), że paczka jest do odbioru. Jedziesz do magazynu na tyłach REALa  koło Szpitala Onkologicznego na Ursynowie i odbierasz pakę.

Aha - zajrzyj do cennika - minimalny koszt przesyłki to ok 20$
I jeszcze jedna ważna sprawa - ZAWSZE sprawdź przed udziałem w aukcji jaki masz adres domyślny na ebayu i PP, żeby nie wyszło, że spodziewasz się przesyłki do domu (nie zawsze warto przez Polamer, czasem taniej jest bezpośrednio o ile to możliwe), a gość wyśle do Polameru.

Ostatnio edytowany przez jer (2010-07-04 17:20:29)

5

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

Yo, dzięki wszystkim za wskazówki. Tak pytam, bo większość jankesów daje shipping US only (bo wysyłka do Polski grozi mu przecież kradzieżą, atakiem bombowym i natarciem szkockich górali z dudami) a często fajne rzeczy wystawiają, taniej niż tutaj (ot np. jakiś falkonik był niedawno za dwieście kilkadziesiąt dolców)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

Wazne uwagi:

1. Ja zawsze uprzedzam sprzedajacego przy licytowaniu ze jestem z Polski ale mam adres wysylkowy w CHICAGO, IL 60630 i uprzejmie prosze o potwierdzenie ze moge licytowac. Nigdy nie spotkalem sie z odmowa, ale warto to robic bo Amerykanie sa troche przewrazliwieni i wszedzie widza potencjalne przewalki. Dlatego czesto pisza np. ze wysylaja tylko pod potwierdzony adres paypal.

2. Zawsze tez uprzedzam sprzedajacego, ze bede potrzebowal nr nadania lub sledzenia (tracking number).

3. Przy "zamawianiu" transportu paczki w polamerze musisz wybrac czy chcesz transport morski czy lotniczy. Od tego zalezy cena. Niestety aplikacja nie umozliwia na tym etapie porownania kosztow tych dwoch sposobow. A na pozniejszym etapie nie mozna samemu zmienic rodzaju transportu (trzeba pisac wiadomosc, wtedy obsluga Polamer kasuje zlecenie i trzeba wprowadzic nowe). Zasadniczo paczki lotnicze o wadze >20 funtow sa dla mnie juz bardzo drogie.

4. Polamer bierze oczywiscie swoja prowizje, wiec nadawanie przez nich paczek o wadze powiedzmy 2 funtow sie raczej nie
oplaci. Wtedy lepiej przekonac sprzedajacego zeby wyslal do Polski przez USPS - wyjdzie taniej.

5. Polamer jest fajny, bo nawet ciezkie paczki wyslane przez niego czesto nie sa clone (i vat-owane). Ale jesli sie jednak zdarzy, ze celnicy zatrzymaja paczke, to Polamer przysyla info o tym listem poleconym i proponuje posrednictwo w obsludze celnej. Inaczej mowiac w wypelnianiu formalnosci. I to posrednictwo kosztuje DOSC DROGO. Nie pamietam dokladnie ale zdaje sie ze w okolicach 100zl. Nie wiem jaka jest procedura w przypadku rezygnacji z ich posrednictwa, bo jak mnie to spotkalo to zalezalo mi na czasie i nie chcialem komplikacji wiec sie zgodzilem. Ale kiedy celnicy zatrzymywali mi paczke wyslana zwykla poczta, to cale formalnosci sprowadzaly sie do wyslania im skanu dowodu, wydruku akucji i krotkiego pisma potwierdzajacego co odbierasz i ile to jest warte. Moze wiec warto zrezygnowac z posrednictwa Polameru w kwestii celnej.

PS. Hehe zaraz nam sie tu zrobi male, praktyczne FAQ korzystania z Polamera ;)

7

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

nosty napisał/a:

PS. Hehe zaraz nam sie tu zrobi male, praktyczne FAQ korzystania z Polamera ;)

I słusznie, to przydatne w naszym hobby :) Zaxon funduje w innym wątku "szkolenie" na temat paypala :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Amerykańskie aukcje i Polamer

Mam troche inne pytanie odnośnie paczki wysyłanej do USA.
Czym Najlepiej/najtaniej wysłać "gołe" Atari 800XL ? Jest jakis wybór prócz poczty polskiej ? Ile taka paczka ekonomiczna do nich idzie ? Rozumiem trzeba wypełnić CN23 ?

"wszystko się kiedyś kończy......."