Temat: Dysk SCSI 50-pin

Kupię. Minimum 2GB, najlepiej aby był cichszy niż traktor na polu :)

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Możesz 68PIN śmiało szukać i przejściówki. Działa bez problemu (w trybie SCSI I oczywiście).

Sikor umarł...

3

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Myślę że artik to wie, więc 50-pin'owe szuka świadomie :P
Jakoś w weekend zejdę do katakumb to obadam czy coś takowego znajdę.

4

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Sikor napisał/a:

Możesz 68PIN śmiało szukać i przejściówki. Działa bez problemu (w trybie SCSI I oczywiście).

Kupiłem taki:
http://allegro.pl/nowy-dysk-scsi-seagat … 48058.html
do tego przejściówka i... d u p a

Dlatego wolę "tradycyjny" dysk 50pin.

Było miło :) Do widzenia.

5

Odp: Dysk SCSI 50-pin

artik-wroc:to albo masz walniętą przejściówkę, albo źle skonfigurowany dysk albo walnięty sam dysk. Ja używałem i 68 pin i ostatnio do ttki wrzuciłem ultra scsi(80 pin) i bangla. I pojemności są o wiele większe i tańsze niż tych 68pin i 50 pin.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

6

Odp: Dysk SCSI 50-pin

saulot napisał/a:

artik-wroc:...albo masz walniętą przejściówkę, albo źle skonfigurowany dysk albo walnięty sam dysk...

Tyle to ja wiem :) Co do konfiguracji sprawdzałem wszystkie możliwe kombinacje jumperów. Dlatego wolałbym 50pin, aby już nie zastanawiać się dysk czy przejściówka.

Było miło :) Do widzenia.

7

Odp: Dysk SCSI 50-pin

To sprawdź jeszcze terminator, bo z tym dyskiem nie powinieneś mieć najmniejszych problemów. Obstawiam walniety dysk lub zrąbaną taśmę, ewentualnie źle ustawione ID dysku - sprawdź, czy ID się nie dubluje z niczym innym i czy jest <7 (w TT przynajmniej - ID7 to kontroler).

Sikor umarł...

8

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Terminator sprawdzałem, taśmy zmieniałem, ID poprawnie ustawione. Dysk czasem przy starcie wydaje dodatkowe efekty dźwiękowe (poza startem silnika).
Napisałem do sprzedawcy, wymienią dysk.

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Ponawiam zapytanie. Jeżeli ktoś ma na zbyciu dysk min.4GB koniecznie 50pin, to ja chętnie zanabędę.
Moje boje z dyskami Ultra Wide można podsumować trzema liczbami: 4 (dyski), 2 (przejściówki), 0(efektów).

Było miło :) Do widzenia.

10

Odp: Dysk SCSI 50-pin

artik-wroc napisał/a:

można podsumować trzema liczbami: 4 (dyski), 2 (przejściówki), 0(efektów)

:)
Jest szansa że właśnie 4GB mam, coś mi się takiego kojarzy. Tyle że przed weekend'em nic mnie nie zmusi do zejścia do katakumb by sprawdzić :D Jeśli do weekendu nikt się nie zgłosi to postaram się tam zejść i poszukać. W razie czego się przypominaj.

11

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Mam 2 takie dyski dokladnie po ok. 4.3 GB, uzywam i ch w falconie, ale na razie sie powstrzymac gdyz nie dlugo bede mial TT i kto wie czy mi sie nie przyda jakis dysk, czekam tylko jak sprzet u mnie sie znajdzie moze w ten weekend jak dobrze pojdzie, jakby co tez sie przypominaj jesli nadal nie udalo ny ci sie niegdzie dostac

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

12

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Napiszę tutaj, aby nie mnożyć wątków.
Moje zmagania z dyskami UW SCSI na TT, zrobiły malutki kroczek naprzód. Dysk Quantum Atlas IV i ciekawe objawy:
włączam komputer (Atari TT - przyp. red.) dysk się "pozycjonuje", na ekranie pojawia się test pamięci, naciskam klawisz przerywając test i zapala się dioda odczytu danych przy dysku, TT startuje z dyskietki (dioda ciągle się świeci). Uruchamiam program typu IDCHECK (to odkryłem przypadkowo), komp chwilę myśli przy SCSI 0, gaśnie dioda przy dysku i wykrywa dysk, teraz mogę uruchomić HDDriver.PRG i partycjonować itp, instaluję sterownik na partycji C, reset i... zonk, dioda przy dysku się świeci a dysku nie widać, uruchomienie HDDrivera prz świecącej się diodzie kończy się zwisem. O co biega?
Może ktoś miał podobny przypadek, wszak co za pożytek z dysku, którego nie widać aż się nie uruchomi testu ID i który się nie bootuje.
Troche długo, ale może ktoś już coś takiego widział, konia z rzędem temu kto wpadnie na jakiś pomysł :)
Inna sprawa, co może być walnięte na płycie, oprócz układu firmy LOGIC, że SCSI fiksuje ?

Było miło :) Do widzenia.

13

Odp: Dysk SCSI 50-pin

A próbowałeś ten dysk zewnętrzne podłączyć? Bo są różnice.
Ja bym sprawdził:
1. Czy jest terminator (zworka) - TT zasadniczo olewa, ale zdarzają się wyjątki
2. Czy próbowałeś inne ID ustawić? Nie wiem czemu, czasem pomaga (nawet, jak innych urządzeń brak)
3. Partycja - rozumiem TOSowa, bo z innej - o ile pamietam - nie zabootujesz?
4. A jak po sformatowaniu/partycjonowaniu odpalisz HD Drivera z dyskietki - jak widzi ów dysk?

Sikor umarł...

14

Odp: Dysk SCSI 50-pin

Koniec tematu, coś jest zwalone. Teraz już nawet przy kopiowaniu z CD na dysk wywala 3 bombki.

Temat do zamknięcia.

Było miło :) Do widzenia.