1

Temat: [K] Złom po Atari 1020 ;)

Cześć,
Może ma ktoś z Was jakieś resztki z drukarki Atari 1020, których chciałby się pozbyć?

Potrzebuję kilku części z mechanizmu Alps, który był użyty w tej drukareczce (m. in. silniczek krokowy, blaszka przy rewolwerku pisaków i inne). Nie szukam tego do drukarki Atari (taką udało mi się już odratować), ale do naprawy innej drukareczki opierającej się na tym samym mechaniźmie (chodzi m.in. o drukareczkę do przedpotopowych kalkulatorów Casio).

Nie potrzebna mi więc nawet obudowa lub cała drukarka (takiej to szkoda używać na części), a bardziej sam mechanizm, nawet nie w pełni działający, a nawet jego elementy. O ile nie pochodzi ze spotkania z walcem drogowym ;).

Pozdrawiam!

2

Odp: [K] Złom po Atari 1020 ;)

Dla wyjaśnienia: oczywiście nie za darmo :). Tylko z góry zaznaczam, że nie zależy mi na działającej drukarce albo ładnym stanie bo takiegp zabytku to szkoda rozbierać na części ;).

3

Odp: [K] Złom po Atari 1020 ;)

Czyli plotter Alps. Może pomoże "lista" kompatybilnych urządzeń (z Wikipedii) - sam nie pomogę, bo nie mam. Oto pasujące modele: Commodore 1520, the Oric MCP40, the Tandy/Radio Shack CGP-115,[1] the Texas Instruments HX-1000, and the Mattel Aquarius 4615.

Sikor umarł...

4

Odp: [K] Złom po Atari 1020 ;)

Sikor napisał/a:

Czyli plotter Alps. Może pomoże "lista" kompatybilnych urządzeń (z Wikipedii) ...

Wiem, wiem ;). Jest tego jeszcze duuużo więcej. Łącznie z jakimiś starymi urządzeniami medycznymi. Wszystkie łączy ten sam mechanizm, ale w kilku rozmiarach. Niektórych również szukam, ale cześć z nich to totalne egzotyki nie tylko na naszym rynku. Dzięki i pozdrawiam :)!

Ostatnio edytowany przez prz (2024-09-06 19:48:57)

5

Odp: [K] Złom po Atari 1020 ;)

@prz: Ty wiesz, ale napisałem dla innych  -bo to nie jest oczywiste często, tym bardziej, że obudowy potrafiły się różnić znacząco ;) Ok, nie zaśmiecam więcej wątku.

Sikor umarł...

6

Odp: [K] Złom po Atari 1020 ;)

Jasne, dzięki. Dla mnie było kiedyś sporym zaskoczeniem w ilu urządzeniach był stosowany ten sam mechanizm bo przez lata żyłem w przeświadczeniu, że to oryginalny produkt Atari.
W każdym razie dobra uwaga @Sikor. Jeśli ktoś z Was ma złomy tych mechanizmów niekoniecznie Atari to też jestem chętny :).

Ostatnio edytowany przez prz (2024-09-07 10:55:24)